نظافت سينك ظرفشويي

يكي از دغدغه هاي اصلي كه همه روزه با آن سر و كار داريم، نظافت روزانه سينك ظرفشويي مي باشد. در اين جا برند و كيفيت هيچ فرقي ندارد. تمام سينك هاي ظرفشويي به تميز كردن احتياج دارند. يك سينك كثيف و نامرتب، ظاهر آشپزخانه شما را هم به هم مي ريزد. معمولا براي نظافت سينك ظرفشويي از مواد شوينده و پاك كننده هاي قوي استفاده مي كنند.

اما توجه كنيد، اگر سينك شما از جنس استيل مي باشد به هيچ وجه براي از بين بردن جرم هاي سخت از جرم گير يا موادي مشابه آن استفاده نكنيد. اين كار به مرور موجب كدر شدن سينك شما مي شود و هر بار كه از اين مواد شوينده قوي استفاده كنيد، يك لايه از سينك از بين مي رود و همين باعث مي شود جرم ها وآلودگي ها بيشتر بر روي آن بمانند. در ادامه با ما همراه باشيد تا بايدها و نبايدها و نكات مهمي كه هنگام شست و شو و نظافت سينك بايد رعايت كنيد را در اختيار شما عزيزان قرار دهيم.

نظافت سينك ظرفشويي

سينك ظرفشویی هم جزو قسمت هاي مهمي مي باشد كه بايد به نظافت آن اهميت دهيم. گاهي اوقات ما فقط با مقداري آب ساده به نظافت سينك ظرفشويي مي پر دازيم. در صورتي كه همين سينك در طول شبانه روز آلودگي هاي زيادي را به خود مي گيرد. روزانه حجم عظيمي از ظروف و باقي مانده مواد غذايي داخل آن جمع مي شود. اين مواد چرب و روغني، محيط خوبي براي رشد و نمو ميكروب ها هستند كه نظافت آن حتما بايد مورد توجه قرار گيرد در غير اين صورت با گذشت زمان اين باكتري ها رشد مي كنند و سلامت شما را به خطر مياندازند.

ازبين بردن اين آلودگي ها، فقط با چند قطره مايع ظرفشويي امكان پذير نيست اما در مقابل، استفاده از مواد شيميايي قوي هم درست نيست. علاوه بر آسيب به محيط زيست، احتمال انتقال اين پاك كننده ها به مواد غذايي بسيار بالا مي باشد. نگران نباشيد روش هاي بهتر و مطمئن تري هم وجود دارد كه بدون هيچ آسيبي به تميزي و شفافيت سينك شما كمك كند.

نظافت سينك ظرفشويي

روش هاي مختلف نظافت سينك ظرفشويي

رسيدگي و نظافت به موقع سينك ظرفشويي، علاوه بر اينكه هميشه ظاهر زيباي آشپزخانه شما را حفظ مي كند، باعث طول عمر بالاي اين وسيله مي شود. روش هاي مختلفي براي نظافت سينك ظرفشويي وجود دارد كه در مطالب زير به آن اشاره خواهيم كرد.

نظافت سينك ظرفشويي استيل

هميشه سعي كنيد بلافاصله بعد از خوردن غذا به شست و شوي ظروف بپردازيد تا چربي ها و مواد غذايي ساعت ها روي هم تلمبار نشوند. يكي از پركاربردترين نوع سينك هاي ظرفشويي، سينك استيل مي باشد كه اين روزها در اكثر خانه ها به چشم مي خورد. براي نظافت سينك ظرفشويي استيل، مي توانيد با استفاده از يك اسفنج و مقداري مايع ظرفشويي و آب داغ شروع به نظافت كنيد.

سطح سينك را به مايع آغشته كنيد و سپس با يك اسفنج شروع به پاك كردن چربي ها كنيد در آخر هم با فشار قوي آب داغ، تمام آلودگي ها را از بين ببريد. اين روش، ساده ترين راه براي تميز كردن سينك مي باشد كه به زمان زيادي هم احتياجي ندارد. اما اگر اين روش به طور كامل جواب نداد، روش هاي ديگري هم هستند كه در صورت لزوم مي توانيد از آن ها استفاده كنيد.

