تفاوت جارو برقی کیسه دار و بدون کیسه

اگر قصد خرید جاروبرقی را دارید و نمی دانید نمونه کیسه دار برایتان مناسب تر است یا نمونه بدون کیسه پیشنهاد می کنم قبل از اینکه اقدام به خرید جارو برقی کنید این مقاله را مطالعه کنید تا به طور جامع با تفاوت این دو مدل آشنا شوید. قبل ترها کمتر کسی پیدا می شد که در خانشان جارو برقی وجود داشته باشد اما این روزها بحث سر مکش بهتر جاروبرقی ها است و در تمامی خانه ها حتما یکی از آن ها را پیدا خواهید کرد. شایان ذکر است که جاروبرقی‌ها با توجه به نوع کارایی‌شان به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم می‌شوند.

یکی از انواع بسیار پرکاربرد این جاروبرقی‌ها، جارو برقی سطلی است که در دو نوع خانگی و صنعتی امروزه روانه‌ی بازار شده‌است، در پایان تنها چیزی که می تواند تعیین کننده این باشد که کدام جاروبرقی برای شما مناسب تر است این خواهد بود که شما و خا نواده تان چه میزان به جارو برقی نیاز دارید و چه کارآیی هایی را از آن انتظار دارید.

جارو برقی ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند، جارو برقی کیسه دار و جارو برقی بدون کیسه که هر کدام به صورت جداگانه معایب و مزایای خاص خودشان را دارند و هرکدام می توانند برای گروهی از افراد مناسب باشند؛ کافی است قبل از انتخاب به بودجه، آلرژی و سطح توقعتان بیشتر دقت کنید تا بهترین را برای منزلتان انتخاب کنید. در ادامه قصد داریم هر یک از این نمونه ها را به صورت جداگانه برایتان توضیح دهیم، با ما همراه باشید.


نحوه نگهداری از لوازم منزل


جارو برقی کیسه دار

اگر شما به گرد و غبار آلرژی دارید بهترین گزینه برایتان جاروبرقی کیسه دار می باشد، برای تعویض این کیسه ها نیاز نیست که حتما علم خاصی داشته باشید و یا اینکه از قبل کسی برایتان توضیحی بدهد و به سادگی می توانید در زمان کوتاهی این کیسه ها را تعویض کنید و بدون اینکه ذره ایی گرد و غبار از آن بریزد کیسه را به آشغالی انقال بدهید.

جنس اکثر این کیسه ها از کاغذ است ، این نوع از جارو برقی به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند به طور مثال فیلترها درون کیسه‌ تعبیه شده اند و نیازی نیست فیلتر را تمیز کنید در صورتی که در نمونه بدون کیسه باید حتما فیلتر ها را بشویید،این کیسه ها از نمونه های بدون کیسه فضای بیشتری برای نگه داشتن آشغال دارد و نیاز نیست هر چند روز آنها را دور بی اندازید. تنها زحمتی که می تواند این نمونه برای شما داشته باشد این است که باید هر چندوقت آن را چک کنید که مبادا پر شده باشد، البته این موضع در نمونه های جدید رفع شده است و در صضورتی که پر شده باشد چراغی که روی دستگاه تعبیه شده روشن می شود.

جارو برقی

جارو برقی بدون کیسه

اگر آدم فراموش کاری هستید و فراموش می کنید که فضای باقی مونده از کیسه را چک کنید این نمونه برای شما مناسب تر است زیرا مخزن این نمونه شیشه شفاف است و به راحتی می توانید گرد و غبار و اشغال های داخل آن را ببینید و هر وقت به خط مدنظر رسید آن را تخلیه کنید، این تخلیه کردن اصلا کار سختی نیست اما اگر شما ریه حساسی دارید و یا اینکه آلرژی داشته باشید می تواند برایتان اذیت کننده باشد.

