لباسشویی به شیوه های مختلفی می تواند در حین انجام کار متوقف بشود، یکی از اصلی ترین حالات آن این است که ماشین لباسشویی روشن است اما هیچ گونه کاری انجام نمی دهد و از شستوشو دست می کشد، مورد بعدی که خیلی از افراد با آن دسته پنجه نرم می کنند این است که در حین انجام کار ماشین لباسشویی کاملا خاموش می شود؛ در ادامه مقاله توقف ناگهانی لباسشویی هنگام شستشو قصد داریم هر دو مورد را به صورت تخصصی بررسی کنیم تا بدون نیاز به تعمیرکار بتوانیم آن را تعمیر کنیم.

ماشین لباسشویی روشن است اما کار نمی کند !

تا حالا برایتان پیش آمده که در حین شستشو ماشین لباسشویی تان متوقف بشود در صورتی که نمایشگر آن کاملا روشن است؟ ماشین لباسشویی روشن است اما کار نمی کند می تواند به چند مورد مرتبت باشد که در ادامه مقاله توقف ناگهانی لباسشویی هنگام شستشو آن را بررسی خواهیم کرد.

زبانه در لباسشویی

اگر زبانه در خراب شده و یا سائیده شده باشد امکان دارد در حین انجام کار از میکروسوئیچ درب فاصله بگیرد و ماشین در حال انجام کار متوقف شود؛ لطفا اول زبانه در را بررسی کنید.

توقف ناگهانی لباسشویی هنگام شستشو

میکروسوئیچ درب

میکروسوئیچ در یا همان قفل الکتریکی محافظ در، به دلیل آمپر بالای جریان و یا تمام شدن عمر مفید آن احتمال خرابی و قطعی مدار وجود دارد؛ میکروسوئیچ طوری در مدار لباسشویی تعبیه شده است که اگر خراب شود و درست عمل نکند لباسشویی شروع به کار نمی کند و یا با خرابی آن وسط کار کاملا متوقف می شود.

پمپ تخلیه

پمپ تخلیه یکی از اصلی ترین اجزاء در حین کار است زیرا وظیفه آن تخلیه آب در حین شستشو است، توجه داشته باشید که اگر یک شی کوچک مثل سکه، دکمه لباس و… در آن گیر کرده باشد در حین انجام کار متوقف می شود، البته امکان خرابی خود پمپ نیز وجود دارد.

خرابی برد / تایمر

برخی از ماشین لباسشویی ها دارای تایمر هستند و نمونه های جدیدتر دیجیتال هستند و با برد الکتریکی کار می کنند، در نمونه های جدید و قدیمی کار فرماندهی اصلی به قطعات را برد و تایمر به عهده گرفته اند که به اصلاح می توان به آنها مغز ماشین لباسشویی نیز گفت؛ به هر طریقی اگر برد یا تایمر دچار اختلال شود به طور کامل دستگاه از کار می افتد. شایان ذکر است که این قطعه تنها توسط تکنسین باید چک شود.

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین شستشو

اینکه ماشین لباسشویی در حین انجام کار به صورت کامل خاموش بشود و لباس ها در آب و مایع باقی بمانند برای هیچ فردی خوش آیند نخواهد بود و همه افراد دوست دارند که بدانند دلیل خرابی آن چه چیزی خواهد بود، در ادامه چند مورد از عواملی که در خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین شستشو موثر هستند را مورد نقدوبررسی قرار خواهیم داد.

خراب شدن خازن پارازیت گیر

این خازن در انتها دوشاخه نصب شده است، خراب شدن خازن پارازیت گیر می تواند به دلیل نوسانات برق ، حجم بار الکتریکی بالا و قطع شدن برق باشد که در هر صورت باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین شستشو خواهد شد؛این خازن تنها برای جلوگیری از این برق گرفتگی ها و سوختگی را به کار گرفته شده است. هرگونه سوختگی یا اتصال باعث می شود که ماشین لباسشویی در حین کار خاموش شود، لازم به ذکر است که این قطعه باید تعویض بشود و نمی شود آن را تعمیر کنید.

خراب شدن دوشاخه برق

گاهی اوقات امکان دارد به دلیل بار الکتریکی زیاد لوازم های برقی در حین کار خاموش شوند، ابتدا لازم است که چک کنید که دوشاخه قطع یا ذوب نشده باشد، در هر دو صورت باید به یک تکنسین مراجعه کنید زیرا دوشاخه خیلی مهم است و در صورت اشتباه امکان دارد وسیله برقی شما کاملا بسوزرد و یا آتیش بگیرد. لازم است تا محافظ متصل شده به ماشین لباسشویی را چک کنید، اگر چراغ‌های محافظ روشن هستند، ممکن است این اتفاق برای لحظه‌ای از رد شدن بار الکتریکی باشد که پس از چند لحظه که مجدداً دستگاه را روشن کنید، این مشکل حل شده باشد.

توقف ناگهانی لباسشویی هنگام شستشو

تعمیر ماشین لباسشویی

اگر دچار مشکل شده اید و هیچ یک از موارد ذکر شده نتوانستن کارتان را راه بی اندازند و یا اینکه از نظر فنی با ماشین لباسشویی آشنایی ندارید بدون انجام هیچ کاری با تکنسین های متخصص تماس بگیرید تا بتوانند بهترین راهنمایی را به شما عزیزان بکنند؛ در زمان خرید ماشین لباسشویی به گارانتی آن توجه کنید، اینکه آن شرکت در شهری که شما سکونت می کنید شرکت خدمات پس از فروش داشته باشد تا بتوانید به راحتی از آن گارانتی استفاده کنید.