چند قدم مانده به عید و بیشترین دغدغه خانم های خانه دار برای تمیزکاری منزل خود، شستن پتو می باشد. اگر در ادامه این مقاله با نفیس 24 همراه باشید با روش های اصولی و کاربردی شستشوی پتو با لباسشویی آشنا خواهید شد تا آن ها را به بهترین نحو ممکن و به سرعت انجام دهید.

از مهمترین کارها که در نظافت منزل همیشه صورت میگیرد، نظافت اقلام خواب چون ملحفه و پتو و روبالشتی می باشد. نحوه شستن صحیح این ها از نشانه ای اصلی نظافت صحیح امور منزل می باشد. در این مطلب ما سعی کردیم تا بهترین روش شستشوی پتو با لباسشویی و یا دست را به شما آموزش دهیم.

شستشوی پتو با لباسشویی

ماشین های لباسشویی ال جی مجهز به برنامه های مختلف مخصوص و متنوع برای شستشو پتو می باشند که شامل Blanket، Bulky، Duvet، Bed cover بوده و دو برنامه Bed cover و Blanket در لباسشویی های جدیدتر ال جی دیده می شود.

نکاتی که در این مسئله الزام به رعایت می باشند به شرح ذیل می باشد:

  • دقت به وزن لباسشویی
  • توجه به ، نحوه آبگیری و شستشوی لباسشویی
  • استفاده از لباسشویی فقط برای شستشو پتو و قرار ندادن پتو همراه لباس
  • توجه به جنس پتو
بهترین روش شستشوی پتو با لباسشویی
بهترین روش شستشوی پتو با لباسشویی

حتما قبل از شستشوی پتو با لباسشویی به وزن آن دقت کرده تا در یک ماشین لباسشویی 8 کیلویی پتویی با وزن 10 کیلو قرار ندهید. معمولا لباسشویی هایی که 6 کیلویی می باشند، مناسب شستن پتو با حجم بالا نیستند.

دلیل این امر نیز این می باشد که پتو ها هنگام شستشو حجم آب بیشتری در داخل خود نگه می دارند که در اینصورت باعث آسیب رسیدن به دستگاه شما خواهد بود.

اما در ادامه لازم است اضافه کنیم که در لباسشویی هایی با وزن 12 کیلوگرم نیز نمی توان پتو هایی با حجم بالا را شست. شما فقط برخی مدل پتو ها را می توانید با لباسشویی بشسویید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

همانطور که گفته شد به دلیل اینکه پتوها جذب بالایی برای آب را دارند، برنامه های مناسبی برای شستشو پتو در لباسشویی تعبیه شده تا آبگیری بیشتری را انجام دهند. برنامه‌های Duvet، Bulky، Bed cover و Blanket از دسته برنامه‌هایی هستند که نسبت آبگیری‌شان بیشتر می باشد.

توجه کنید که هیچ  لباس دیگری همراه پتو ها در لباسشویی قرار ندهید تا لباس ها هم دلیل دیگری برای سنگین شدن وزن پتو نباشند.

نکته بعدی این است که توجه داشته باشید فقط پتوهایی همچون پتوهای مسافرتی و بهاره را با لباسشویی بشویید.

در اصل می توان گفت که اکثر لباسشویی های خانگی قابلیت شستو پتو و حوله های سنگین را ندارند. بهترین روش شستشو برای پتو شستشوی دستی می باشد.

از مهمترین نکات درباره شستشو پتو در ماشین لباسشویی، نحوه استفاده از مواد شوینده می باشد.

نحوه صحیح ریختن شوینده در ماشین لباسشویی برای شستشوی پتو با لباسشویی

برای شستشوی پتو با لباسشویی به هیچ‌وجه به صورت مستقیم مواد شوینده را روی پتو نریزید که باعث تغییر و آسیب رسیدن به آن نشوید. قبل از شروع کار دستگاه خود، مواد شوینده را درون مخزن  بریزید.

