چه کلاس‌های دانشگاه شما آنلاین باشد و چه حضوری، این یک فنجان قهوه خوش طعم است که شما را هوشیار نگه میدارد و این موضوع عملا بدون قهوه ساز امکان پذیر نیست. پس اگر یک دانشجو پر تلاش و کوشش هستید و قصد دارید با خوردن یک فنجان قهوه خود را هوشیار برای درس خواندن نگه دارید، بهتر است تا بدانید کدام مدل قهوه ساز برای شما مناسب است. برای اطلاع از بهترین مارک قهوه ساز در ادامه این متن ما را همراهی کنید.

اگر انتظار شما از قهوه ساز خود فقط تهیه یک فنجان قهوه سریع میباشد، دستگاه های تک سرو یک گزینه بسیار عالی است. حدود 10 دقیقه زمان میبرد تا یک قوری کامل در این دستگاه دم بکشد و بعضی از آنها حتی سریعتر هستند، اما اگر در سریعترین زمان ممکن به فنجان خود نیاز دارید، یک دستگاه مدل تک نفره را امتحان کنید.

قهوه ساز چیست؟

شما هر روز صبح به یک فنجان قهوه احتیاج دارید تا با شیطان صبح مبارزه کنید. با این وجود، وقتی صحبت از قهوه سازها می شود، با گزینه های زیادی روبرو هستید. اما مشکل اصلی شما اینجاست: بهترین برند قهوه‌ ساز کدام است؟ ما به شما کمک میکنیم بهترین قهوه ساز را برای دانشجویان انتخاب کنید.

دیگر نیازی به رفتن به کافه تریا برای نوشیدن یک فنجان قهوه نیست و همچنین مجبور نیستید که پول زیادی را صرف گرفتن یک فنجان از باریستای کافه خود کنید. قهوه سازها به راحتی با مقداری پودر قهوه و آبجوش در کمرین زمان ممکن یک فنجان قهوه خوش طعم و یا بیشتر به شما خواهد داد. پس بیایید بهترین دستگاه قهوه ساز برای خوابگاه دانشگاه را برای شما پیدا کنیم.

انواع قهوه ساز

قهوه ساز یک وسیله آشپزخانه است که به طور معمول وظیفه دم کردن نوشیدنی محبوب تولید شده از دانه های کاکائو آسیاب شده را بر عهده دارد. برخی قهوه سازها با برق کار میکنند و برخی دیگر به صورت دستی میباشند. برخی از آن ها فقط قهوه را دم می کنند و برخی دیگر به عنوان دستگاه های تولید آب چند منظوره با عملکردهای مختلف ساخته می شوند.

قهوه سازهای چند منظوره

قهوه سازهای چند منظوره نه تنها قهوه سنتی دم می كنند، بلكه ممكن است برای دم كردن قهوه اسپرسو، لاته، كاپوچینو و سایر نوشیدنی های مشابه نیز ساخته شوند. برای اینکه بتوانید بهترین مارک قهوه ساز را انتخاب کنید، ابتدا باید تمامی مدلهای آن را بشناسید.

قهوه سازهای تک منظوره

قهوه سازهای یک منظوره ممکن است فقط از یک محفظه لیوانی شکل که مانند شیشه‌های قهوه فرانسوی تشکیل شوند. از این نوع قهوه سازها ممکن است به عنوان قهوه ساز قطره ای نیز یاد شود. به همین ترتیب، می توانید قهوه سازهای سنتی و یا یک منظوره را برای تهیه قهوه کاپوچینو، لاته یا اسپرسو خریداری کنید. در این مدل آب در قسمت پایین قهوه ساز قرار می گیرد و قهوه آسیاب شده به سبد فیلتر اضافه می شود. پارچ واقع در بالا را می توان با شیر پر کرد؛ پس با گرم شدن آب، فشار بخار نه تنها اسپرسو را ایجاد میکند، بلکه نوشیدنی را با شیر به همراه کف دم میکند.

