قلب هر خانه اي، آشپزخانه آن است اغلب افراد بيشتر وقت خود را در آشپزخانه سپري مي كنند و تمام وعده هاي غذايي در آشپزخانه پخته مي شوند. معمولا افراد خانواده اكثر اوقات، غذاي خود را در آنجا ميل مي كنند و دورهم جمع مي شوند. بعد از اجاق گاز و يخچال، مهم ترين قسمت آشپزخانه سينك ظرفشويي مي باشد. تمام مراحل پخت و پز و خورد و خوراك از سينك ظرفشويي آغاز مي شود و نهايتا هم باز به آنجا ختم مي شود. در نتيجه يك وسيله پركاربرد و مهم در آشپزخانه به حساب مي آيد. در زمان خريد سينك ظرفشويي دقت كنيد بايد اندازه آن با فضاي آشپزخانه شما هماهنگ باشد.

سينك ظرفشويي، در دكوراسيون خانه نقش بسزايي دارد علاوه بر زيبايي و شكل ظاهري، جنس سينك ظرفشويي هم از اهميت خاصي برخوردار است؛ به دليل اينكه در طول روز مدام در حال استفاده از آن هستیم پس بايد دارای مقاوت بالایی باشد. انواع مختلفي در بازار لوازم خانگي وجود دارد كه از جنس و مدل هاي متنوعي برخوردارند و مناسب سليقه هاي مختلف مي باشند. در ادامه شما را با انواع سينك هاي ظرفشويي در جنس هاي مختلف آشنا مي كنيم.

جنس هاي مختلف سينك ظرفشويي

جنس سينك ظرفشويي استيل: بيشترين و پركاربردترين نوع سينگ ظرفشويي، استيل مي باشد كه از لحاظ قيمت هم مناسب هستند و در اكثر آشپزخانه هاي ايراني وجود دارد. اين سينك در دو نوع مات و براق در بازار موجود است كه شما بسته به سليقه خود انتخاب مي كنيد. اين نوع استيل بدون آلياژ بوده كه در مقابل تغيير رنگ و رطوبت كاملا مقاوم است و به هيچ عنوان زنگ نمي زند. اما دقت كنيد كه بعضي از مواد پاك كننده، مانند جوهر نمك يا جرم گير، سلامت سينك شما را به خطر مي اندازد. بهترين راه براي تميز كردن سينك هاي ظرفشويي استيل، فقط آب و صابون مي باشد. از سركه و جوش شيرين هم براي از بين بردن جرم ها استفاده كنيد به هيچ وجه از اسكاچ سيمي زبر براي شست و شوي سينك استفاده نكنيد.

جنس هاي مختلف سينك ظرفشويي

سينك ظرفشويي شيشه اي

هرجايي كه تكه اي شيشه وجود داشته باشد تجلي زيبايي و درخشندگي است و سينك هايي كه از جنس شيشه مي باشند جزو سينك هاي فانتزي هستند و كمي هم حساس مي باشند. اما نگران نباشيد اين سينك ها از جنس سكوريت نشكن است با اين حال براي خانواده هاي پر جمعيت و افرادي كه مدام از ظرفشويي استفاده مي كنند مناسب نيست. سينك هاي شيشه اي را فقط با شيشه پاكن يا سركه و آب و صابون پاكسازي كنيد. اگر قصد خريد سينك ظرفشويي شيشه اي را داريد بايد كمي هزينه بيشتري نسبت به سينك هاي استيل بپردازيد.

سينك ظرفشويي گرانيتي

در ساخت و توليد سينك هاي گرانيتي كمي رزين و رنگ و مواد مختلف به كار برده شده است. اين نوع سينك از استحكام بالايي برخوردار است و زيبايي خاصي به آشپزخانه شما مي بخشد. سينك هاي گرانيتي در دو نوع صاف و براق و نوع ديگر آن از نوع بافت دار است و شما نسبت به سليقه اي كه داريد مي توانيد سينك مناسب را براي آشپزخانه خود انتخاب كنيد. بهترين پاك كننده براي سينك هاي گرانيتي، سركه سفيد است كه به بافت آن آسيبي نمي زند.

سينك ظرفشويي گرانيتي

سينك ظرفشويي سنگي

يكي از زيباترين مصالح ساختماني، سنگ مرمر است كه در دكوراسيون خانه ها كاربرد زيادي دارد و جزو گران قيمت ترين مصالح است. سينك هاي ظرفشويي سنگي، دوام بالايي دارند اما رنگ آن ها ممكن است ثابت نباشد. با اينكه زيبايي خاصي به آشپزخانه شما مي دهد اما فوق العاده حساس هستند ممكن است با كوچكترين ضربه و برخورد ظروف به اين سينك ها ظرف شما بشكند. سينك هاي سنگي را به دليل قيمت بالاي آن حتما بايد از قبل سفارش دهيد.

سينك ظرفشويي سراميكي

خريد سينك ظرفشويي سراميكي براي افرادي كه هم به زيبايي اهميت مي دهند و هم مدام از آن استفاده مي كنند گزينه خوبي است. اين جنس در مقابل خط و خش مقاوم بوده و تميز كردن آن با مقداري آب و صابون امكان پذير است. سينك هاي سراميكي تقريبا هم قيمت سينك هاي شيشه اي و گرانيتي مي باشد.

راهنماي خريد سينك ظرفشويي ايراني

در زمان خريد علاوه بر جنس سينك ظرفشويي به يكسري نكات مهم ديگر هم بايد توجه كرد كه زيبايي و كيفيت آشپزخانه شما را دوچندان مي كند.

اندازه و فرم سينك ظرفشويي: به اندازه و فرم سينك ظرفشويي دقت كنيد كه متناسب با فضاي آشپزخانه شما باشد. طول سينك هاي ظرفشويي نبايد بيشتر از يك سوم طول صفحه آشپزخانه باشد. سينك ها در ابعاد مختلف با فرم هاي دايره، مستطيل و چند ضلعي در بازار محصولات خانگي موجود است.

تعداد لگن هاي سينك ظرفشويي: تعداد لگن هاي سينك ها، معمولا دو و يا سه تايي مي باشند كه بسته به نياز مصرف خود مي توانيد انتخاب كنيد. اما سينك هاي دو لگنه معمولا پر كاربرد تر هستند.

نحوه كار گزاري سينك ظرفشويي: سينك ها در سه نوع توكار، زيركار و روكار وجود دارند كه نحوه نصب هر كدام از اين ها متفاوت است و بايد از يك متخصص در اين زمينه كمك گرفت.

ما براي خريد سينک ظرفشویی به شما محصولات ايراني كه از كيفيت بالايي هم برخوردارند پيشنهاد مي كنيم كه امتحان خود را پس داده اند. سينك ظرفشويي اخوان، سينك ظرفشويي استيل البرز، و سينك هاي ايليا استيل برندهاي مطمئن و با كيفيتي هستند.
فروشگاه اينترنتي نفيس 24 با ارائه خدمات به مشتريان عزيز در زمينه خريد محصولات خانگي به شما عزيزان اين امكان را مي دهد در كمترين زمان ممكن اقدام به خريد لوازم خانگي مورد نياز خود كنيد.

راهنماي خريد سينك ظرفشويي ايراني