داشتن یک خانه تمیز و مرتب بدون هیچ گرد و خاک و کثیفی، تاثیر بسزایی در روحیه افراد خانواده دارد، چیزی که باعث می شود از شما به عنوان یک خانم خانه دار و با سلیقه یاد کرد، تمیزی و مرتب بودن خانه شماست. تمیز کردن خانه یکی از کارهای وقت گیری است که اگر وسایل مناسب برای این کار را داشته باشید می توانید بدون خستگی در زمان کوتاهی به اصطلاح خانه خود را برق بیاندازید. یکی از محصولاتی که در تمیز کردن خانه کمک زیادی به شما می کند بخارشوی است.
این دستگاه با استفاده از بخاری که تولید می کند می تواند با قدرت بالا، سطوح مختلف خانه شما را تمیز کند. اگر قصد خرید یک بخارشوی را دارید، این مطالب را دنبال کنید تا اطلاعات مفیدی کسب کنید.

بخارشوی

این دستگاه به وسیله بخاری که تولید می کند و همچنین قابلیت مکش بالایی که دارد، به راحتی سطوح مختلف را تمیز و ضد عفونی می کند. از این محصول برای گردگیری منزل، موکت ، پرده ها و همچنین نظافت کف زمین استفاده می شود، البته کار برد های دیگری هم دارد که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

انواع بخارشوی

تی بخارشوی: از این مدل بیشتر برای تمیز کردن سطوح مختلفی مانند سرامیک و سنگ و پارکت استفاده می شود. و به دلیل دسته بلند تی، بدون نیاز به خم شدن به راحتی می توانید از این محصول استفاده کنید.

بخارشوی دستی: استفاده از این مدل بسیار راحت است، از این مدل معمولا برای گردگیری و نظافت دیوار ها و پنجره ها استفاده می شود، همچنین می توانید برای تمیز کردن سطوح شیشه ای و ظرفشویی نیز از این مدل استفاده کنید.

بخارشوی چند منظوره: این دستگاه همانطور که از نامش پیداست، برای تمام سطوح و مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به دلیل داشتن سری های گوناگون، توانایی انجام کار های مختلفی را دارد.

اگر قصد خرید بخارشوی را دارید، این مدل می تواند گزینه مناسب و پر استفاده ای برای شما باشد.

انواع بخارشوی

از بخارشوی چه استفاده هایی می توان کرد؟

نظافت پنجره ها: نظافت شیشه ها و پنجره ها یکی از دشوارترین مراحل خانه تکانی و نظافت منزل است. با استفاده از این وسیله به راحتی می توانید پنجره های خانه را تمیز کنید. بخار داغی که به روی شیشه میخورد، باعث از بین رفتن هر گونه لکه و کثیفی بر روی آن می شود.

نظافت مبل ها

وقتی سری مخصوص به مبلمان را بر روی بخارشوی وصل می کنید، می توانید به آسانی گرد و غبار موجود روی مبل و صندلی های خانه را تمیز کنید.

گردگیری پرده ها

شست و شوی پرده کار بسیار سخت و دشواری است، با استفاده از این محصول می توانید گرد و غبار موجود روی پرده را پاک کرده و توسط بخار تولید شده پرده های تمیزی و بدون آلودگی داشته باشید.

نظافت بالش ها

بالش شما یکی از وسایلی است که نظافت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر بالش شما پاکیزگی لازم را نداشته باشد ممکن است به پوست و موی شما آسیب زیادی وارد شود.

بخار تولید شده توسط بخارشوی و دمای بالای آن موجب از بین رفتن میکروب ها و آلودگی های رو سطح بالشت می شود.

نظافت اجاق گاز

با خرید یک بخارشوی مناسب دیگر لزومی ندارد نگران کثیفی ها و چربی های روی اجاق گازتان باشید. بخارشوی خود را روشن کرده و از شر چربی ها و مواد غذایی باقی مانده روی سطح گاز، راحت شوید.

از بخارشوی چه استفاده هایی می توان کرد؟

نکات مهم در هنگام خرید بخارشوی

توان بخارشوی

در هنگام خرید این محصول، به توان آن توجه زیادی داشته باشید. هرچقدر توان این محصول بالاتر باشد، فرایند تبدیل آب داخل مخزن به بخار، با سرعت بالاتری صورت می گیرد.

ایمنی محصول

بخار تولید شده توسط این محصول بسیار داغ و پر حرارت است. اگر محصول شما ایمنی مناسب را نداشته باشد ممکن است حوادثی از  قبیل سوختگی رخ بدهد. وجود یک ‌قفل کودک بر روی دستگاه هایی از این قبیل الزامی است.

دکمه های تنظیم حرارت

اینکه شما بتوانید میزان حرارت و دمای بخارشوی را تنظیم کنید یکی از مهم ترین ویژگی های آن است. با این امکان می توانید با در نظر گرفتن سطحی که قصد نظافت آن را دارید، دمای بخارشوی را تنظیم کنید.

تنوع در سری های موجود

وجود تنوع در سری ها، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید از این وسیله برای تمامی سطوح خانه از جمله پنجره ها، پرده ها، فرش و … استفاده کنید. در واقع سری های گوناگون باعث می شوند تا بخار شوی شما به یک وسیله چند منظوره تبدیل شود.

سیستم جلوگیری از چکه کردن آب

چکه کردن آب در این دستگاه می تواند شما را آزار دهد و برایتان خوشایند نباشد. این سیستم در بخارشوی ها باعث میشود تا در هنگام خروج بخار قطرات آب به همرا بخار از آن خارج نشود.

دکمه بخار

در بعضی از این دستگاه ها، برای اینکه بخار از آن خارج شود، شما مجبورید که انگشت خود را بر روی دکمه نگه دارید و با برداشتن دستتان خروج بخار از دستگاه متوقف میشود، دکمه خروج بخار این امکان را برای شما بوجود می آورد تا بخار به صورت ممتد خارج شود و نیازی به نگداشتن دستتان روی دکمه نباشد.

تفاوت بخارشوی آب سرد و آب خشک

بخارشوی با آب سرد، بخار سرد تولید می کند و آب داخل مخزن بدون جوشیدن با همان دما به بخار تبدیل می شود. اما در بخارشوی آب خشک، آب موجود در مخزن جوشیده و سپس بخار داغ تولید میشود.

تفاوت بخارشوی آب سرد و آب خشک

پاک کردن لکه آدامس

حتما برای شما هم پیش آمده که متوجه بشوید تکه آدامس مزاحمی به لباس مورد علاقه شما چسبیده است، و یا مقداری چسب روی لباس شما ریخته است.
می توانید بخار تولید شده از بخار شوی را روی چسب یا آدامس بگیرید تا به راحتی شاهد جدا شدن آن از روی لباستان باشید.

از شر چروک لباس هایتان راحت شوید

با استفاده از بخاری که با فشار زیاد از این محصول خارج می شود میتوانید چروک لباس هایتان را به راحتی صاف کنید و همچنین گرد و غبار و آلودگی ها را از سطح لباستان پاک کنید.

فروشگاه لوازم خانگی

فروشگاه لوازم خانگی نفیس 24، مفتخر است با چندین سال خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز و ارائه محصولات با کیفیت از تمامی برند های برتر دنیا، شما را در راستای خریدی مناسب یاری کند. فروشگاه نفیس 24 برای جلب اطمینان شما عزیزان امکان پرداخت درب منزل را هم فراهم کرده است.