راهنمای استفاده از دستگاه قهوه ساز

تفاوت قهوه ساز با اسپرسو ساز

همانطور که از نام این دو دستگاه پیداست، از اسپرسوساز برای تهیه اسپرسو استفاده میشود که نمیتوان پودری که برای اسپرسو استفاده میشود را داخل قهوه ساز ریخت و یا بلعکس. برای تهیه اسپرسو باید آب به بیشترین نقطه جوش رسیده باشد و با بیشترین فشار از پودر عبور کند. دستگاه‌های اسپرسوساز جدید دارای فشار خودکار بسیار بالا میباشند. اما در قهوه ساز ابتدا آب داغ روی پودر ریخته شده و زمان لازم دارد تا دم بکشد و هیچ نیازی به فشار بسیار بالا ندارد.

نحوه و طرز استفاده از قهوه ساز به مراتب خیلی ساده بوده و پیچیدگی خاصی ندارند؛ البته اسپرسوسازهای امروزی نیز به دلیل خودکار بودن هیچ پیچیدگی در استفاده ندارند، اما ممکن است در روزهای اول استفاده هنوز به طور کامل با  آن آشنایی نداشته باشید. برای خرید بهترین مارک قهوه ساز بهتر است تا تمامی مدل ها را زیر نظر داشته باشید تا بتوانید انتخابی صحیح داشته باشید.

اسپرسوساز بهتر است یا قهوه ساز

قهوه ساز چگونه کار میکند؟

قهوه ساز یک وسیله برقی است که قهوه را به طور خودکار دم می کند. قهوه ساز دستگاهی بسیار ساده، با تکنولوژی پایین و در عین حال کارآمد است. یک عنصر گرم کننده با عنوان یک صفحه داغ در پایین دستگاه قرار دارد. در این عنصر گرمایشی یک لوله آلومینیومی توخالی پیچیده شده است. وقتی آب به مخزن اضافه می شود، یک سوراخ کوچک در ته ظرف، یک شلنگ پلاستیکی را پر میکند که به انتهای لوله آلومینیوم منتهی میشود.

به محض روشن شدن ظرف قهوه، عنصر گرمایش خیلی زود داغ میشود. حسگرها عنصر را خاموش و روشن می کنند و تا 195-205 درجه فارنهایت (90-96 درجه سانتیگراد) میتوانند نگه دارند. آبی که در لوله آلومینیوم رفته، میجوشد و تلاطم حباب هایی ایجاد می کند که در انتهای مخالف لوله بالا می رفته و از یک شلنگ خروجی بالا می روند (در این حالت فضای بیشتری برای ورود آب به عنصر گرمایش ایجاد می شود).

آب داغ به همراه حباب های در حال افزایش باعث ایجاد روشی می شود که جریان کوچکی از آب جوش را به بالای دستگاه قهوه می رساند. در اینجا شلنگ خروجی به یک صفحه قطره ای ختم می شود. صفحه قطره ای آب جوش را به طور مساوی توزیع می کند تا به قسمت های قهوه زیر سبد فیلتر بریزد. قبل از انتخاب بهترین مارک قهوه ساز باید ابتدا بدانید کدام قهوه ساز مناسب دانشجویان میباشد.

قیمت دستگاه قهوه ساز

طبق آخرین آمارهای گرفته شده توسط نفیس 24 قیمت دستگاه های قهوه ساز از 180 هزار تومان شروع شده و بیشترین قیمت آن به 9 میلیون و 500 هزار نیز میرسد. نکته قابل توجه این است که این قیمت ها ممکن است بر اساس روز تغییر کند.

مناسب ترین قهوه ساز برای دانشجویان

از آنجایی که دانشجویان وقت کافی برا تلف کردن ندارند و بیشتر وقت خود را صرف درس خواندن میکنند، مناسب ترین دستگاه قهوه ساز برای آنها دستگاهی است که در سریعترین زمان یک قهوه عالی را ارائه دهد و به طور خیلی آسان تمیز شود. همچنین بهتر است دستگاه خریداری شده توسط شما دارای قیمت بسیار کمی باشد تا متناسب با بودجه دانشجویان باشد. در بخش های بعدی این مقاله درباره قیمت دستگاه قهوه  ساز نیز صحبت خواهیم کرد.

