آب لوله كشي كه ما هر روز از آن استفاده مي كنيم پر از املاح، مواد معدني و رسوبات زيادي است. حتما يک بار اين روش را امتحان كنيد، يك تكه پارچه توري بسيار ريز به دهانه شير ظرفشويي ببنديد بعد از چند روز با مقدار زيادي جرم و سنگ ريزه در كيسه توري مواجه خواهيد شد. اين املاح علاوه بر اينكه به سلامت بدن ما آسيب مي زنند، ممكن است در هنگام استفاده از ماشين ظرفشويي، اگر سختي آب گرفته نشود، باعث ايجاد لک و خش روي ظروف شما شود. براي رفع اين مشكل بايد از نمک ماشین ظرفشویی استفاده كرد. علت وجود مخزن نمک در ماشن هاي ظرفشويي گرفتن سختي آب مي باشد.

نحوه عملكرد نمک ماشین ظرفشویی

به همان اندازه كه استفاده از قرص در زمان شست و شوي ظروف در ماشين هاي ظرفشويي لازم و ضروري مي باشد استفاده از نمک هم در ماشين هاي ظرفشويي، بسيار مهم و كاربردي است. وقتي كه دستگاه شروع به شستن ظروف مي كند، آب را با فشار خيلي بالايي به تمام قسمت هاي ظروف پخش مي كند، به دليل ميزان سختي آب و وجود املاح و رسوبات، امكان دارد بر روي ظروف شما خش و يا لكه دار بیافتد. راه جلوگيري از اين آسيب به ظروف، استفاده از نمک ماشين ظرفشويي در مخزن نمك مي باشد كه وظيفه آن گرفتن سختي آب در حين شست و شو مي است. نمک در مرحله پاياني شست و شو، ماشين ظرفشويي را از هرگونه رسوبات و مواد معدني پاک مي كند تا براي استفاده ظروف بعدي آماده شود.

نحوه عملكرد نمک ماشین ظرفشویی

نحوه ريختن نمک در ماشین ظرفشویی

يك محفظه مخصوص نمک در قسمت كف ماشين هاي ظرف شويي قرار دارد، براي ريختن نمک در اين مخزن حتما از قيف هاي مناسب استفاده كنيد استفاده از قيف باعث مي شود تا از ريختن نمک ها به داخل كابين ظرفشويي جلوگيري شود. محفظه نمک را تا جايي پركنيد كه به اندازه دو بند انگشت از مخزن خالي بماند. در حالت عادي داخل مخزن نمک پر از آب مي باشد اصلا نگران اين موضوع نباشيد زيرا با ريختن نمک به داخل اين محفظه، تمام آب موجود تخليه مي شود. پس از ريختن نمک درب محفظه را ببنديد و مطمئن شويد كه نشانگر نمک خاموش شده است. اگر احيانا زماني، چراغ نشانگر نمک روشن بود يك بار ديگر درب محفظه را باز كرده و نمک ها را با يك قاشق چوبي هم بزنيد تا مشكل حل شود.

 

معرفی برند های برتر ماشین ظرفشویی

 

علت روشن ماندن نشانگر نمک ماشين ظرفشويي

١- گاهي اوقات ممكن است نمک داخل محفظه به خوبي هم نخورده باشد در اين صورت سنسور دستگاه عمل نمي كند و نشانگر روشن مي ماند.

٢- يكي از علت هاي روشن ماندن نشانگر نمک ماشین ظرفشویی اين است كه ميزان نمک استفاده شده در مخرن كم مي باشد و بايد مقدار آن را افزايش داد. اما نه بيش از حد چون ممكن است نمک ها سرازير شوند به داخل كابين ظرفشويي بريزند و قطعا مشكلاتي را هم در پي خواهد داشت.

٣- در مواقعي كه سختي آب بسيار كم باشد به اين معني كه ممكن است آب مقدار كمي از املاح و رسوبات را در خود داشته باشد در چنين مواقعي دستگاه احساس مي كند كه نيازي به استفاده از نمك ندارد در اين صورت نشانگر روشن مي ماند.

در زمان خريد لوازم خانگي دقت كنيد، در بازار برند هايي از ماشين ظرفشويي وجود دارند كه مجهز به مخزن نمک هستند مانند برند ماشين ظرفشويي بوش، برند آاگ، ماشين ظرفشويي سامسونگ، ماشين ظرفشويي ال جي و برند هاي دوو، اسنوا، بكو، كنوود، آريستون، زيمنس و ايندزيت مي باشند شما مي توانيد در زمان انتخاب اين محصولات با خيالي راحت اقدام به خرید ماشین ظرفشویی كنيد تا از شر سختي آب و آسيب هاي آن به ظروف خود خلاص شويد.

نكات مهم هنگام استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

در زمان خرید نمک ماشین ظرفشویی هميشه سعي كنيد بهترين برندهاي معتبر را كه از استانداردهاي بالايي برخوردار هستند استفاده كنيد. مانند نمک ماشین ظرفشویی فينيش و نمک ماشین ظرفشویی فيري كه مناسب استفاده براي تمام ماشين هاي ظرفشويي مي باشند. در زمان استفاده از نمک در محفظه دستگاه، مواد را به اندازه اي بريزيد كه حداقل دو بند انگشت از مخزن خالي بماند در غير اين صورت محفظه نمك دستگاه شوره بسته و ممكن است مقدار اضافي نمک ها به داخل كابين بريزد.

در صورت روشن ماندن نشانگر مخزن نمک ماشین ظرفشویی يا بايد نمک هاي داخل محفظه را به خوبي هم زد يا اينكه مقدار نمک را افزايش داد تا نشانگر دستگاه روشن شود. پس از هر بار استفاده از نمک در محفظه ظرفشويي خود، حتما يكبار دستگاه را بدون استفاده از نمک براي زمان كوتاهي روشن كنيد تا نمک هاي اضافي كه بيرون از مخزن ريخته اند شسته و از بين بروند زيرا ممكن است موجب زنگ زدگي كابين ظرفشويي شود.

اگر زماني درب محفظه نمک به خوبي بسته نشود، ممكن است با مشكل نشتي نمک روبه رو شويد كه امكان دارد نمک زيادي هم مصرف شود و به مرور به داخل كابين آسيب بزند. پس به اين نكته دقت كنيد كه بعد از هربار ريختن نمک ماشین ظرفشویی درون مخزن از بسته بودن كامل درب آن اطمينان حاصل كنيد. نمک ها را حتما در جاي خشک و دور از نور مستقيم خورشيد نگهداري كنيد.

نكات مهم هنگام استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

نفيس 24

فروشگاه اينترنتي نفيس 24 شبانه روز آماده خدمت رساني به شما مشتريان گرامي مي باشد. اين فروشگاه، مطالب و اطلاعات مفيد در مورد خريد محصولات خانگي را در اختيار شما مشتريان عزيز قرار داده است تا با مراجعه به سايت نفيس 24 اقدام به خريد اينترنتي محصولات خانگي كنيد.