نظافت سينك ظرفشويي استيل

نظافت سينك ظرفشويي با جوش شيرين

استفاده از مخلوط جوش شيرين و آب ليمو، يك پاك كننده قوي براي نظافت سينك ظرفشويي مي باشد كه تمام سياهي ها و چربي ها را از بين مي برد و درخشندگي بالايي به آن مي بخشد. شما مي توانيد يك قاشق چاي خوري را با تقريبا يك چهارم فنجان آبليمو تركيب كنيد و روي تمام سطوح سينك پخش كنيد. پس از پانزده دقیقه با استفاده از يك فرچه تمام جرم ها و آلودگي را به كمك آب داغ از بين ببريد.

نظافت سينك ظرفشويي با سركه سفيد

به كار بردن شوينده هاي شيميايي به بافت سينك آسيب وارد مي كند و به مرور درخشندگي خود را از دست مي دهد. شما با استفاده از محلول سركه سفيد، مي توانيد به نظافت سينك ظرفشويي خود بپردازيد و بدون هيچ گونه آسيبي، تمام سطح سينك را از آلودگي ها پاك و ضد عفوني كنيد.

نظافت سينك ظرفشويي

براي اين كار نصف فنجان سركه سفيد را با يك چهارم فنجان آبليمو تركيب كنيد و آن را روي تمام قسمت هاي سينك پخش كنيد. ده دقيقه زمان نياز دارد تا تمام ميكروب ها و كثيفي ها را از بين ببرد. اين محلول بوي بدي كه در اثر تجمع چربي ها در لوله به وجود آمده را از بين خواهد برد.

معرفی برند های برتر ماشین ظرفشویی

 

نظافت سينك ظرفشويي با آرد سفيد

شايد اولين بار است كه با اين نكته مواجه شده ايد، اما پس از شستن سينك با محلول هايي كه گفته شد، استفاده از آرد سفيد هم به تنهايي مي تواند به نظافت سينك ظرفشويي و درخشندگي آن كمك كند. پس از اينكه سينك ظرفشويي را به طور كامل از چربي ها پاك كرديد با يك حوله  سطح سينك را كاملا خشك كنيد. مقداري آرد سفيد  روي تمام قسمت هاي سينك بپاشيد بعد از چند دقيقه با يك دستمال نرم به صورت دوراني تمام آردها را جمع كنيد. اين كار باعث درخشندگي و جلاي بيشتر سينك شما خواهد شد.

نظافت سينك ظرفشويي با آرد سفيد

جمع بندي

اهميت به نظافت سينك ظرفشويي يكي از نكات مهمي مي باشد كه بايد مورد توجه قرار گيرد به اين دليل كه ظروف غذايي در اين محل شسته مي شوند و تقريبا به شكل غير مستقيم با مواد غذايي كه ما در طول روز مصرف مي كنيم سر و كار دارند پس به سلامت بدن ما هم مربوط مي شود. همچنين تميز بودن سينك در زيبايي آشپزخانه شما تاثير فراواني خواهد گذاشت از این جهت که در معرض ديد همگان است.

استفاده از پاك كننده هاي شيميايي به مرور هم ظاهر سينك شما را زشت مي كند و همينطور با محيط زيست سازگار نمي باشد. بنا براين سعي كنيد هميشه از پاك كننده هاي خانگي استفاده كنيد.

فروشگاه اينترنتي نفيس 24، مرجع بزرگ محصولات خانگي، نزديك به چهار دهه سابقه فروش لوازم خانگي با كيفيت از بهترين برندهاي معتبر جهان را دارد. اين فروشگاه با كادر حرفه اي خود، شبانه روز در حال تلاش است تا رضايت شما مشتريان عزيز را جلب كند. شما مي توانيد در صورت لزوم با مراجعه به فروشگاه نفيس 24 و مشاهده انواع مختلف سينك هاي ظرفشويي برند داتیس، برند بلانتون و….  اقدام به خريد این محصول كنيد.