برای تهیه یک قهوه عالی ابتدا باید پودر قهوه درجه یک و یک دستگاه قهوه فوق العاده تهیه کنید، سپس استفاده مقدار مناسب از آب، پودر و یا شیر است. ممکن است دستگاهی که انتخاب میکنید دارای فیلتر نباشد؛ در اینصورت باید از یک فیلتر کاغذی استفاده کنید.

مناسب ترین قهوه ساز

 

خرید بهترین مارک قهوه ساز

حال که با تمامی نکات و ریز تا درشت قهوه ساز ها آشنا شدیم وقت آن رسیده که این سوال را از خود بپرسیم: از کجا قهوه ساز بخریم؟ قهوه ساز چه مارکی خوبه؟ جواب شما پیش ماست! امروزه برندهای مختلفی چون تفال، سام، ویرپول و مولینکس اقدام به ساخت قهوه سازهای متفاوت کرده‌اند که همه این برند ها در وبسایت فروشگاهی نفیس 24 قرار گرفته تا بتوانید بهترین مدل آن را انتخاب کنید و با ضمانتنامه اصلی خریداری کنید. بهتر است قبل از خرید، از هر برندی، یکی از مدلهای آن را برایتان شرح دهیم تا به راحتی بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

قهوه جوش تفال مدل CM620A30

این مدل دارای قدرت 800 واتی و گنجایش تهیه 4 فنجان قهوه ترک را داشته که در صورتی که فراموش کردید آب را داخل آن بریزید، به شما هشدار خواهد داد. همچنین این محصول دارای کلید جهت خاموش/روشن کردن میباشد.

قهوه ساز ویرپول مدل ACE 102 IXL

این قهوه ساز دارای 1.8 لیتر ظرفیت و جنس بدنه استیل و عملکردهایی چون توزيع قهوه، آب داغ، بخار، تنظیم آسیاب قهوه، تنظیم بخار و دمای قهوه، سیستم تهیه کاپوچینو و قابلیت استفاده از دانه قهوه یا قهوه خرد شده میباشد. سیستم قطع خودکار، زمان سنج خودکار و تنظیم مقدار قهوه روی، غلیظ، عادی، رقیق و تنظیم مقدار قهوه بر اساس نوع فنجان و همچنین فیلتر قابل تعویض نیز از دیگر قابلیت های این مدل میباشد.

قهوه ساز سام مدل CM-716 ST

این قهوه ساز نیز دارای قابلیت هایی چون سیستم قطع خودکار، صفحه نمایش، زمان سنج (Timer)، صفحه گرم نگه دارنده قهوه و فیلتر دائمی میباشد. این مدل نیز میتواند در دسته بهترین مارک قهوه ساز قرار گیرد.

قهوه ساز مولینکس مدل FG370

این دستگاه نیز دارای جنس پلاستیک و فلز، توان خروجی 1000 وات، قطع کن دستی و خودکار، فیلتر قهوه و قابل تعویض، کتری شیشه ای، قابلیت ضد چکه و کتری به همراه دستگیره میباشد.

از کجا قهوه ساز بخریم؟

فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی نفیس 24 با بیش از 10 سال سابقه در زمینه فروش محصولات خانگی، امروزه لوازم کوچک آشپزخانه را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت به فروش میرساند که تمامی محصولات را به تمامی شهرهای ایران ارسال میکند و اگر خریداران عزیز ساکت تهران باشند میتوانند از قابلیت پرداخت در محل بهره‌مند شوند و هزینه ارسال را پرداخت نکنند.

ارزان ترین قیمت قهوه ساز

فروشگاه نفیس 24 جشنواره های مختلفی برگذار میکند که در این جشنواره ها به محصولات مختلف تخفیفات بسیار بالایی تعلق میگیرد. برای اطلاع از جشنواره های مختلف و تخفیفات ویژه از طریق پیج اینستاگرام مجموعه با ما در ارتباط باشید.

برنهای مختلف دیگری نیز مانند بوش و ویداس نیز قهوه ساز تولید میکنند که میتوانید با توجه به بودجه مورد نظر و نوع مصرف خود آن ها را خریداری کنید. امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. اگر علاقه مندید میتوانید تجربه خود را درباره خرید بهترین مارک قهوه ساز از طریق دیدگاه وبسایت با ما در میان بگذارید.