آیا یخچال شما سعی دارد به شما چیزی بگوید که شما متوجه آن نیستید؟ دفترچه راهنما محصول را پیدا نمیکنید؟ نگران نباشید ما در این مطلب تمامی ارورهای یخچال سامسونگ را شرح داده‌ایم تا زبان یخچال خود را بفهمید و متوجه شوید کجای راه را اشتباه رفته‌اید که یخچال سامسونگ شما ارورهایی را نمایش میدهد. بسیاری از این کدهای خطای یخچال سامسونگ به دلیل کارهایی مانند باز ماندن درب یا قطعی برق ورودی ایجاد میشوند. در ادامه این مطلب ما لیستی از تمامی خطاها و اخطارهای یخچال‌های سامسونگ را برای شما گردآوری کرده‌ایم. پس بهتر است لیست را بررسی کنید تا بدانید که کدها به چه معناست، علت خطاها چیست و چگونه میتوان آن را اصلاح کرد.

هنگامی که یک کد و یا خطا در یخچال فریزر سامسونگ شما نمایش داده میشود، بدین معنی‌ست که در یخچال شما یک ایراد پیش آمده و خطای خاص را به شما میگوید. اگر خطا یا عیب توسط شما قابل رفع نباشد، به یک تکنسین تعمیر نیاز دارید. تعداد مدلهای مختلفی از یخچالهای سامسونگ با نمایشگر دیجیتال وجود دارد، بنابراین اگر کد یا خطایی را مشاهده کردید، آنچه در حال چشمک زدن یا نمایش است را یادداشت کنید و در لیست زیر بیابید. اگر یخچال فریزر کد خطایی را نشان میدهد، برق را از آن خارج نکنید. اگر شاخه برق را بکشید، حافظه یخچال از بین رفته و کد خطا پاک میشود.

اولین نکته این است که نباید سعی کنید تا با صفحه نمایش ارتباط برقرار کنید؛ چراکه ممکن است کد از بین برود.

آشنایی با انواع ارورهای یخچال سامسونگ

انواع ارورهای یخچال سامسونگ

در لیست زیر انواع ارورهای یخچال سامسونگ و نحوه رفع آن ها شرح داده شده است.

83E, 85E, 86E, 88 88

اگر این کد را مشاهده کردید، نشان دهنده از دست دادن منبع تغذیه یخچال است. سیم برق یخچال را بررسی کنید تا ببینید آیا هنوز کار میکند و یا به درستی وصل است یا خیر. سپس، قطع کننده مدار را بررسی کنید. برای رفع این مشکل، کافی است یخچال را از برق بکشید و پس از 1 دقیقه آن را دوباره به برق وصل کنید.

1E, 5E, SE

این کدها به معنای قطعی برق است. برخی از عملکردهای یخچال و فریزر مانند توزیع یخ تا زمانی که مشکل برق را برطرف نکنید غیرفعال خواهد شد. برای رفع این خطا کافیست دکمه های Lightning and Energy Saver را همزمان فشار دهید و آنها را برای حدود 15 ثانیه نگه دارید تا خطا برطرف شود.

PC ER, PC CH

این نوع از ارورهای یخچال سامسونگ به معنای بسته نشدن صحیح درب یخچال میباشد. با دیدن این پیام خطا، اطمینان حاصل کنید که درب محکم بسته شده است و هیچ چیز مانع بسته شدن درب نمیشود. همچنین واشر درب را با آب گرم و صابون ملایم تمیز کنید تا آلودگی‌ها از بین برود. این به بسته شدن بهتر درب کمک میکند.

همچنین می توانید با جدا کردن یخچال از برق و اتصال مجدد سیم، این خطا را برطرف کنید، اما اگر پیام خطا برگشت و رفع نشد، برای کمک با پشتیبانی گارانتی سامسونگ تماس بگیرید.

O FF یا  OF OF

با دیدن این خطا، می دانید که حالت Cooling Off روشن است. این حالت نیز معمولا با باز ماندن درب یخچال فعال میشود. این امر باعث میشود درجه حرارت در یخچال افزایش یابد و باعث کاهش توانایی خنک سازی شود. برای خاموش کردن این حالت، باید با راهنمای مدل خاص خود را مطالعه کنید که این راهنما به مدل یخچال شما بستگی دارد. با این حال، یک روش کلی وجود دارد که میتوانید دکمه دو را در سمت چپ و بالای پنل فشار دهید. آنها را حدود 5 تا 8 ثانیه نگه دارید تا صدای زنگ را بشنوید. چند ثانیه صبر کنید تا مطمئن شوید نمایشگر دوباره به حالت اول برنمیگردد. اگر چنین شد  مراحل را تکرار کنید تا درست پیش بروید.

24E, 40E

در صورت مشاهده یکی از این دو ارورهای یخچال سامسونگ باید بدانید که سیستم یخ زدایی فریزر از کار افتاده است. این به این معنی است که روی سیم پیچ‌ها یخ زدگی ایجاد شده است. برای رفع آن هم صفحه داخلی پشت فریزر را بردارید تا به سیم پیچ ها دسترسی پیدا کنید. با استفاده از سشوار و با دقت بسیار بالا، یخ زدگی را از کویل ذوب کنید. سپس دکمه‌های بالا و چپ و راست را همزمان فشار دهید تا کدها دوباره تنظیم شوند.

26E

در صورت مشاهده این کد خطا، یخ ساز یا شیر ورودی آب را بررسی کنید. به احتمال زیاد شیر ورودی قطعه معیوب است. بنابراین، آن را تعویض کرده و یخ ساز را روشن کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ یخی مانع از پر شدن یخ نشده و دمای داخلی آن کمتر از 8 درجه فارنهایت تنظیم شده است.