آزمایش ساده برای اطمینان از رنگ ندادن پتو

قسمتی از پتو را در داخل آب سرد قرار داده و بعد از چند دقیقه دور آن را یا یک حوله یا کاغذ بپوشانید. اگر رنگ پتو به کاغذ یا حوله انتقال پیداکرد، فقط باید آن را با دست بشویید.

نکات پیش از شستشوی پتو با لباسشویی

  • حتما پتو را بتکانید تا گردوغبار و خاکی آن از بین برود.
  • در صورت وجود لکه‌های خشک شده و چسبیده، آن‌ها را با قاشق یا چاقو بتراشید.
  • از استفاده از آبگرم خود داری کنید.

شستن پتو با دست

مرحله‌ اول شستن پتو با دست، نیاز به یک تشت بزرگ داریم تا پتو به طور کامل در آن جای گیرد. تشت را با آب سرد و مقداری شوینده پر کنید و پتو را در آب قرار دهید تا کاملا غوطه‌ور در آب شود.

پتو را به آرامی چنگ بزنید تا به بافت آن آسیب نرسانید. پس ازمرحله جابه جایی پتو در مخلوط آب سرد و شوینده، آب را خالی کنید و مجدد با آب تمیز تشت را پر کنید.

حال مجدد پتو را به آرامی چنگ بزنید تا کف و آلودگی‌های آن از بین برود و خارج شود. تشت را مجدد پر از آب سرد کنید و پتو در آب تمیز مجددا بفشارید. این مرحله را تا زمانی ادامه دهید که اثری از کف در پتو نمانده باشد.

در مرحله آخر پتو را از آب خارج کنید، بفشارید تا مقداری از آب خارج شود؛ سپس در هوای آزاد پهن کنید تا خشک شود.

بهترین روش شستشوی پتو با لباسشویی
بهترین روش شستشوی پتو با لباسشویی

خشک کردن پتو

بهترین گزینه برای خشک کردن پتو قرار دادن آن در آب سرد می باشد. آن را بر روی یک میله محکم و یا طناب پهن کنید که همه قسمت هایش به خوبی خشک شود.

بهترین روش شستشوی پتو با لباسشویی
بهترین روش شستشوی پتو با لباسشویی

سخن آخر

با خواندن این طلب درباره شستشوی پتو با لباسشویی و یا با دست، تمام فوت و فن‌های شستن پتو را مرحله به مرحله به خوبی یاد گرفته‌ اید؛ پس از انجام این روش‌ها مطمئن باشید که پتو شما به خوبی تمیز و بدون هیچ کثیفی خواهد بود.

خرید لباسشویی از نفیس 24

نظافت امری است که در بین ایرانیان از اهمیت ویژه ایی برخوردار است، برای شست و شوی لباس ها معمولا از ماشین لباسشویی هایی کار آمد با وزنی مناسب با نیاز کاربر، قیمتی مقرون به صرفه و مصرف انرژی پایین استفاده می کنند تا در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کرده باشند.

در سایت فروشگاهی نفیس 24 لیست قیمتی از پرچم دار ترین ماشین لباسشویی های بازار این روزها را به شما معرفی کرده ایم که همگی در رده مصرف انرژی A,B قرار دارند.

در سایت ما این امکان برای شما فراهم است که می توانید برای خرید ماشین لباسشویی با مشاوران متخصص ما صحبت کرده و بسته به بودجه مورد نظرتان، تعداد افراد خانواده و فضای آشپزخانه تان بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای تحویل و اصالت کالا به شما کاربران عزیز تضمین می دهیم و این امکان برای شما خریداران گرامی که از سایت نفیس 24 ماشین لباسشویی خریداری کرده اید فراهم خواهد بود که درب منزل در زمان تحویل کالا هزینه آن را پرداخت کنید البته این امر مستلزم این است که ساکن تهران باشید.