لباس های سوخته

اگر کار اتو کشی لباستان را خودتان انجام می دهید پس حتما تا به حال با مشکل سوزاندن لباستان مواجه شده اید، سوزاندن لباس درجه بندی های مختلفی دارد اگر تنها در مرحله زرد شدن و لک گرفتن باشد در همان دقایق ابتدایی قابل بازگشت است و می توانید لباس سفید یا رنگ روشنتان را نجات بدهید که در ادامه راه حل های آن را خدمتتان اعلام خواهیم کرد. توجه داشته باشید که هر چه سریعتر اقدام کنید عملیات نجات موفقیت آمیز تر خواهد بود. سعی داریم در این مقاله به این سوال که با سوختگی لباسمان چه کنیم؟ پاسخ دهیم تا کمتر ذهنتان درگیر باشد.

پاک کردن لکه اتو با استفاده از مایع شوینده و پودر ماشین لباس شویی

ابتدا بررسی کنید که لباس چه مقدار آسیب دیده قابل احیا است یا امیدی به بازگشت نیست، اگر تشخیص دادید که بافت لباستان آسیب جدی ندیده سریعا آن را با آبگرم آبکشی کنید و بعد مقداری مایع شوینده و یا پودر لباسشویی روی آن بریزید و به لباس دقایقی فرصت بدهید تا مایع به بافت لباس نفوذ کند و تمامی تلاشش را برای ترمیم انجام بدهد امیدواریم پاسخ این سوال را که با سوختگی لباسمان چه کنیم؟ را در همین پاراگراف اول گرفته باشید.

معجزه آفتاب

درست لحظه ایی که زردی گرمای اتو را روی لباس دیدید آن را سریعا آبکشی کنید و در هوای آزاد زیر نور خورشید پهن کنید، گرمای آفتاب باعث می شود لکه خیلی کم رنگ شود و در اکثر مواقع ناپدید شود. این شیوه را در مسافرت یا هر مکانی که وسایل زیادی در دسترس ندارید می توانید امتحان کنید.

مایع سفیده کننده لباس را امتحان کنید

اگر دو روش قبلی را امتحان کردید و جواب نگرفتید مایع سفید کننده را امتحان کنید، البته ابتدا دقت کنید که این روش تنها برای لباس های سفید کارآیی دارد و دومین مورد اینکه میزان حساسیت لباستان را چک کنید که آیا می توانید آن جنس از پارچه را با وایتکس آبکشی کنید یا خیر؛ اگر تمامی موارد درست بود باید محلول نجات دهنده لباس سوخته شده با اتو را آماده کنید، این محلول با استفاده از مقداری وایتکس و آب تهیه می شود که باید روی لکه اسپری کنید و چند دقیقه فرصت بدهید و بعد آن را آبکشی کرده و با استفاده از ماشین لباسشویی آن را با دور کند شست و شو دهید؛ امیدواریم توانسته باشیم این سوال را که با سوختگی لباسمان چه کنیم؟ را برایتان حل کرده باشیم.

اسید آبلیمو به دادتان خواهد رسید

اگر لباس آسیب دیده تان پشمی و یا ابریشمی است این پاراگراف را نخوانید، آبلیمو یکی از ریسمان هایی است که می توانید به آن چنگ بزنید درست است که اسید آبلیمو خیلی ضعیف تر از چند روش قبلی است اما برخی از پارچه ها به آن واکنش خیلی خوبی نشان می دهند ، برای این روش تنها کافی است کمی آبلیمو روی لباس ریخته و بعد از نیم ساعت آن را با آب گرم شست و شو دهید تا لکه به خوبی پاک شود.

سرکه سفید، ناجی دوست داشتنی

تنها سرکه ایی که می تواند به شما کمک کند، سرکه سفید است زیرا مابقی سرکه ها تنها می توانند شرایط را سخت تر کنند؛ تنها به یک اسفنج نیاز دارید که باید آن را به سرکه آغشته کنید و پانزده دقیقه روی لباس بگذارید بماند و در انتها آن را با آب ولرم بشوئید.

ردپای لباس ها را از روی اتو پاک کنید

قربانی سوختگی لباس تنها لباستان نیست و باید اتو را هم به سرعت تمیز کنید تا بقیه لباس هایتان نیز آسیب نبینند، برای انجام این کار چندین راه حل در ادامه برایتان در نظر گرفته ایم لطفا مطالعه فرمایید.

با سوختگی لباسمان چه کنیم؟

قدرت خمیر دندان

اگر الیافت پارچه به اتویتان چسبیده است هنگامی که مقداری کفی اتو گرم است کمی خمیر دندان روی آن بریزید و پخش کنید و بعد از 5 دقیقه آن را با یک دستمال خیس پاک کنید تا به خوبی جدا شود و کفی اتویتان برق بی افتد.

نمک

اگر اتوی شما از نوع اتو بخار است لطفا این شیوه را امتحان نکنید، یک روزنامه پهن کنید و مقداری نمک روی آن بریزید و اتو را تا آخرین درجه حرارت زیاد کنیاد و اتو را روی آن قرار بدهید و در انتها آن را با یک دستمال خشک پاک کنید تا الیافت چسبیده به اتو از آن جدا شود.

خرید اینترنتی لوازم خانگی

قرار ملاقات دارید و دیرتان شده؟ مهم ترین موضوع برای قرارها این است که مرتب و آراسته ظاهر شوید که بیشتر روی مخاطبتان تاثیر بگذارید، همانطور که مستحضر هستید فرقی نمی کند که شما قرار است برای یک قرار رسمی، دوستانه و یا خانوادگی آماده شوید در هر صورت باید اتو کشیده در آن محفل حاضر شوید.

بهترین راه حل برای قرارهای یهویی این است که یک اتو فوق العاده با پرتش باد عالی داشته باشید که بتوانید در کمترین زمان ممکن لباستان را با آن اتو بکشید و سریع به ملاقاتتان برسید. البته بعضی افراد عادت دارند که قبل از آویزان کردن لباس ها در کمد تمامی آن ها را اتو می کنند که در هر لحظه ایی بدون اطلاف وقت بتوانند لباسشان را تعویض کنند؛ برای این افراد هم پیشنهادهایی داریم، از آن جهت که باید در کوتاه ترین زمان لباس های زیادی را اتو بکشند باید توجه داشته باشند که قبل خرید وزن آن با توان مچ دستشان هم خوانی داشته باشد که بعد از اتوکشی یک لباس احساس خستگی در مچ دست نداشته باشند.

اگر لکه های روی لباس برایتان مهم است پیشنهاد می کنم قبل خرید اتو به این امر توجه کنید که اتو مجهز به سیستم ضد چکه باشد که در حین اتو قطرات آب از آن خارج نشود و لکه های زرد بر رومی لباستان به جای بگذارد. یکی دیگر از موارد مهمی که باید قبل خرید به آن توجه کنید جنس کفی اتو است، اتو ها با کفی هایی از جنس سرامیک و استیل طراحی می شوند اما اتوهایی با کفی سرامیک از استقبال بیشتری برخوردار هستند. اما نیازی نیست برای زردی و یا سوختگی لباستان نگران باشید همانطور که مطالعه فرمودید برای آنها راه حل های زیادی را پیشنهاد دادیم که همگی نیز کار ساز هستند.