بسته به نوع جاروبرقی شما، خالی کردن ظرف آشغال به‌تنهایی می‌تواند فرایندی همراه با ‌به‌هم‌ریختگی و آشفتگی باشد. اغلب آشغال از پشت ظرف می‌ریزد یا شاید حتی مجبور شوید با تکان دادن ظرف یا با دست، آشغال فشرده‌شده‌ی ته مخزن را بیرون بکشید؛ اما اگر به شکلی اتفاقی چیزی در جاروبرقی رفته باشد که باید از آن بیرون بکشید، به راحتی می‌توانید از ظرف آشغال دربیاورید. یکی از مواردی که در این نمونه می تواند مشکل ساز باشد این است که برای خالی کردن آشغال ها باید زمان زیادی را صرف کنید در صورتی که در نمونه های کیسه دار را در کمترین زمان ممکن می توانید تعویض کنید.

برای انتخاب یک جاروبرقی خوب باید به موارد زیر توجه کنید:

قدرت موتور جاروبرقی

قدرت موتور رابطه مستقیمی با میزان مکش جارو برقی دارد، بنابراین هر چقدر قدرت موتور جارو بیشتر باشد، قدرت مکش بیشتری هم دارد. در حال حاضر جاروبرقی های موجود در ایران قدرت موتور بین ۱۶۰۰ تا ۲۶۰۰ دارند. جاروبرقی‌ها با قدرت ۲۰۰۰ وات برای مصارف خانگی کافی هستند، چون قدرت موتور بسیار بالا به فرش آسیب می‌رساند؛ در بهترین شرایط برای مصارف خانگی همان قدرت ۲۰۰۰ وات کافی است.

بی سروصدا جارو بکشید

یکی از موضوع هایی که می تواند شما را به هنگام نظافت منزل اذیت کند سروصدای جاروبرقی خواهد بود، تمامی جاروبرقی ها سروصدا دارند اما صدای جاروبرقی سلطی به نسبت بقیه کمتر است و زیلد اذیت کننده نیست.

طول سیم جاروبرقی

طول سیم جارو برقی از سری مواردی است که می تواند جارو کشیدن شما را طولانی و یا کوتاه و دلچسب کند، پس بهتر است قبل از خرید به طول سیم توجه کنید تا کاملا واقف باشید چه مسافتی را می توانید با آن جارو کنید و بعد مجبور به عوض کردن پیریز هستید.

تنوع سری های جارو برقی

تا حالا شده بخواهید زیر کمدها و یا کنارهای دیوار و فضاهایی که به دور از دسترس هستند را با جارو بکشید و دچار مشکل بشوید؟ اگر جارویی را انتخاب کنید که چندین سری متنوع داشته باشد دیگر مشکلی نخواهید داشت و در کمترین زمان ممکن تمامی درز و دورزها را جارو خواهید کشید.

تفاوت جارو برقی کیسه دار و بدون کیسه

بهترین جارو برقی های بازار

جارو برقی های جدید با کمترین مصرف انرژی بیشترین بازدهی را دارند و به راحتی از بر آورده کردن نیاز شما برخواهند آمد، بیشتر جارو برقی های پیشنهادی در سایت فروشگاهی نفیس 24 در رده مصرف انرژی A,B قرار دارند که باعث می شوند هزینه شما تا مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند.

جاروبرقی معمولا در دو حالت کیسه دار و بدون کیسه طراحی شده و در بازار عرضه شده است،اگر انتخاب شما جارو برقی کیسه دار باشد باید توجه داشته باشید که باید هر بار بعد از پر شدن کیسه آن را تعویض کنید و اما اگر نظر شما روی خرید جارو برقی بدون کیسه است باید خدمتتان عرض کنم که بدون کمترین گرفتگی می تواند برای شما به راحتی غبارگیری کند و آشغال ها را به آسانی جذب کند ، هرچند که در ابتدای مقاله به طور مفصل هر دو مورد را مورد نقد و بررسی قرار دادیم.