اینورتر

حتما كلمه اينورتر را بارها شنيده ايد اين تكنولوژي، بيشتر در صنعت الكترونيك به كار مي رود. اينورتر يك قطعه الكتريكي مي باشد و اين وظيفه را دارد كه جريان مستقيم DC را به جريان متناوب AC تبديل كند و از آن بيشتر در باتري ها استفاده مي شود. فناوري اينورتر توسط تقويت كننده ها باعث مي شود يك جريان متناوب را با يك ولتاژي كه خودمان مي خواهيم توليد كنيم. موج هايي كه توسط اينورترها توليد مي شود موج مربعي مي باشند كه به كمك فيلتر هاي خازن، مي توان آن را به يك موج سينوسي تبديل كرد. AC يك نوع دستگاه است كه به توسط آن مي توان سرعت ٣ فاز و همچنين موتورهايي را كه ساخته مي شوند كنترل كرد.

ظرفيت اينورترها متفاوت است و از جهت ورودي به دو قسمت تك فاز و سه فاز تقسيم مي شوند كه نهايتا خروجي تمام اينورتر ها سه فاز مي باشد. اینورتر به طور خودكار و فعالانه، اندازه وزني كه به موتور وارد مي شود را تشخيص مي دهد و نسبت به همان وزن جريان مناسب را به موتور مي دهد.

ويژگي هاي فناوري اينورتر

  • این فناوری باعث می شود تا هزينه مصرف برق در اثر كم شدن انرژي، كاهش مي يابد.
  • فناوري اينورتر باعث مي شود سرعت موتور تغيير كند و در كمترين زمان، بيشترين سرعت را خواهد داشت.
  • بدون اينكه احتياجي به كنتاكتور باشد، جهت حركت موتور را تغيير مي دهد.
  • باعث افزايش طول عمر موتور در اثر كم شدن جريان مناسب براي راه اندازي موتور مي شود.
  • اين امكان را به شما مي دهد كه دستگاه را از راه دور كنترل كنيد.
  • بدون اينكه برق اصلي را قطع كنيد مي توانيد موتور را خاموش كنيد.

كاربرد اينورتر در ماشين هاي لباسشويي

فناوري اينورتر در ماشين هاي لباسشويي باعث كاهش مصرف انرژي و كم شدن صدا مي شود. ماشين هاي لباسشويي كه مجهز به فناوري اينورتر هستند به طور چشم گيري در مصرف انرژي صرفه جويي مي كنند. در لباسشويي هايي كه فاقد موتور اينورتر هستند سرعت چرخش و شست وشو به يك اندازه مي باشد فرقي نمي كند اندازه لباس ها بيشتر باشد يا كمتر در نتيجه زماني كه لباس ها كم هستند، انرژي بيشتر و بيهوده مصرف مي شود.
اما در لباسشويي هايي كه مجهز به موتور اينورتر هستند در هنگام شست و شو، نسبت به لباس و جنس پارچه، حركت چرخش و سرعت تغيير مي كند كه همين امر موجب كاهش مصرف انرژي مي شود. در حقيقت ماشين لباسشويي هاي مجهز به اينورتر اين اجازه را به موتور مي دهند كه خود دستگاه، طبق حجم لباس ها ميزان سرعت چرخش را تعيين كند.

كاربرد اينورتر در ماشين هاي لباسشويي

نحوه كاركرد فناوري اينورتر

اينورتر وزن لباس داخل دستگاه را با سنسورهاي هوشمندي كه دارد تعيين مي كند و با توجه به لباس هاي داخل ماشين لباسشويي كمترين سرعت ممكن را براي دستگاه مشخص مي كند كه اين كاهش سرعت باعث بهينه كردن مصرف برق مي شود. اين عملكرد توسط موتورهايي كه توان آن ها متغير است انجام مي شود در صورتي كه در ماشين لباسشويي هاي فاقد اينورتر، از دنده و تسمه براي انتقال نيرو استفاده مي شود که این امر موجب می شود تا شاهد سر و صدای زیادی از دستگاه باشید.
اندازه موتور هاي اينورتر نسبت به موتورهاي عادي و معمولي بزرگ تر است.

