جاروبرقي يكي از وسايل مصرفي و پركاربرد است كه شايد روزانه چندين بار از آن استفاده كنيم. هر بار كه جارو مي كشيم، حجم عظيمي از گرد و غبار و آلودگي ها را در خود نگهداري مي كند. اين وسيله براي نگهداري گردو غبار و زباله هاي ريز، نياز به يك مخزن يا كيسه دارد كه اين مخزن هر از گاهي پس از پر شدن بايد تخليه شود. امروزه در بازار لوازم خانگي، انواع سايز ها و مدل هاي مختلفي از كيسه و پاكت جاروبرقي وجود دارد.

كوچكترين اين پاكت ها، پنج سانتيمتر و بزرگترين آن 125 سانتيمتر مي باشد. اگر قصد خريد جاروبرقي را داريد، حتما بايد در مورد انواع پاكت هاي آن هم اطلاعاتي كسب كنيد زيرا اين پاكت ها در چند نوع مختلف و در چندين لايه وجود دارند به طور مثال يك، دو، سه و چهار لايه مي باشند كه برخي از آن ها مجهز به ميكروفيلتر نيز هستند كه مانع از ورود گرد و غبار به داخل دستگاه مي شود. هدف ما از ارائه اين مطالب، معرفي انواع پاكت جاروبرقي و ويژگي هاي آن مي باشد. اگر قصد خريد اين محصول را داريد با ما همراه باشيد.

انواع مختلف پاكت جاروبرقي

در كل پاكت جاروبرقي در دو نوع دائمي و يكبار مصرف به فروش مي رسد كه هريك از اين ها داراي ويژگي و خصوصيت هايي هستند كه در مطلب زير به آن ها اشاره خواهيم كرد:

انواع مختلف پاكت جاروبرقي

پاكت جاروبرقي يكبار مصرف

اين پاكت هاي يكبار مصرف را معمولا پس از چند ماه استفاده، هنگامي كه كاملا پر شده بايد دور انداخت. استفاده از اين نوع پاكت، كاملا بهداشتي بوده و پس از تكميل ظرفيت آن، مي توانيد درپوش را ببنديد و به راحتي آن را حمل كنيد. اين پاكت ها، بيشتر مناسب افرادي مي باشد كه آلرژي و حساسيت به گرد و غبار دارند. پاكت هاي يكبار مصرف، مجهز به فيلتراسيون و درپوش هاي مخصوص هستند كه از خروج گرد و غبار جلوگيري كند.

پاكت جاروبرقي يكبار مصرف هپا

معروف ترين نوع پاكت جاروبرقي پاكت هاي هپا هستند كه جنس آن ها پارچه اي مي باشد. ويژگي مهم پاكت هاي هپا اين است كه هيچ نوع باكتري و ميكروبي نمي تواند به داخل آن نفوذ كند و قطعا اين روش به طور كامل بهداشتي مي باشد. پاكت جاروبرقي هپا به دليل جنس پارچه اي كه دارد به نسبت پاكت هاي كاغذي، بيشتر عمر مي كند و مانع از ورود گرد و خاك به داخل موتور دستگاه مي شود.

انواع مختلف پاكت جاروبرقي

پاكت جاروبرقي دائمي

پاكت جاروبرقي دائمي همانطور كه از نامش پيداست، دائمي مي باشد و امكان تعويض آن وجود ندارد. شما بايد هر بار پس از استفاده آن را تخليه كنيد و دوباره در جاي خود قرار دهيد. جنس اين پاكت ها هم پارچه اي مي باشد و نظافت آن ها كار دشواري نيست. اما هنگام تعويض حتما بايد نكاتي را رعايت كنيد تا به مرور دستگاه شما با مشكل مواجه نشود.

نكات مهم هنگام تعويض پاكت جاروبرقي

انواع مختلف پاكت جاروبرقي

1- ابتدا كيسه را از دستگاه خارج كرده و آن را در محيطي بيرون از منزل با استفاده از ماسك و دستكش تخليه كنيد. افرادي كه مبتلا به آسم يا آلرژي هستند به هيچ عنوان از پاكت جاروبرقي دائمي استفاده نكنند.

