تقريبا همه ما با مشكل صداي زياد جاروبرقي در خانه مواجه هستيم. بعضي مواقع اين صدا تمام آرامش ما را بر هم مي زند. اين امر در تمام جارو برقي ها كاملا طبيعي مي باشد. اما گاهي اوقات اين صدا از حالت عادي بسيار بلند تر و بيشتر است كه قطعا اين وضعيت، غير عادي مي باشد و اين صداي زياد جارو برقي خبر از يك مشكل در دستگاه مي دهد.

در هنگام استفاده از جارو برقي اگر با صداي غير عادي مواجه شديد، شك نكنيد كه حتما دلايل زيادي ممكن است باعث توليد اين صداي عجيب در دستگاه شده باشند. در اين مقاله، هدف ما بررسي دلايل مختلف صداي زياد جارو برقي و رفع آن ها مي باشد در ادامه ما را همراهي كنيد.

دلايل مختلف صداي زياد جارو برقي

همانطور كه در مطالب بالا هم اشاره كرديم، صداي جاروبرقي كاملا طبيعي مي باشد اما گاهي اوقات اين صدا بيش از حد معمول است و به شدت آزار دهنده است كه حتما اين صداي زياد جاروبرقي علت هاي مختلفي دارد كه بايد به موقع بررسي شوند. در مطالب زير دلايل مختلف اين صدا را بررسي خواهيم كرد:

علت صدای زیاد جاروبرقی چیست؟

گرفتگي لوله جارو برقي مهمترين علت صداي زياد جارو برقي مي باشد

بارها اتفاق افتاده كه هنگام استفاده از جارو برقي يك شي نسبتا بزرگ به داخل لوله رفته و گير مي كند. يكي از اصلي ترين دلايل صداي زياد جاروبرقي گرفتگي لوله هاي آن توسط اجسام ريز و درشت مي باشد كه مانع از ورود زباله ها به داخل كيسه مي شود. در چنين حالتي، صداي دستگاه بيش از حد بلند خواهد شد كه فورا بايد اجسام را از درون لوله هاي خرطومي خارج كنيد.

دليل ديگر صداي جارو برقي آلوده بودن فيلتر ها مي باشد

گاهي به يك باره و بي دليل، صداي جارو برقي زياد مي شود. در چنين شرايطي حتما فيلتر هاي جارو برقي را چك كنيد. كثيف بودن فيلتر ها، علت ديگر صداي زياد جارو برقي هستند. به هر اندازه فيلتر هاي اين وسيله كثيف باشند، قدرت مكش جارو برقي هم سخت تر خواهد شد و فشار زيادي براي دريافت گرد و غبار به دستگاه وارد مي شود. همين امر موجب ايجاد صداي زياد جارو برقي خواهد شد.

علت صدای زیاد جاروبرقی چیست؟

معمولا جارو برقي ها با توجه به مدلي كه دارند، مجهز به يك يا دو فيلتر هستند. فيلتر اكثر جارو برقي هاي قديمي، قابل تعويض هستند در برخي ديگر هم اين امكان فراهم شده تا با خارج كردن فيلتر، تمام آلودگي ها و گرد و غبار را پاك كنيد و فيلتر را بشوييد پس از اينكه فيلتر ها كاملا خشك شدند آن را در جاي خود قرار دهيد در اين صورت صداي زياد دستگاه از بين خواهد رفت.

 تعويض يا تخليه نادرست پاكت جارو برقي

يكي از دلايل صداي زياد جارو برقي تنبلي در تعويض و يا تخليه درست پاكت هاي جارو برقي مي باشد. اگر كيسه جارو برقي شما يكبار مصرف نيست، بايد مرتبا آن را تخليه كنيد. بي توجهي به اين موضوع، باعث مي شود گرد و غبار و آلودگي ها به داخل فيلتر نفوذ كنند و مستقيما وارد موتور دستگاه شوند و نهايتا موجب بروز صداي زياد در جارو برقي مي شود. اهميت نظافت به موقع پاكت هاي جارو برقي به طول عمر دستگاه شما كمك خواهد كرد.

