تلويزيون، يك وسيله سرگرمى است كه براى گذراندن اوقات فراغت در اكثر خانه ها وجود دارد. دقت كرده ايد كه معمولا در زمان پخش برنامه زنده فوتبال، همه افراد خانواده سعى مى كنند دور هم جمع شوند و دسته جمعى به تماشای تلویزیون بنشینند؟ کیفیت بالای تصاویر و زاویه دید مناسب می تواند لذت دیدن این مسابقه فوتبال را چندین برابر کند. فناوری نانوسل در تلوزیون ها باعث شده تا شما در هنگام تماشای تلوزیون شاهد کیفیت فوق العاده و زاویه دید عالی باشید. شركت هاى حرفه اي به فكر توليد تلويزيون هايى با نمايشگر قوى و زاويه ديد مناسب افتادند. يكي از اين شركت ها، شرکت ال جى مى باشد كه براى رفع مشکل زاویه دید، اقدام به توليد تلويزيون هاى مجهز به فناورى نانوسل كرده است.

درباره ال جی

برند ال جى، يكى از توليد كننده هاى قديمى در زمينه لوازم خانگى مى باشد كه در كشور ما طرفداران زيادى هم دارد. در اكثر خانه ها حداقل یکی از محصولات برند ال جى به چشم مي خورد. كلمه ال جى، برگرفته از لغت Life Good مى باشد كه به معناى زندگى خوب است.

اين شركت در سال 1958 در كشور كره جنوبى شروع به فعاليت كرد و در سال 1991 موفق شد مقام اول را در زمينه صادرات لوازم خانگى در جهان كسب كند. با پيشرفت هاى مداوم در عرصه لوازم خانگى اين شركت هم تصميم گرفت فناورى هاى جديدى را به محصولات خود اضافه كند تا علاوه بر به روز كردن محصولات خود، رضايت مخاطبان را هم جلب كند. يكى از اين دستاورد ها فناورى نانوسل در تلويزيون هاي ال جى مى باشد كه در ادامه در مورد فناوری نانوسل و ويژگى هاى آن بيشتر براى شما توضيح خواهيم داد.

 

فناوری نانوسل در تلويزيون ها

فناوری نانو به تعدادي از ذرات نانومترى گفته مى شود كه به پنل تلويزيون ها كمك فراوانى مى كند. فناوری نانوسل باعث مى شود تا رنگ هاى بيشترى با وسعت زياد در نمايشگر تلويزيون ها قرا گيرند تا وسعت زاويه ديد را دوچندان كند. از ذرات نانو در اين تكنولوژى، براى پر رنگ كردن رنگ هاى سبز و قرمز و همچنين ثابت نگه داشتن ديگر رنگ ها در تمام زواياى مختلف و همينطور كشاندن بيشتر طول موج هاى نور كه به طور ناخواسته ايجاد مى شوند استفاده مى شود. اين فناورى، باعث مى شود شما تصاوير را به صورت كاملا واقعى در صفحه نمايش خود مشاهده كنيد. اين فناورى چيزى شبيه به تكنولوژى QLED در تلويزيون هاى سامسونگ مى باشد.

فناوری نانوسل در تلويزيون ها

ويژگى هاى فناوری نانوسل

يكى از قابليت هاى فناوری نانوسل اين است كه طول موج نور هايى كه اضافى هستند را به سمت خود جذب مى كند و همين باعث مى شود رنگ ها بر روى صفحه نمايش با كيفيت و خلوص بيشترى ظاهر شوند. قابليت فيلترينگ رنگ در فناوری نانوسل با فيلتر كردن بعضي از رنگ ها، موجب جلوگيرى از كاهش كيفيت رنگ ها شده است. مثلا در تلويزيون هاى معمولى، امكان دارد رنگ سبز با رنگ هاى آبى و زرد تركيب شود كه باعث پايين آمدن كيفيت تصاوير در صفحه نمايش مي شود. فيلترينگ با جداسازي تقريبى رنگ ها اين مشكل را به حداقل رسانده است.

استفاده از فناوری نانوسل در تلويزيون هاى ال جى باعث شده ميزان درخشش نور در صفحه نمايش كم شود تا از افت كيفيت تصاوير جلوگيرى كند. اين ويژگى براى زمانى مى باشد، كه نور بيش از حدى صفحه نمايش شما را دربرمى گيرد و اجازه نمى دهد شما تصاوير را درست ببينيد.

اين ويژگى باعث شده شما در هر قسمتي از منزل خود، حتى رو به روى پنجره يا در فضايى باز كه نور فراوان وجود دارد، تلويزيون خود را قرار دهيد و ديگر نگران كيفيت و وضوح تصاوير نباشيد. ميليون ها رنگ زنده با خلوص بالا، كمك مى كنند تصاوير با كيفيت مطلوبى از هر زاويه اى در تلويزيون هاى ال جى مجهز به فناوری نانوسل قابل نمايش باشند. اين تلويزيون ها به راحتى از فرمت HDR و HLG پشتيبانى ميكنند كه اين امكان را به شما مى دهند تصاويرى كه با فرمت HDR هستند را هم زمان باهم مشاهده كنيد.

ويژگى هاى فناوری نانوسل

معايب تلويزيون هاى نانوسل ال جى

این فناوری در کنار تمام مزایایی که دارد ممکن است معایبی هم داشته باشد. تنها ايرادى كه مى توان از اين تلويزيون های مجهز به فناوري نانوسل گرفت، قيمت بالاى آن است. اين تلويزيون ها به دليل ويژگى ها و امكاناتى كه دارند نسبت به تلويزيون هاى ديگر هزينه آن ها كمي بالا مى باشد. اما اين نكنه را هم نبايد فراموش كرد كه هرچه كيفيت و كارايى محصولي بيشتر باشد به طبع هزينه آن محصول هم بالاتر مى رود.

 

سخن پايانى

برند ال جى با استفاده از فناوری نانوسل تحول عظيمى در دنياى تصوير به وجود آورده است. با كيفيت بالاى تصاوير و زاريه ديد گسترده تماشاى تلويزيون را براى شما لذت بخش كرده است. با توجه به توضيحاتى كه در مطالب بالا در مورد ويژگى هاى نانوسل داده شد مى توان گفت تلويزيون هاى ال جى نانوسل مى تواند بهترين انتخاب براى شما باشند تا تصاوير و رنگ ها را به صورت كاملا زنده و واقعى حس كنيد.

فروشگاه اينترنتى نفيس 24، سعی بر این دارد تا تمامی اطلاعاتى را كه در زمينه لوازم خانگى نياز داريد در اختیار شما عزیزان قرار دهد. خريد از اين فروشگاه نفیس 24 به صورت اينترنتى مى باشد. این فروشگاه برای جلب رضایت و اعتماد خریداران، این امکان را فراهم کرده است تا پس از ثبت سفارش و ارسال محصول، هزینه آن درب منزل پرداخت شود. همچنین هزینه ارسال محصولات خریداری شده مشتریان شهر تهران بصورت رایگان می باشد.

با فروشگاه اینترنتی نفیس 24 شما می توانید با خیالی آسوده بدون نیاز به خروج از منزل خود، اقدام به خریدی آسان و مطمئن کنید.