2- سعي كنيد تاحد امكان پاكت را داخل يك كيسه زباله تخليه كنيد و گره بزنيد. پس از تخليه، پاكت جاروبرقي را چندين بار بتكانيد تا ذرات باقي مانده از آن خارج شوند.

3- در صورتي كه دهانه پاكت بزرگ باشد، مي توانيد با برس هاي مخصوص، تمام پرزها را از داخل آن پاك كنيد.

4- با استفاده از جاروهاي شارژي هم مي توانيد، داخل كيسه را تميز كنيد. البته با كمترين درجه آن . در آخر هم پس از تخليه كامل پاكت و از بين بردن پرز ها، كيسه جاروبرقي را در جاي اصلي خود قرار دهيد.

تعويض به موقع پاكت جاروبرقي موجب افزايش طول عمر دستگاه مي شود

يكي از مهمترين نكاتي كه در مراقبت از جاروبرقي خيلي به آن تاكيد مي شود، تعويض به موقع كيسه هاي آن است. اگر پاكت جاروبرقي را به موقع قبل از اينكه قدرت مكش آن كم شود تعويض نكنيم، دستگاه بايد فشار زيادي را متحمل شود. در اين صورت به موتور دستگاه هم فشار وارد خواهد شد و طول عمر جاروبرقي كاهش مي يابد. پس بهتر است قبل از اينكه دستگاه خراب شود و نياز باشد هزينه بالايي براي تعمير يا خريد مجدد آن بپردازيم، به فكر تعويض و خريد كيسه هاي جديد باشيم.

بهترين زمان تعويض پاكت جاروبرقي كي مي باشد؟

معمولا جاروبرقي ها، بسته به نوع و مدلي كه دارند، عملكردهاي متفاوتي نيز دارند. اما بهترين حالت اين است، هنگامي كه تقريبا 50 درصد پاكت پر شد به فكر تعويض و يا تخليه آن باشيد. البته در برخي از محصولات به دليل كم بودن ظرفيت پاكت جاروبرقي ممكن است كيسه خيلي زودتر پر شود. پس فقط به نمايشگر پرشدن دستگاه اتكا نكنيد.

انواع مختلف پاكت جاروبرقي

كلام آخر

همانطور كه قبلا هم اشاره كرديم، جاروبرقي ها براي جمع آوري زباله ها نياز به يك مخزن يا كيسه دارند. جاروبرقي هاي مخزن دار كه تكليفشان مشخص است و براي آشنايي با آن ها بايد به سراغ مقاله ديگري برويد. اما برخي از جاروبرقي ها مجهز به كيسه و پاكت هستند. در اين مطالب هدف ما آشنايي شما عزيزان با انواع پاكت جاروبرقي و نحوه تعويض آن ها بود. تعويض به موقع اين كيسه ها باعث طول عمر دستگاه شما مي شود. حتما به اين نكته، هنگام استفاده دقت كنيد.

در بازار محصولات خانگي، انواع مختلف جاروبرقي برند ال جي، جاروبرقي سامسونگ و…، با انواع مختلف پاكت جاروبرقي دائمي و يكبار مصرف وجود دارد كه با توجه نياز و نوع مصرف خود و همچنين ويژگي هايي كه در بالا به آن ها اشاره شد مي توانيد يكي از آن ها را انتخاب كنيد.

فروشگاه اينترنتي نفيس 24، مرجع بزرگ لوازم خانگي، براي رفاه حال مشتريان خود و رقابت در عرصه فروش آنلاين، اين مجموعه را راه اندازي كرده است. در اين فروشگاه مي توانيد، انواع محصولات خانگي ريز و درشت از جمله : يخچال فريزر، اجاق گاز، ماشين لباسشويي، ماشين ظرفشويي، مخلوط كن، بخارشوی و بسياري از لوازم ديگر كه شرح همه آن ها در اين مطلب نميگنجد را خريداري كنيد. شما مشتريان گرامي مي توانيد براي مشاهده اين محصولات به فروشگاه نفيس 24، مراجعه كرده و پس از برسي و مقايسه دقيق محصولات با يكديگر اقدام به خريد اينترنتي كنيد.