شكستن قطعات داخلي جارو برقي باعث ايجاد صداي زياد مي شود

گاهي اوقات ممكن است صداي زياد جارو برقي به دليل شكستگي يكسري قطعات داخلي باشد كه شما متوجه آن ها نشده ايد. اين شكستگي ممكن است در قسمت بدنه دستگاه هم رخ دهد كه باعث مي شود هوا در جارو برقي در حال حركت باشد و صداهاي مهيب به گوش برسد. هر گاه متوجه شكستگي هر يك از قطعات دستگاه شديد، فورا آن را تعويض كنيد.

نشتي يا سوراخ در لوله هاي جارو برقي

قسمت هاي پلاستيكي به خصوص خرطوم هاي جارو برقي، ممكن است در اثر فشار، ضربه يا پيچ خوردگي سوراخ شوند در چنين شرايطي با صداي زياد جارو برقي رو به رو خواهيم شد. اكثر اوقات هم با شنيدن صداي سوت از جارو برقي به سوراخ شدن خرطوم پي خواهيم برد.

علت صدای زیاد جاروبرقی چیست؟

روغن كاري به موقع جارو برقي را جدی بگیرید

پس از يك مدت طولاني كه از جارو برقي استفاده مي كنيم به مرور قطعات آن دچار فرسودگي خواهند شد كه مرتبا بايد روغن كاري شوند. در غير اين صورت از موتور جارو برقي، صداي وز وز به گوش مي رسد. از روي هم قرار گرفتن قطعات دستگاه، صداهاي عجيبي توليد مي شود كه علت آن عدم روغن كاري به موقع قطعات مي باشد. اگر با روغن كاري اين صدا ها از بين نرفتند از يك تعمير كار ماهر كمك بگيريد.

پر شدن كيسه و صداي زياد جارو برقي

يكي از عمده تزین دلايل صداي زياد جارو برقي پر شدن كيسه هاي آن می باشد. سعی كنيد كيسه های جارو برقي را قبل از اينكه كامل پر شوند تخليه كنيد. پر شدن بيش از حد كيسه ها، علاوه بر ايجاد صداي زياد، قدرت مكش دستگاه را نیز كاهش مي دهد.

علت صدای زیاد جاروبرقی چیست؟

جمع بندي

هدف ما از ارائه اين مطالب، تشخيص درست صداي زياد جارو برقي و دلايل مختلف آن مي باشد. پس از مطالعه دقيق اين مقاله، اگر زماني از جارو برقي خود صداهاي عجيبي به گوشتان رسيد، حتما با تشخيص درست قادر به بر طرف كردن اين مشكل خواهيد بود. توجه درست و به موقع هنگام بروز اين مشكلات، مي تواند از آسيب هاي احتمالي و جدی به دستگاه شما جلوگيري كند.

فروشگاه اينترنتي نفيس 24، با راه اندازي اين مجموعه بزرگ پس از چهار دهه توانسته خدمات زیادی در جهت معرفي و خريد انواع محصولات خانگي به مشتريان عزيز ارائه دهد. اين فروشگاه محصولات مختلفي از جمله انواع جارو برقي، يخچال فريزر، اجاق گاز، انواع غذاساز و خرد کن و …  را از برندهاي معتبر جهاني از جمله برند ال جي، برند سامسونگ، برند بنس، برند پاناسونيك به فروش می رساند.

شما خريداران گرامي مي توانيد با مراجعه به فروشگاه نفيس 24، محصول مورد نظر خود را انتخاب و خريداري كنيد. اين فروشگاه براي جلب رضايت بيشتر مشتريان خود امكان پرداخت هزینه محصول خریداری شده  در درب منزل را برای شما فراهم كرده است.