یک لیوان چای قند پهلو، با چای ساز

در زمان های قدیم در تمامی منازل سماورهای ذغالی و یا برقی وجود داشت که هر شب با بوی عطر خوش چای تازه دم خستگی را از تن در می کرد و یا در زمان صبحانه اشتها را چندین برابر می کرد اما این روزها با وجود تکنولوژی حاکم بر امور روزانه دیگر کسی از سماور استفاده نمی کند و افراد ترجیح می دهند برای سرعت بخشیدن به امور از کتری برقی استفاده کنند؛ شاید برای شما هم سوال شده باشد که چای ساز مناسب من کدام است؟ با وجود تنوع در برند، سایز ، طراحی و قیمت های متفاوت هنگام خرید قطعا گیج خواهید شد. اگر عطر خوش چای برایتان مهم است و دوست دارید در طول روز چای داغ و دلچسب نوش جان کنید پیشنهاد می کنیم آشپزخانه تان را به یک چای ساز مجهز کنید.

چای ساز ها می توانند در زمان شما صرفه جویی کنند، با وجود چای ساز در منزل و محل کار خاطره تلخ خشک شدن آب کتری و سوختن کتری را از یاد خواهید برد زیرا اکثر چای ساز ها مجهز به قطع کن خودکار هستند و بعد از به جوش آمدن آب به طور خودکار قطع خواهند شد که این امر از خشک شدن کتری جلوگیری می کند.

راحتی کار با چای ساز

مردم ایران به نوشیدنی های گرم نظیر چای، قهوه و انواع دمنوش ها علاقه ویژه ایی نشان داده اند، از این رو که جوش آوردن آب با اجاق گاز و ماکروویو زمان بر است و خود عمل دم کردن چایی بسیار وقت گیر است بیشتر افراد نسبت به استفاده از چای ساز علاقه نشان داده اند زیرا جوش آوردن آب و دم کردن یک چای خوش عطر و طعم با آن بسیار سریع خواهد بود؛ نگرانی از جهت سرد شدن چایتان نداشته باشید زیرا اکثر چای ساز ها مجهز به کفی هستند که از سرد شدن زود هنگام چای شما جلوگیری می کند؛ اگر قصد خرید چای ساز را دارید در ادامه مقاله راهنمای خرید چای ساز با ما همراه باشید تا راحت تر بتوانید برای خرید یک چای ساز خوب تصمیم بگیرید.

انواع چای سازها

اگر به طور کلی بخواهیم چای سازها را به دو دسته تقسیم کنیم به صورت دم آور و استند دار خواهد بود که در ذیل هر کدام را به صورت جداگانه خدمتتان توضیح خواهیم داد.

راهنمای خرید چای ساز

دم آور

این نمونه یکی از پر فروش ترین ها در انواع چای ساز می باشد زیرا دقیقا مانند کتری می توان آب را با آن جوش آورد و در انتها قوری را روی آن قرار داده و منتظر دم کشیدن آن بود، اگر عطر و بوی چای برایتان مهم است این مدل را انتخاب کنید زیرا چایی که با چایی ساز مدل دم آور تهیه می شود دقیقا همان عطر سماور و کتری را دارد.

چای ساز دارای استند

این نمونه از چای سازها به یک استند مجهز شده اند که کتری و قوری بر روی آن قرار می گیرند، درون این استند یک سری المنت ها قرار دارند که از خشک شدن کتری جلوگیری می کنند و دارای تایمر هستند که به صورت خودکار بعد از به جوش آمدن کتری خاموش شده و تنها به قدری گرما تولید می کند که آب گرم بماند و شما در هر ساعتی در روز آب جوش داشته باشید و بتوانید به راحتی قهوه، دمنوش و یا چای آماده کنید. تنها عیب این سری از چای ساز این است که اگر قوری را چند ساعت روی استند قرار بدهید چایتان جوشیده شده و دیگر عطر و طعم اولیه را ندارد و بهتر است در هر سری که قصد میل کردن چای را دارید تنها به اندازه همان وعده چای دم کنید.

راهنمای خرید چای ساز

خرید چای ساز مناسب من

در این مقاله تمامی سعیمان بر این بود که بتوانیم کمکتان کنیم تا پاسخ سوال چای ساز مناسب من کدام است؟ را بدست بیاورید؛ در زمان خرید چای ساز بهتر است به فضای موجود در آشپزخانه تان توجه کنید زیرا نمونه دم آور که قوری روی کتری برقی قرار می گیرد ارتفاع بیشتری نیاز دارد و نمی توانید آن را زیر کابینت قرار بدهید، شایان ذکر است که معمولا تمامی چای ساز ها یک متر سیم دارند و باید توجه کنید هرجا که قرار است چای سازتان را قرار بدهید به پیریز برق نزدیک باشد تا نیازی به سه راهی نداشته باشید؛ برخی از این چای سازها برای جمع کردن سیم محفظه ایی را در نظر گرفته اند تا در اوقاتی که به آن دستگاه ندارید سیمش را جمع کنید تا از قطعی سیم جلوگیری شود.

امنیت به کار گرفته شده در این دستگاه مثال نزدنی است و دیگر نیاز نیست از جهت آتش سوزی و … نگرانی داشته باشید، حتی اگر در محل کارتان از چای ساز استفاده می کنید و هنگام خارج شدن فراموش کنید آن را خاموش کنید نیازی نیست که مجددا برگردید و یا نگرانی داشته باشید زیرا نمونه های هوشمند این دستگاه مجهز به سیستم خاموش کننده خودکار هستند و وقتی که آب درون دستگاه نباشد به طور خودکار دستگاه خاموش خواهد شد.

خرید اینترنتی لوازم خانگی

اگر قصد خرید چای ساز را دارید و هنوز تصمیم نگرفته اید چه برندی را انتخاب کنید پیشنهاد می کنم به سراغ برند محبوب و نام آشنای بوش بروید، برای خرید لوازم خانگی برند بوش تنها کافی است در سایت اینترنتی نفیس 24 برند و یا نام محصول مورد نظرتان را جست و جو کنید تا محصول را به همراه قیمت و نقد و بررسی تخصصی در اختیارتان قرار بگیرد.