فکر کنید برای شام یک میهمانی مجلل ترتیب داده اید را همه اقوام را دعوت کرده اید، از محل کار با عجله به سمت خانه آمده سعی دارید با مایکروفر ال جی یا سولاردام ال جی تان غذای موردنظر را هرچه سریعتر آماده کنید.

اما متوجه می شوید که عملکرد مایکروفر ال جی شما مثله سابق نیست و یا غذا را دیرتر از زمان همیشگی گرم کرده و یا اصلا گرم نمیکند. ما نگرانی های شما را برطرف کرده و می گوییم که این اتفاق طبیعی می باشد که دستگاه‌تان گاهی عملکرد سابق را نداشته باشد.

گاهی اوقات مایکروویو ال جی و یا سولاردام ال جی شما نیاز به بررسی و چکاپ دارند؛ در این مقاله با مشکلات و علل های گرم نکردن مایکروفر ال جی و تعمیر مایکروویو ال جی شما را آشنا خواهیم کرد.

چرا مایکروویو ال جی غذا را گرم نمیکند؟

در این بخش از مطلب قصد داریم 3 دلیل رایج در گرم نشدن غذا در مایکروفر ال جی و یا سولاردام ال جی را با شما در میان بگذاریم.

  1. دقت داشته باشید و سعی کنید که در ساعات اوج مصرف برای گرم کردن غذا از مایکروویو ال جی و یا سولاردام ال جی استفاده نکنید. چرا که میاکروفر الی جی و یا سولاردام ال جی برای گرم کردن غذا به ولتاژ بالا نیاز دارند و در این ساعات به دلیل افت ولتاژ ممکن است غذا شما گرم نشود.
  2. اما برای رفع این موضوع اگر زمان گرم شدن غذا را افزایش دهید، مشکل رفع خواهد شد.
  3. اگر مایکروویو ال جی شما ویا سولاردام ال جی تان به طور مستقیم به پریز متصل نشده باشد و یا از محافظ و 3 راهی استفاده کرده باشید نیز می تواند باعث گرم نشدن غذا در مایکروفر ال جی شود.
  4. یک لیوان آب گرم را داخل مایکروویو ال جی و یا سولاردام ال جی تان قرار دهید و توان مایکروفر ال جی را روی 900 وات قرار دهید. اگر لیوان شما سرد بود و آب گرم نشده بود در این صورت دستگاه شما دچار عیب شده و باید توسط یک تکنسین حرفه ای بررسی شود. (برای انتخاب حالت 3 دقیقه و توان 900، کلید استارت را 6 بار انتخاب دهید)

تعمیر مایکروفر ال جی در خانه

دیر گرم شدن غذا در مایکروفر ال جی

در این بخش از مطلب قصد داریم 6 دلیل رایج در دیر گرم شدن غذا در مایکروویو ال جی و یا سولاردام ال جی را با شما در میان بگذاریم.

  1. در این بخش نیز توجه کنید که طبق گفته بالا، در صورتی اجبار نیست و ضرورتی ندارد در ساعات اوج مصرف از مایکروفر ال جی و یا سولاردام ال جی استفاده نکنید و یا حد الامکان میزان مصرف آن ها را پایین آورید.
  2. همچنین اگر دستگاه شما کثیف شده باشد و یا دارای چربی و جرم باشد ممکن است باعث دیر گرم شدن غذا در مایکروویو ال جی و یا سولاردام ال جی شود. پس بهتر است سرویس های دوره‌ای و 6 ماه یکبار را جدی بگیرید تا کیفیت عملکرد دستگاه‌تان را افزایش دهید.
  3. اگر حجم غذای شما زیاد است پس مسلما باید زمان بیشتری برای گرم شدن آن انتخاب کنید.
  4. برای غذاهای چرب و روغنی از تایم بیشتر و غذاهای آبدار چون آش، سوپ و غیره تایم کمتری نیاز دارند. پس مدت زمان انتخابی برای گرم شدن غذا در مایکروفر ال جی را باید نسبت به حجم مواد غذاییتان انتخاب کنید.
  5. غذاهای پرچرب مثل شیر برای گرم شدن کامل در مایکروویو ال جی نیاز دارند در حین گرم شدن هم خورده شوند. پس اگر قصد دارید غذاهای چرب را در سولاردام ال جی گرم کنید، ما بین گرم شدن حتما آن را هم بزنید.
  6. ظرفی که غذا را داخل آن ریخته و در دستگاه قرار می دهید می تواند تاثییر گذار باشد. اگر برای گرم کردن غذا در مایکروویو ال جی از ظرف ضخیم استفاده می کنید، طبیعتا مایکروفر ال جی زمان بیشتری برای گرم کردن غذا نیاز دارد.

