در این روز ها که آلودگی هوا بزرگ ترین تهدید برای زندگی انسان ها به شمار می رود، وجود یک دستگاه تصفیه هوا برای در امان ماندن از این آلودگی امری ضروری است.

همانطور که می دانید با صنعتی شدن شهر ها و افزایش وسایل نقلیه و همچنین دود تولید شده از کارخانه ها، هر روز به میزان آلاینده های هوا افزوده شده که نتیجه آن آلودگی بیش از حد هوا می باشد.

شما می توانید با خرید دستگاه تصفیه هوا با بیماری های ناشی از آلودگی هوا مقابله کنید.

مشکل آلودگی هوا در فصل های سردتر سال به دلیل وارونگی هوا، شدیدتر می شود و افراد زیادی با مشکل تنفس دست و پنجه نرم می کنند.

به همین علت استفاده از دستگاه تصفیه هوا به خصوص در روز های سردتر سال، برای حفظ سلامتی ما ضروری است. در این مطالب می خواهیم نکات مهمی را درباره این محصول بررسی کنیم.

عملکرد دستگاه تصفیه هوا

حتما همه شما در جریان وجود باکتری ها، ویروس ها، دوده های مضر و مقدار زیادی آلرژن در هوایی که تنفس می کنیم هستید. وجود این آلودگی ها و میکروب ها می تواند یک خطر جدی برای سیستم ایمنی بدن و ریه ها باشد.

کار دستگاه تصفیه هوا این است که این ذرات موجود در هوا که ما به طور عادی قادر به مشاهده آن ها در هوا نیستیم را نابود کند. در دستگاه های تصفیه هوا از دوفناوری فعال و غیر فعال استفاده می شود.

فناوری فعال باعث می شود تا یون هایی که بار منفی دارند در هوا آزاد شده و آلاینده ها و آلودگی ها به سطوح مختلف بچسبند و در هوایی که ما تنفس می کنیم وجود نداشته باشند. اما فناوری غیر فعال با استفاده از فیلتر های هوا این آلاینده ها را نابود می کند.

البته علاوه بر آلودگی در هوای خانه ممکن است دود، پرز فرش، گرد و خاک و دود سیگار وجود داشته باشد که همگی باعث بروز آلرژی و بیماری می شوند. با وجود دستگاه تصفیه هوا دیگر لزومی ندارد نگران این موارد باشید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

اگر قصد خرید دستگاه تصفیه را دارید در هنگام خرید این محصول باید به نکات زیر توجه کنید.

محل قرار گیری دستگاه تصفیه

نکته اولی که باید به آن توجه کنید، فضایی است که قصد تصفیه هوای آن جا را دارید. یعنی در هنگام خرید دقت کنید تا محصول شما قدرت پوشش فضای مورد نظر شما را داشته باشد.

معمولا باید ظرفیت پوشش دستگاه مقداری بیشتر از اندازه اتاق شما باشد تا نتیجه بهتری حاصل شود.

توجه به نرخ تحویل دستگاه

نرخ تحویل مشخص می کند که دستگاه چه مقدار هوا تصفیه کرده و سرعت آن چقدر بوده است. هرچقدر نرخ تحویل دستگاه بالا تر باشد، در نتیجه ظرفیت آن محصول بالا تر است.

در هنگام خرید دستگاه تصفیه به فناوری به کار رفته در آن دقت کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید، فناوری دستگاه است. فناوری به کار برده شده در دستگاه تصفیه به دو بخش تقسیم می شود:

اکتیو: این فناوری باعث می شود تا با آزاد شدن یون ها در محیط، آلاینده ها و آلودگی های موجود در هوا یونیزه شوند. اما نکته قابل توجه در این فناوری این است که اگر دستگاهی که با این فناوری فعالیت می کند فاقد Ozone safe باشد.

با تولید گاز اوزون آسیب جدی به ریه ها وارد می کند. پس در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا با فناوری اکتیو به این مورد توجه کنید.

پسیو: این فناوری به وسیله فیلتر های، هوا آلاینده و آلودگی ها را بدونه آزاد کردن گاز اوزون، جذب خود می کند. به همین علت بهترین گزینه برای استفاده در محیط خانه این نوع دستگاه می باشد.

در هنگام خرید دستگاه تصفیه به فناوری به کار رفته در آن دقت کنید

فیلتر های دستگاه تصفیه هوا

مورد دیگری که باید در هنگام خرید در نظر بگیرید، فیلتر ها می باشند. به دلیل اینکه مهم ترین بخش این دستگاه فیلتر هایش هستند، پس باید به کیفیت آن ها توجه زیادی کنید. بهتر است دستگاه تصفیه هوا مجهز به یک پیش فیلتر باشد تا ذرات درشت تر را در اولین مرحله دفع کند و بعد از پیش فیلتر نوبت به فیلتر اصلی برسد. توجه داشته باشید که هزینه تعویض فیلتر ها، نسبتا بالا است. پس در هنگام خرید سعی کنید دستگاهی با فیلتر قوی و پر قدرت را انتخاب کنید تا طول عمر بیشتری داشته باشد.

 امکان حمل و جابه جایی دستگاه

سعی کنید دستگاه تصفیه ای را انتخاب کنید که بتوانید به آسانی با خود حمل کرده و آن را به محیط کار یا اتاق دیگری ببرید.
باید بدانید که وزن بالای دستگاه تاثیری بر روی کیفیت آن ندارد. پس محصولی با وزن متناسب انتخاب کنید تا حمل آن برای شما راحت تر باشد.

 امکان حمل و حابه جایی دستگاه

میزان صدای دستگاه تصفیه هوا

اگر سر و صدای زیاد شما را اذیت میکند، باید در هنگام خرید به میزان صدای دستگاه که با واحد دسی بل مشخص شده است دقت کنید. هرچقدر میزان دسی بل دستگاه شما پایین تر باشد شما صدای  کمتری را از دستگاهتان خواهید شنید.

در زمان خرید دستگاه تصفیه هوا به مصرف انرژی آن دقت کنید

اگر میزان استفاد شما از این دستگاه زیاد است، پس به برچسب انرژی آن دقت کنید. اگر دستگاه شما پر مصرف باشد و شما در طول شبانه روز مدت زمان زیادی از آن استفاده کنید، در پایان ماه ممکن است قبض برق شما را شدیدا سورپرایز کند.

سخن پایانی

و در آخر باید بگوییم که وجود دستگاه تصفیه سلامتی شما را در این روز های آلوده تضمین می کند. توجه کنید که اگر دستگاه شما در حال فعالیت است از باز کردن در و پنجره ها خودداری کنید تا نتیجه مطلوبی به دست بیاورید. شما می توانید از طریق فروشگاه لوازم خانگی نفیس 24 اقدام به خرید دستگاه تصفیه هوا کنید و از کیفیت بالای محصولات اطمینان کامل داشته باشید.

در فروشگاه اینترنتی نفیس 24 می توانید شاهد تنوع بالای محصولات خانگی باشید و پس از مطالعه درباره هر محصول و کسب اطلاعات لازم، آن را سفارش داده و درب منزل دریافت کنید. امکان پرداخت درب منزل برای شما وجود دارد و همچنین هزینه ارسال محصولات برای مشتریان عزیز ما در شهر تهران رایگان می باشد.