حتما شما هم اين روزها به دليل تحريم هاي فراواني كه بر ايران وارد شده صحبت هايي شنيده ايد. اين تحريم ها، باعث شده بعضي از برند هاي خارجي واردات خود را به كشور قطع كنند. معروف ترين آن ها، برند ال جي و سامسونگ ميباشد كه شركت هاي خود را از كشور خارج كردند. توليد كنندگان كشور هم تصميم گرفتند، براي حفظ ارزش هاي خود و مقاومت در برابر اين تحريم ها به توليدات داخلي متكي شوند. در حال حاضر براي اين دو برند، جايگزيني در نظر گرفته شده است. شركت جي پلاس و سام جايگزين شركت ال جي و سامسونگ در ايران هستند. اگر شما عزيزان قصد خريد محصولات جي پلاس و سام را داريد، لازم است حتما اطلاعاتي در مورد نحوه تامين قطعات آن ها و استاندارد هايي كه براي آن ها رعايت شده است را بدانيد، پس در ادامه اين مطالب با ما همراه باشيد.

معرفي شركت سام و خريد محصولات اين شركت

در سال1392، اين شركت توسط يك گروه متخصص در زمينه محصولات خانگي تشكيل شد. شركت سام، در دو قسمت مهم لوازم خانگي بزرگ و كوچك و همچنين سيستم هاي تهويه فعاليت خود را آغاز كرد. اين شركت، قطعات خود را از طريق چند شركت خارجي در آسيا و اروپا تامين و توليد مي كند. در حال حاضر هم با يكي از شركت هاي چيني همكاري مي كند. رنج قيمت محصولات شركت سام متوسط تا رو به بالا مي باشد. همچنين اين محصولات داراي كيفيت بسيار خوب و عالي هستند.

شعار شركت سام G3 مي باشد كه به معني محصول خوب، قيمت خوب، خدمات خوب مي باشد. اين شركت، نمايندگي هاي فعال زيادي در كشور دارد كه با خدمات پس از فروش مطمئن، محصولات خود را در اختيار مشتريان قرار مي دهد. برند سام در ابتداي فعاليت خود، سيستم هاي صوتي و تصويري توليد مي كرد اما پس از مدتي تصميم به توليد ماشين هاي ظرفشويي، لباس شويي و سيستم هاي تهويه گرفت. اگر زماني اقدام به خريد محصولات سام كرديد حتما گارانتي شركت سام كه همان ضمانت نامه سام سرويس سابق مي باشد را تهيه كنيد.

معرفي شركت سام و خريد محصولات اين شركت

معرفي شركت جي پلاس و خريد محصولات اين شركت

نماينده شركت ال جي در كشور با نام گلديران، به تازگي تلويزيون هاي جديدي با برند جي پلاس را وارد بازار كرده است. با اينكه مدير عامل شركت گلديران، تاكيد دارد كه توليد محصولات جي پلاس از همان روش و توليد قبلي ال جي مي باشد اما به هيچ وجه برند جي پلاس نمي تواند محصولات توليد شده را در نمايندگي و فروشگاه هاي ال جي عرضه كند. اين شركت هم همانند شركت سام با يك شركت چيني براي تامين قطعات توافق كرده است. اما به اين معني نيست كه اجناس چيني از كيفيت خوبي برخوردار نيستند.

اين روزها، تلويزيون هاي جي پلاس در سيرجان توليد مي شوند. در استان قزوين هم كارخانه اي براي توليد تلويزيون هاي جي پلاس در حال راه اندازي مي باشد. اگر تصميم به خريد محصولات جي پلاس گرفته ايد، خبرهاي خوبي براي شما داريم اين شركت غير از تلويزيون، محصولات ديگري مانند ماشين لباسشويي جي پلاس، ماشين ظرفشويي، تلفن همراه، مانيتور وهمچنين اسمارت برد هم توليد و روانه بازار كرده است.

معرفي شركت جي پلاس و خريد محصولات اين شركت

مقايسه محصولات جي پلاس و سام

برند جي پلاس و سام دو رقيب قديمي در بازار ايران هستند. هميشه محصولات اين دو شركت با يكديگر مقايسه مي شوند. شرکت سام زير مجموعه شركت سامسونگ و سام الكترونيك مي باشد. اما  این شركت در اين سال ها، تمام تلاشش بر اين بوده كه به خود متكي باشد و نامي از اين دو شركت در محصولاتش برده نشود. اما به هرحال اگر به پيشينه اين شركت سري بزنيم، همه مي دانيم كه برند سام يك عضوي از خانواده سامسونگ و سام الكترونيك است.
برند جي پلاس، تقريبا از اواخر سال 1397 آغاز به كار كرد. قيمت تلويزيون هاي جي پلاس نسبت به محصولات خارجي بسيار كمتر مي باشد. خريد محصولات جي پلاس كمك بزرگي به توليدات داخلي كرده و باعث مي شود توليد كنندگان ما در عرضه و توليد لوازم خانگي به خود متكي باشند.

تمام بررسي ها، نشان مي دهد كه لوازم خانگي سام، نسبت به لوازم خانگي جي پلاس، براي شروع توليد و آغاز به كار شرايط بهتري داشته است و تنوع سبد محصولات آن نسبت به برند جي پلاس بيشتر است. لوازم خانگي سام، تقريبا 5 سال است كه در بازار ايران به رسميت شناخته شده است. و برند جي پلاس تقريبا دو سال مي باشد كه فعاليت خود را شروع كرده است. اما باز هم نمي توان به طور جدي گفت كه كداميك از اين برند ها برتر هستند. بايد سال ها بگذرد تا مشتريان با خريد محصولات سام و جي پلاس نظرات شخصي، انتقادات و تجربيات خود را بيان كنند تا صلاحيت و كيفيت بالاي اين محصولات مشخص شود.

 

سخن آخر

درست است كه هميشه محصولات خارجي از گذشته تا به امروز به دليل خلاقيت در طراحي و كيفيت بالايي كه داشته اند مورد استقبال افراد قرار گرفته اند اما اگر كمي به خود متكي شويم و از كالا هاي داخلي حمايت كنيم و بجاي اينكه فقط دنبال برند هاي خارجي باشيم، براي توليدات داخلي خود ارزش قائل شويم، قطعا ما هم در زمينه توليد و كيفيت در جهان برتر خواهيم شد. زماني كه از توليدات داخلي استقبال شود، انگيزه و پشتكار توليدكنندگان ما هم بيشتر مي شود و به مرور كيفيت كالا ها بالا مي رود.
فروشگاه اينترنتي نفيس 24، در جهت حمايت از توليدات داخلي با تنوع محصولات خانگي ايراني در فروشگاه خود، آماده ارائه خدمات به شما عزيزان مي باشد. با مراجعه به سايت فروشگاه نفيس، كالاي مورد نظر خود را انتخاب و خريداري كنيد.