برای شستن پرده و نظافت آن روش های متنوعی چون شستشو با دست، شستشو با لباسشویی و یا سپردن آن به خشکشویی وجود دارد که ما در ادامه این مطلب به شما بهترین روش برای شستن پرده را معرفی می کنیم.

شاید در ابتدا فکر کنید که شستن پرده از ساده ترین نظافت منزل می باشدو نیازی به آموزش ندارد؛ اما ما در اینجا باید بگوییم که پرده‌ها دارای جنس های مختلف و متنوعی می باشند که قبل از شستن باید نکات مربوط به هر جنس پرده را رعایت کنید.

در کمال ناباوری باید بگوییم که محل زندگی شما در نوع شستن پرده شما تاثیز زیادی خواهد داشت. چراکه برخی شهرها و محله ها دارای آلودگی و گردوغبار بیشتری داشته و پرده آن‌ها را جذب خود می کند.

همچنین تاخیر در شستن پرده و یا شستن آن در فواصل زمانی کوتاه باعث کدر شدن به تدریج پرده خواهد شد؛ پس شما باید تمامی فوت و فن ها را برای شستن پرده با ارزش خود بدانید.

شستشو پرده با لباسشویی

معمولا ماشین های لباسشویی دارای برنامه مخصوص برای شستن پرده به بهترین نحو ممکن می باشند. اگر در لباسشویی شما این برنامه وجود نداشت می توانید از برنامه DELICATE استفاده کنید که مخصوص لباس‌های ظریف و حساس می باشد.

این برنامه برای شستشو الیافی با جنس توری چون پرده مناسب است که ظریف و حساس می باشند.

در صورت نبودن این برنامه در لباسشویی می توانید از جایگزین آن با نام EASY CARE استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید برای استفاده از این برنامه باید دور خشک کن را روی 800 قرار دهید تا پرده شما چروک نشود و زحمت اتوکشی را گردنتان نیندازد.

بهتر است در صورت استفاده از برنامه EASY CARE به همراه آن از قابلیت PRE WASH استفاده کنید که برنامه تکمیلی آن است. همچنین این برنامه مناسب الیاف مقاوم تر با ظخامت بیشتر چون روتختی و پرده های کتان می باشد.

پس بهتر است شستن پرده های توری را به برنامه DELICATE و شستن پرده های کتان را به EASY CARE بسپارید.

نکات استفاده از مواد شوینده برای شستن پرده

در صورت استفاده ازمواد شوینده برای شستن پرده با ماشین لباسشویی، سعی کنید برای جلوگیری از نشتی کف از مقدار بسیار کمی مواد شوینده استفاده کنید.

به هیچ عنوان به همراه پرده متکا، عروسک و یا کوسن در لباسشویی قرار ندهید تا با خطای UE یا همان عدم تعادل مواجه نشوید.

بهترین روش شستن پرده
بهترین روش شستن پرده با لباسشویی

شستن پرده‌های نخی

برای شستن پرده های نخی و براق کردن آن ها حتما نکات گفته شده در ادامه را رعایت کنید.

برای از بین بردن گردوغبار و خاک و آلودگی از روی پرده ها، ابتدا آن ها را در یک ظرف تا تشت بزرگ آبگرم قرار دهید و اجازه دهید تا خیس بخورند. پس از 15 دقیقه آب را خالی کنید و مجدد پر کرده و اینبار به آن مواد شوینده اضافه کنید.

اگر جنس پرده شما نخی می باشد به هیچ عنوان آن را نچلانید تا چروک نشود. همچنین زمانی که پرده شما هنوز به طور کامل خشک نشده و کمی نمدار است سعی کنید آن را اتو کنید.

پرده توری

شستن پرده توری در ماشین لباسشویی می تواند آن را بسیار تمیز کند؛ اما فراموش نکنید که نباید از رعایت کردن نکات مهم آن چشم پوشی کنید. چرا که ممکن است بر اثر شستشو بیش از حد پرده ها آهار آن را از بین ببرد.

اما اگر به طور نا آگاهانه باعث از بین بردن آهار هنگام شستن پرده شدید، مقداری نشاسته را در آب حل کنید و آن را کرم کنید تا لعاب بندازد. آن را در تشت آب سرد حل کرده و تور شسته شده را نیم ساعت داخل آن قرار داده و آن را آویزان کنید تا خشک شود.

بهترین روش شستن پرده

بهترین روش شستن پتو مخمل

شستشو بیش از حد پرده ها از جنس ساتن، مخمل و ابریشم می تواند به تدریج موجب از بین رفتن آن، کهنه شدن و بی حالت شدن آن می شود. پس بهترین روش برای شستن پرده مخمل این است که آن را به خشکشویی ببرید.

شستن پرده پلیسه

این نوع پرده ها را می توانید با یک اسفنج مرطوب و محلول آب و مواد شوینده تمیز کنید و سپس با استفاده از سری مخصوص پرده در جاروبرقی آن را جارو کنید. جاروکردن پرده باید حتما در حالت آویزان باشد.

شستن پرده چوبی

بهترین روش شستن پرده

از کمترین میزان برای نظافت و شستم پرده های چوبی استفاده کنید تا به آن ها آسیب نزنید. از یک اسفنج نرم و کمی مرطوب استفاده کنید و اجازه دهید نور آفتاب آن را خشک کند.

شستن بیش از حد این نوع پرده ها باعث از بین رفتن رنگ آن ها و براق بودنشان خواهد شد.

شستن پرده های آلومینیومی

اسپری کردن مواد شوینده روی این نوع پرده ها و همچنین پاک کردن آن ها با یک اسفنج نرم بهترین روش شستن پرده از این جنس می باشد. این کار را آنقدر تکرار کنید تا پرده شما به طور کامل پاکیزه شود.

نفیس 24

نفیس ۲۴ بستر خرید اینترنتی لوازم خانگی را برای مشتریان خود فراهم کرده است که بر حسب پیروی و رعایت اصول خود پیش رفته که به موجب آن ارائه کیفیتی مطلوب و برتر همراه با ظرافت و زیبایی متفاوت از دیگران در کنار قیمتی مناسب شده است و تمامی این موارد رقابتی بوده است.

ایده نفیس۲۴ همواره بر این بوده است که کیفیت، رکن اساسی در جلب رضایت مشتریان می باشد؛ لذا بهبود کیفیت خدمات، نوآوری و خلاقیت مستمر برای ارائه خدمات نوین و همچنین افزایش کارایی خدمات، همیشه از اولویتهای نفیس۲۴ به شمار رفته است.

در واقع همه این موارد، اهداف اصلی این مجموعه به شمار می رود.

با کسب تجارب متعدد در زمینه های مختلف بر میزان اهداف مشتری مداری این فروشگاه افزوده شده است. نفیس 24 زمینه ای وسیع در راستای سهولت خرید اینترنتی محصولات برند های مختلف را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا تمامی مشتریان با هر سطح آشنایی، قادر به استفاده از سرویس های خرید باشند.

برای خرید اینترنتی محصولات خانگی و برقی چون ماشین لباسشویی، جاروبرقی، جاروشارژی، خرده ریز آشپزخانه، اجاق گاز، هود، تلویزیون، دستگاه های تصفیه هوا و غیره به سایت ما سر بزنید.