اجاق گاز صفحه ای بخریم یا اجاق گاز مبله ؟ بدون شک شما نیز در انتخاب و خرید اجاق گاز با این سوال مواجه شده اید و با سردرگمی در جهت خرید آن ها اقدام کرده اید. همگی ما با نقش مهم و حساس اجاق گاز ها آشنایی داریم زیرا به صورت مکرر و روزانه از آن استفاده می‌کنیم پس انتخاب ما باید پاسخگوی نیاز های روزانه ما باشد. اولین گام در جهت خرید هر محصولی شناخت انواع مختلف آن و امکانات خاصشان می‌باشد. طبیعتا با اطلاع از امکانات و گزینه هایی که در اختیار ما قرار می‌گیرد خریدمان میتواند خریدی بهتر باشد. امروز در گروه نفیس 24 قصد داریم تا با پرفروش ترین انواع اجاق گاز از قبیل اجاق گاز مبله، توکار و صفحه ای بپردازیم و با ذکر معایب و مزایای هر دسته نکات کلیدی در خرید اجاق گاز ها را در اختیار شما قرار دهیم.

اجاق گاز صفحه ای و توکار

اجاق گاز های صفحه ای امروزه به دلیل طراحی خاصی که دارند محبوبیت بیشتری در میان خریداران دارند. مدل های توکار فضای کمتری را اشغال می‌کنند و به راحتی در هر فضایی می‌توانند قرار بگیرند بدون اینکه محدودیت خاصی داشته باشند. اجاق گاز توکار در چندین طرح و مدل از قبیل شکل های مستطیلی، دایره ای و چندضلعی وجود دارند و با ایجاد این تنوع مخاطبان با سلیقه های متفاوت را به خود جلب می‌کنند. بدون شک همان گونه که از نام این اجاق گاز ها پیداست که حالت توکار و صفحه ای دارند، فر از اجاق گاز جدا می‌باشد و شما بر طبق نیاز خانواده و سلیقه خود می‌توانید فر تهیه کنید و از آن استفاده نمایید.

صفحه اجاق گازهای توکار معمولا از استیل، سرامیک و یا شیشه ساخته می‌شوند. و با توجه به نیاز بالای استفاده مداوم از اجاق گاز مدل هایی که از جنس استیل هستند مقاومت بالاتری دارند. از لحاظ فنی نیز میتوان به استفاده از سیستم های ترموکوپل که کیفیت بالایی دارند اشاره نمود. لازم به ذکر است که اجاق گاز توکار شما فقط مختص آشپزخانه شما می‌باشد زیرا بر اساس سایز و اندازه آن، کابینت زیرین آن برش داده می‌شود در نتیجه قابل استفاده در آشپزخانه های دیگر نمی‌باشد و قابلیت جا به جایی نیز ندارد.

اجاق گاز صفحه ای

 

اجاق گاز مبله

اجاق گاز مبله یکی دیگر از انواع اجاق گاز ها می‌باشد که دارای خصوصیات خاص خود است؛ اجاق گاز های مبله در چند مدل از قبیل مدل های گازی، برقی و برقی-گازی قرار می‌گیرند. اجاق گاز های مبله جدید طراحی های بسیار متفاوتی نسبت به مدل های اولیه دارند. به طور مثال مدل های جدید علاوه بر اینکه تعداد شعله های بیشتری دارند مجهز به جایگاه سرخ کن و ماهی تابه نیز هستند؛ در مدل های مبله، فر همراه با اجاق گاز می باشد و دیگر نیازی به تهیه فر جداگانه ندارید. بر خلاف اجاق گاز های صفحه ای، اجاق گازهای مبله فضای بسیاری را اشغال می‌کنند و اگر در آشپزخانه خود دچار کمبود فضا هستید این نوع اجاق گاز نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

در اجاق گازهای مبله فندک و ترموکوپل دو عامل بسیار مهم در جهت افزایش ایمنی اجاق گاز به شمار می‌آیند زیرا بنا به هر دلیلی با خاموش شدن شعله ها جریان گاز نیز قطع  می‌شود. امیدواریم که تنواسته باشیم به سوال، اجاق گاز صفحه ای بخریم یا اجاق گاز مبله ؟ جواب داده باشیم و شما را راهنمایی کرده باشیم.

اجاق گاز مبله

اجاق گاز صفحه ای یا اجاق گاز مبله؟

به صورت کلی هر کدام دارای قابلیت های خاصی می‌باشند و اولین گام در راستای انتخابی کار آمد و مقرون به صرفه شناخت نیاز و فضای در دسترستان می‌باشد؛ اجاق گاز صفحه ای با وجود ویژگی هایی چون راندمان حرارتی پایین، عدم وجود فر، وزن پایین و جم و جور بودن می تواند یکی از بهترین انتخاب هایتان برای خونه های کوچک امروزی باشد.لازم به ذکر است که این سری از اجاق گازها دارای عرض 50، 60 و 90 می‌باشند و با توجه به اینکه بر روی قسمتی از کابینت نصب می‌شوند دیگر قابل جا به جایی نیستند.

در طرف دیگر اجاق گاز های مبله راندمان حرارتی بالایی دارند و خود دارای فر نیز می‌باشند ودیگر نیازی به خرید فر جداگانه وجود ندارد. نکته قابل اهمیتی که در مورد این نوع اجاق گاز وجود دارد این است که این دسته از اجاق گازها وزن بالایی دارند و فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال می کند. اجاق گازهای مبله دارای عرض 50، 60 و 90 می‌باشند و برخلاف اجاق گاز های صفحه ای که بر روی کابینت نصب می‌شوند و قابل جا به جابه جایی نیستند، قابلیت جا به جایی دارند. در گروه نفیس 24 شما را با انواع اجاق گاز آشنا کردیم حال با توجه به نیاز خانواده و فضایی که در اختیار دارید نسبت به خرید اجاق گاز اقدام کنید.

لزوم خرید ماکروویو

ماکروویو نقش مهمی در انواع پخت و پز دارد به طور مثال پخت انواع کیک و غذاهای بریان شده توسط فر انجام می شود، خالی از لطف نیست که بدانید فرهای برقی قابلیت هایی نظیر کانوکشن و گریل را ارائه می‌دهند؛ همان طور که مستظهر هستید کانوکشن در فرهای برقی با هوای گرم به پخت بهتر کمک می‌کند و گریل در جهت کاهش استفاده از روغن، مواد را کبابی و بدون روغن سرخ می‌کند. اکنون با توجه به اطلاعاتی که کسب کردید و انواع اجاق گاز ها را شناخته اید بر اساس نیاز خود بهترین اجاق گاز را انتخاب کرده و با خیالی آسوده از فروشگاه اینترنتی نفیس 24 خریداری نمایید.