دليل استفاده از فناوري اينورتر در ماشين هاي لباسشويي؟

اگر از فناوري اينورتر در ماشين هاي لباسشويي استفاده شود در نتیجه به قطعات مکانیکی کمتری در ماشین لباسشویی نیاز است که این کار باعث کمتر شدن ميزان لرزش و صدا خواهد شد. به اين تكنولوژي، فناوري اينورتر هوشمند هم مي گويند و شما اين امكان را داريد كه به راحتي اكثر ماشين هاي لباسشويي را با استفاده از تلفن همراه خود كنترل كنيد. كاربرد فناوري اينورتر، موجب صرفه جويي در مصرف انرژي شده و باعث طول عمر بيشتر دستگاه مي شود. اينورتر، موتور لباسشويي را كنترل كرده و موجب كاهش لرزش و صداي موتور مي شود. اگر اين تكنولوژي در كنار موتورهاي تسمه اي استفاده شود، قطعا مشكلات ناشي از خرابي تسمه را هم كم مي كند.

لازم است بدانيد كه اين تكنولوژي، فقط در ماشين هاي لباسشويي استفاده نشده است بلكه برند سامسونگ هم در كولر هاي خود از فناوري اينورتر استفاده کرده است. كه در ادامه مطالب براي شما توضيح خواهيم داد.

كاربرد فناوري اينورتر در كولرهاي سامسونگ

يكي ديگر از كاربرد هاي اينورتر استفاده از آن در كولر ها مي باشد. برند سامسونگ يكي از شركت هايي است كه در زمينه توليد سيستم هاي تهویه و خنك كننده، پيشرفت فراواني داشته است و به تازگي با استفاده از فناوري اينورتر ديجيتال، اقدام به توليد كولر هاي سه وجهي كرده است. اين محصول براي اولين بار توسط برند سامسونگ در دنيا رونمايي شد.
استفاده از كمپرسور 8 قطبي اينورتر، باعث شده است دستگاه با سرعت بالايي بچرخد و به نهايت خنك كنندگي برسد. كولر هاي سه وجهي در كمترين ز مان ممكن محيط پيرامون را خنك مي كنند. اين محصول مجهز به دو حالت سرمايش سريع و سرمايش پايدار مي باشد كه شما با توجه به شرايط و دماي محيط، مي توانيد هر حالتي را كه بخواهيد انتخاب كنيد.

كاربرد فناوري اينورتر در كولرهاي سامسونگ

 

ويژگي كولر هاي سه وجهي سامسونگ مجهز به فناوري اينورتر

كولر هاي سه وجهي سامسونگ، با قابليت فيلتر چند مرحله اي باعث جلوگيري از ورود گرد وغبار و ذرات مضر به داخل دستگاه مي شوند. فيلتر هاي موجود در اين كولر پوشيده شده از يك لايه مواد ضد ويروس است علاوه بر اينكه از ورود گرد و غبار جلوگيري مي كند تقريبا اكثر باكتري ها و مواد ويروسي و آلوده را در لحظه عبور از فيلتر از بين مي برد. اين كولرها با قابليت يونيزه كردن هوا مي توانند مواد حساسيت زا و مضرري كه در هواي محيط وجود دارند را از بين ببرند و هوايي پاك، خنك و دلنشين را تقديم محيط كنند.

در آخر سعي كنيد زماني كه قصد خريد ماشين هاي لباسشويي و یا كولر هاي سامسونگ را داريد مدل هايي را انتخاب كنيد كه مجهز به سيستم اينورتر هستند زيرا علاوه بر كاهش سر و صداي زياد به افزايش طول عمر دستگاه هم مي كند.

نفيس 24

فروشگاه اينترنتي نفيس 24 با تنوع در ارائه محصولات خانگي و ضمانت نامه در كنار محصولاتش تلاش مي كند رضايت شما مشتريان عزيز را در جهت خريد اينترنتي جلب كند.
با ورود به سایت نفیس 24، اطلاعات کافی درمورد محصولات مختلف کسب کرده و اقدام به خریدی مطمعن کنید.