23E

این کد، نشان دهنده خطای فن کندانسور است. بررسی کنید که آیا موتور خوب کار میکند یا خیر و یا اینکه آیا برق دریافت میکند؟ همچنین مطمئن باشید که هیچ چیز مانع چرخیدن آزادانه تیغه ها نمیشود. اگر منبع تغذیه مناسب فن وجود دارد و هیچ چیزی مانع پره ها نمیشود، فن را تعویض کنید. این نوع خطا نیز یکی از ارورهای یخچال سامسونگ است.

25E

این کد نشان دهنده معیوب بودن سیستم یخ زدایی یخچال است. شما باید قطعات را بررسی کنید که آیا تایمر یخ زدایی، ترموستات یخ زدایی و بخاری یخ زدایی در کارکرد مناسب هستند؟ علاوه بر این، صفحه کنترل یخ زدایی را بررسی کنید. هر مولفه‌ای را که معیوب است جایگزین کنید.

21E

این کد به معنی وجود خطا در فن فریزر است. ممکن است فن یخ زده باشد یا موتور فن معیوب باشد. موتور فن را بین سیم پیچهای آن از نظر تداوم آزمایش کنید. با این کار مشکل از موتور فن است.

 در غیر این صورت، درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید هنوز محکم بسته شده است و اطمینان حاصل کنید که درب را برای مدت طولانی باز نمی گذارید و هر زمان که از دستگاه استفاده میکنید آن را محکم می بندید.از یك سشوار برای ذوب یخ استفاده كنید. سپس، قبل از قرار دادن غذا در داخل یخچال، به آن زمان دهید تا دوباره خنک شود تا دیگر شاهد هیچ یک از ارورهای یخچال سامسونگ نشوید.

22E, 22C

این ارور نشان دهنده مشکلی در فن یخچال است. باز گذاشتن درب یخچال در حین کار میتواند باعث جمع شدن یخ فن شود. برای رفع آن موتور را با استفاده از مولتی متر برای تداوم بررسی کنید. در صورت عدم استمرار موتور را تعویض کنید.

ارورهای یخچال های Family Hub سامسونگ

ارورهای یخچال FAMILY HUB سامسونگ

41C

این کد خطا مربوط به یک به روزرسانی نرم افزاری است و فقط در مدل های 3 درب Family Hub وجود دارد. برای رفع آن نیز اطمینان حاصل کنید که آخرین به روزرسانی نرم افزار را بارگیری و نصب کرده اید. در صورت وجود کد خطا، کافیست OK را فشار دهید. اما اگر کد خطا بعد از انجام مراحل بالا دوباره ظاهر شد، برای راهنمایی با مرکز پشتیبانی سام سرویس تماس بگیرید تا ارورهای یخچال سامسونگ را بر طرف نمیایند.

41 یا 42 (چراغ های آبی درون چشمک می زنند)

این کد نیز فقط برای مدلهای Family Hub اعمال می شود. با فشار دادن کلید روشن در بالای سمت راست، داخل یخچالFamily Hub را دوباره راه اندازی کنید.

85C

ولتاژ کم باعث ایجاد این خطا که یکی از ارورهای یخچال سامسونگ در مدل Family Hub است، میشود. معمولاً این یک مسئله جزئی است و می توانید وقتی OK را فشار دهید و آن را برای حدود 3 ثانیه نگه دارید تا پاک شود.

“Ice Off” چشمک می زند

با دیدن این کد خطا، سطل یخ را بررسی کنید. یا اصلاً آنجا نیست یا وجود دارد اما به درستی قرار نگرفته است.

چند نمونه دگیر را در جدول زیر مشاهده کنید.

نام ارور علت نمایش       
4E  این کد خطا نشان دهنده وجود خطا در سنسور یخ زدایی فریزر است.
5E  این کد خطا به معنی وجود خطا در سنسور یخ زدایی یخچال است.
6E  وقتی میبینید این کد خطا نمایش داده میشود، سنسور دمای محیط خطایی دارد.
14E  کد خطا نشان دهنده وجود خطا در سنسور یخ ساز است.
8E  وقتی میبینید این کد خطا نمایش داده میشود، بدین معنیست که سنسور فریزر یا یخ ساز با مشکل مواجه شده است.
39C, 39E  وقتی یکی از این ارورها روی صفحه نمایش داده میشود، بدین معنی‌ست که یخ ساز آنطور که باید کار نمی کند.
84C  این کد خطا نشانگر قفل شدن کمپرسور است.

یخچال فریزر سامسونگ

با متولد شدن برندهای متعدد کره‌ای، ایرانی، چینی، فرانسوی، آلمانی و غیره که ممکن است کیفیتی مطلوب و راضی کننده نیز نداشته باشند، بهترین انتخاب برای خرید یخچال فریزر برند سامسونگ است که سالهای زیادیست که در زمینه تولیدات محصولات خانگی خود را در بازار جهانی به خریداران و مصرف کنندگان ثابت کرده است. یخچال فریزرهای سامسونگ با پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا تولید شده‌اند که امروزه توسط دفاتر خدمات پس از فروش سام سرویس پشتیبانی میشوند.

در صورت بروز هرگونه خطا و یا مشاهد کدهای نامفهموم در یخچال فریزر سامسونگ، حتما به لیستی که از ارورهای یخچال سامسنونگ تهیه شده و در ابتدای این متن برای شما تهیه کرده‌ایم مراجعه فرمایید تا نحوه رفع این خطاها را متوجه شوید.

برای خرید یخچال فریزر سامسونگ و یا همچنین خرید لوازم برقی آشپزخانه به وبسایت فروشگاهی نفیس 24 مراجعه کنید و به راحتی با چند کلیک ساده، تمامی محصولات خانگی را با بهترین قیمت خریداری کنید.