اين روزها به دليل وجود سختي آب و دارا بودن املاح و مواد اضافي، طعم آب هاي آشاميدني چندان مناسب نيست و كيفيت آن بسيار پايين است. امروزه اكثر يخچال هاي مدرن مجهز به سيستم تصفيه آب هستند كه به طور مستقيم به آب شهري متصل شده است و براي بهتر شدن طعم و مزه آب از روش هاي مختلفي مانند استفاده از فيلتر هاي داخلي و خارجي به كار برده شده است. فيلتر هاي داخلي يخچال در جهت حفظ و نگهداري قطعات و سيستم هاي داخلي يخچال در برابر رسوبات و املاح اضافي موجود در آب، نصب مي شوند.

اين فيلتر ها معمولا تا 6 ماه قابل استفاده هستند و از سيستم داخلي يخچال و مواد غذايي شما محافظت مي كنند اما بعد از شش ماه حتما بايد آن را تعويض كنيد زيرا در صورت از بين رفتن عمر مفيد فيلتر ها، به مرور مواد داخل يخچال فاسد شده و از بين مي روند كه اين امر موجب سختي عبور آب از فيلتر مي شود.

فيلتر هاي داخلي يخچال

يخچال ها با توجه به برند و مدلي كه دارند فيلتر هاي مخصوص به خود را دارا مي باشند. معمولا يخچال هاي مدرن و امروزي مجهز به فيلتر داخلي مخصوص هستند اما براي عملكرد و عمر بيشتر يخچال، می توانید از يك فيلتر خارجي براي يخچالتان كمك بگيريد تا كيفيت آب آشاميدني يخچال بالاتر برود. محل قرارگيري فيلتر يخچال ها متفاوت مي باشد. براي مثال فيلتر هاي داخلي يخچال ال جي سايد باي سايد معمولا در قسمت سقف داخلي قرارگرفته است و در بعضي موارد در داخل درب يخچال، زير مخزن يخ قرار دارند.

نحوه عملكرد فيلتر هاي داخلي يخچال ال جي

فيلترها معمولا به دو شكل موجود هستند؛ يكي ليواني و ديگري استوانه اي كه جنس آن ها از ذغال فعال و كربن مي باشد که طعم، رنگ و بوي بد آب را از بين مي برد. فيلتر هاي داخلي يخچال های برند ال جي در سه مرحله عمل مي كنند مرحله اول اين فيلتر ها از نوع pp5 ميكروني مي باشد كه براي از بين بردن رسوبات بزرگتر از پنج ميكرون مانند شن و ماسه طراحي شده است.

فيلتر هاي دو مرحله اي UDF كه يك كربن فعال هم دارند براي از بين بردن مواد شيميايي و كلر مي باشد.
يخچال هايي كه فيلتر سه مرحله اي دارند علاوه بر ويژگي هاي دو مرحله قبل مجهز به قابليت تنظيم pH موجود در آب هستند و اسيد هاي چربي كه در آب وجود دارند را به كلسيم تبديل مي كنند. پس بهترين فيلتر هاي داخلي يخچال، فيلتر هاي سه مرحله اي مي باشند كه تمام ويژگي هاي مهم را در خود دارند كه به آن فيلتر هاي آلكالاين مي گويند.

نحوه عملكرد فيلتر هاي داخلي يخچال ال جي

مشكلاتي كه در اثر عدم تعويض فيلتر هاي داخلي به وجود مي آيد

به خطر افتادن سلامت بدن: اگر فيلتر هاي يخچال به موقع تعويض نشوند، باعث توليد ميكروب ها در يخچال شده و مواد غذايي را فاسد مي كنند كه همين امر موجب به خطر افتادن سلامت بدن مي شود.

كم شدن فشار آب: اگر زماني احساس كرديد فشار آب در آب سرد كن يخچال ال جي شما كم شده است اولين نكته اي كه به ذهنتان مي رسد بايد تعويض فيلتر هاي داخلي يخچال باشد. رسوبات ريز و درشت ممكن است لوله هاي يخچال شما را گرفته و باعث شود تا فشار آب پايين بيايد.

تغيير طعم و مزه آب: اگر از مدت نصب فيلتر هاي داخلي يخچال شما زمان بسياري گذشته باشد و تغييري در بو و مزه آب حس كرديد باید فورا فيلتر يخچال خود را عوض كنيد بعد از تعويض فيلتر ها ممكن است باز هم همان بو و مزه را حس كنيد اما نگران نباشد اين مشكل پس از چند روز از بين خواهد رفت.

خرابي سيستم يخساز و آب سرد كن: تعويض فيلتر هاي يخچال را جدي بگيريد زيرا در صورت جدي نگرفتن اين موضوع، ممكن است باعث به وجود آمدن آسيب هاي احتمالي از جمله تجمع جرم ها و رسوبات كه در نهايت موجب از بين رفتن يخساز و آب سرد كن شوید.

براي تعويض فيلتر هاي داخلي يخچال خود بهتر است از يك متخصص و تعمير كار حرفه اي در اين زمينه كمك بگيريد اما اگر خودتان قصد انجام اين كار را داريد بهتر است اين مطلب را دنبال كنيد.

مراحل تعويض فيلتر هاي داخلي يخچال ال جي

در مرحله نخست يخساز يخچالتان را خاموش كنيد و ورودي آب يخچال را قطع كنيد. در محله بعد براي خالي كردن آب باقي مانده در مخزن پدال آب يخچال را فشار دهيد. به دنبال محل قرار گيري فيلتر يخچال خود بگرديد. معمولا فيلتر هاي داخلي يخچال در يك محفظه قرار دارند در اين صورت فيلتر را از داخل محفظه جدا كنيد سپس آن را باز كرده و با استفاده از يك دستمال، محلي كه فيلتر در آن قرار دارد را خشك كنيد.

حالا نوبت فيلتر جديد است، قبل از هر كاري كلاهك موجود در سر فيلتر را جدا كرده سپس كلاهك را در محفظه فيلتر گذاشته و فيلتر جديد را داخل كلاهك قرار دهيد و در جهت عقربه هاي ساعت بچرخانيد. پس از اينكه از محل قرارگيري فيلتر در محفظه اطمينان كامل را حاصل كرديد ورودي آب يخچال را باز كنيد. تبريك مي گوييم شما موفق شديد فيلتر يخچالتان را عوض كنيد.

مراحل تعويض فيلتر هاي داخلي يخچال ال جي

نفيس 24

فروشگاه اينترنتي نفيس 24 با چندين سال سابقه درخشان و تلاش هاي مداوم سعي كرده تمام محصولات مورد نياز شما را در اسرع وقت و كمترين زمان ممكن به دست شما برساند. اين فروشگاه اينترنتي با فروش محصولات بهترين برند هاي دنيا به يك فروشگاه اينترنتي معتبر تبديل شده است ديگر لازم نيست براي خريد ساعت ها وقت خود را در فروشگاه هاي محصولات خانگي صرف كنيد. فروشگاه اينترنتي نفيس 24 اين امكان را براي شما فراهم كرده است كه در منزل فقط با چند كليك ساده و مراجعه به سايت اين فروشگاه خريد خود را ثبت محصول خود را درب منزلتان دريافت كنيد.