تعمیر سولاردام ال جی در خانه

آیا لامپ سولاردام ال جی شما سوخته؟

در حالت عادی زمانی که مایکروویو ال جی به برق متصل باشد و برای آن هیچ برنامه‌ای انتخاب نکرده باشید، لامپ آن خاموش است و فقط هنگام باز کردن درب و یا شروع کار لامپ آن روشن خواهد شد.

اما اگر با باز کردن درب و یا فشردن دکمه استارت لامپ مایکروفر ال جی روشن نشد، حتما باید برای رفع این مشکل یک تکنسین حرفه ای و متخصص از سوی شرکت گلدیران مراجعه کند و مشکل را رفع کند.

سخن پایانی

هر دستگاهی که در طول مدت زمان زیاد استفاده شود ممکن است پس از مدتی دچار مشکل شود و برای اینکه از شر این مشکلات خلاص شوید و از بروز آن ها جلوگیری کنید، لازم است تا اطلاعات مفید و کافی را از محصولاتتان داشته باشید و سرویس های دوره ای آن ها را جدی بگیرید و نسبت به تمدید گارانتی آنها اقدام کنید.

در این روزها دیگر زمانی برای پای گاز ایسادن و یا معطل آب شدن یخ گوشت و یا مواد فریزری وجود ندارد و افراد ترجیح می دهند در ازای صرف زمان برای پخت ماهی، مرغ، سبزیجات و یا گرم کردن غذا با استفاده از ماکروویو در کوتاه ترین زمان ممکن کارشان را انجام بدهند.

البته باید توجه داشته باشید که میزان مصرف انرژی، تعداد برنامه ها، زیبایی ظاهری و … رابطه مستقیمی با قیمت ماکروویو دارد.

برای کار با ماکروویو نیاز نیست حتما علم پایه ایی داشته باشید کافی است به دکمه های تعبیه شده بر روی ماکروویو توجه کنید، کنار دکمه ها کاملا کارآیی شان با عکس توضیح داده شده است.

با خرید ماکروویو دیگر نیازی به گاز و چای ساز ندارید زیرا با استفاده از این دستگاه بدون آنکه گاز و کابینتتان کثیف شود می توانید به سادگی آب جوش درست کنید و یا اینکه مرغ و ماهی را با آن گریل کنید.

نفیس ۲۴ بستر خرید اینترنتی لوازم خانگی را برای مشتریان خود فراهم کرده است که بر حسب پیروی و رعایت اصول خود پیش رفته که به موجب آن ارائه کیفیتی مطلوب و برتر همراه با ظرافت و زیبایی متفاوت از دیگران در کنار قیمتی مناسب شده است و تمامی این موارد رقابتی بوده است.

ایده نفیس۲۴ همواره بر این بوده است که کیفیت، رکن اساسی در جلب رضایت مشتریان می باشد؛ لذا بهبود کیفیت خدمات، نوآوری و خلاقیت مستمر برای ارائه خدمات نوین و همچنین افزایش کارایی خدمات، همیشه از اولویتهای نفیس۲۴ به شمار رفته است.

در واقع همه این موارد، اهداف اصلی این مجموعه به شمار می رود.

 

تعمیر مایکروویو ال جی در خانه