اين روزها يكي از محصولات شوينده پر فروش در دنيا قرص ماشين ظرفشويي مي باشد. افرادي كه براي شستن ظروف از ماشين ظرفشویی استفاده مي كنند لازم است اطلاعات كاملي در مورد اهميت قرص ماشين ظرفشویی و نحوه استفاده درست آن كسب كنند. همچنين بهترين مارك اين محصولات و اصل و تقلبي بودن آن جزو نكات مهمي مي باشد كه حتما بايد در هنگام خريد به آن توجه كنيد. گاهي اوقات ممكن است استفاده از قرص هاي تقلبي براي ماشين ظرفشويي شما مشكل ساز شود. ما در اين مقاله راهنماي خريد قرص ماشين ظرفشویی با كيفيت و همچنين نحوه استفاده و نگهداري درست آن را براي شما شرح خواهيم داد. با ما همراه باشيد.

علت انتخاب قرص ظرفشویی براي ماشين ظرفشويي چيست؟

احتمالا شما هم در مورد پودر ماشين ظرفشويي، ژل ظرفشويي و يا مايع، مطالبي را شنيده ايد و قطعا اين را مي دانيد كه استفاده از قرص ظرفشويي براي اين دستگاه مناسب ترین گزینه است. در مطالب زير دلايل این انتخاب را براي شما توضيح خواهيم داد.

انتخاب قرص ماشين ظرفشويي چيست؟

قرص ظرفشویی موجب استفاده بهينه در مصرف آب مي شود

قرص هاي ظرفشويي به آساني در آب حل شده و ديگر نیازی به آب زياد ندارند. در ساختار اين قرص ها يك كف كنترل شده به كار رفته كه توسط آن از استفاده بيش از حد آب براي آبكشي جلوگيري مي شود.

 قرص ظرفشويي ضامن سلامت ماشين ظرفشویی

به كار بردن پودر، ژل و مايع در ماشين ظرفشويي، كف زيادي توليد مي كند كه باعث اختلال در سنسور هاي حسگر تشخيص كف مي شود. اين مشكل به مرور موجب داغ شدن دستگاه شما مي شود. قرص ماشين ظرفشويي به شكلي طراحي شده است كه با توليد كمترين كف ممكن، بيشترين كارايي را براي ظروف شما دارد و از سلامت دستگاه شما محافظت مي كند.

خريد قرص ماشين ظرفشویی كاملا به صرفه مي باشد

شايد براي خريد قرص ظرفشويي مجبور باشيد هزينه بالايي را بپردازيد اما مطمئن باشيد اين قرص ها در مقابل بعضي از شوينده هاي ظرفشويي بسيار مناسب تر و مقرون به صرفه هستند. زيرا هر بار كه دستگاه اقدام به شست و شوي ظروف مي كند، يك اندازه مشخصي شوينده داخل مخزن ماشين ظرفشویی قرار مي گيرد. در نتيجه از استفاده بي رويه و بيش از حد آن پيشگيري مي شود.

خريد قرص ماشين ظرفشويي كاملا به صرفه مي باشد

راهنماي خريد قرص ماشين ظرفشويي

قرص هاي كلاسيك: اين قرص ها جزو اولين قرص هایی بودند كه وارد بازار شدند. قرص ماشين ظرفشویی كلاسيك ظروف را از تمام آلودگي ها پاك مي كند اما بايد همراه آن از نمك هاي مخصوص براي كم شدن سختي و رسوبات موجود در آب و همچنين از جلادهنده براي درخشان شدن ظروف استفاده كرد.

قرص هاي كوانتوم: قرص ماشين ظرفشویی كوانتوم با قدرت بالايي لكه ها را از بين مي برد. اين قرص ها به ظروف شيشه اي درخشندگي بالايي مي بخشند. روي سطح اين قرص يك لايه ي ژله اي وجود دارد كه به راحتي در آب حل مي شود و موجب مقاومت بالاي قرص در زمان شست و شو مي شود. قيمت قرص هاي كوانتوم نسبتا بالا مي باشد و در مواقعي كه ظروف كم هستند سعي كنيد همراه آن از ژل مخصوص ظرفشويي استفاده كنيد. مهمترين ويژگي قرص هاي كوانتوم خاصيت رسوب زدايي مي باشد كه موجب از بين رفتن تمام جرم هاي موجود در ماشين ظرفشويي مي شود.

راهنماي خريد قرص ماشين ظرفشويي

قرص هاي پلاتينيوم: قرص هاي پلاتينيوم ظروف را به خوبي پاك و تميز مي كنند اما قدرت لكه بري بالاي ظروف خشك شده را به اندازه قرص هاي كوانتوم ندارند. اين نوع قرص ها علاوه بر تميزي ظروف، تمام سطوح استيل داخل ماشين ظرفشویی را به خوبي تميز كرده و برق مي اندازد.

قرص هاي چندكاره يا همه كاره: اين قرص ها كه به آن قرص All in هم مي گويند، علاوه بر ويژگي قرص هاي ديگر در سختار آن از تركيباتي مانند: سفيد كننده و بسياري از مزيت هاي ديگر كه از دستگاه شما محافظ مي كند در اين نوع قرص ماشين ظرفشويي به كار برده شده است.

روش نگهداري درست قرص ماشين ظرفشویی

براي اينكه قرص ماشين ظرفشويي بتواند همواره كيفيت و كارايي اوليه خود را داشته باشد، نيازمند حفظ و نگهداري درست مي باشد. رعايت چند نكته در نگهداری قرص، بسيار مهم و ضروري مي باشد. يكي از اين عوامل، رطوبت موجود در هوا مي باشد كه باعث چسبيدن قرص ها به يكديگر مي شود. حتما قرص ها را در يك محيط خشك و خنك نگهداري كنيد.
منظور از جاي خنك، محيط سرد و دماي بسيار پايين نمي باشد. توجه كنيد كه دماي خيلي پايين و سرد موجب تركيدن قرص ها مي شود. حتما از يك دماي متعادل براي نگهداري قرص ها استفاده كنيد.

معرفي بهترين برند هاي قرص ماشين ظرفشویی

در حال حاضر بهترين توليد كنندگان قرص ماشين ظرفشويي در دنيا دو برند فينيش و فيري مي باشند كه تقريبا درصد بالايي از محصولات شوينده ظروف را اين دو برند به خود اختصاص داده اند. در ادامه شما را با اين دو برند آشنا خواهيم كرد.

معرفي بهترين برند هاي قرص ماشين ظرفشويي

قرص ماشين ظرفشویی فينيش

يكي از بزرگترين شركت هاي توليد كننده قرص ماشین ظرفشویی Finish مي باشد كه از سال 1953 شروع به فعاليت كرده و در تمام دنيا از محبوبيت بالايي برخوردار است. مهمترين ويژگي اين محصولات جلادهي به ظروف، جلوگيري از رسوب مواد اضافي و ناخالص در ماشين ظرفشويي مي باشد. قرص هاي فينيش كوانتوم جزو بهترين ها در جهان هستند كه مي توانيد با خيالي آسوده از آن ها استفاده كنيد.

قرص ماشين ظرفشويي فيري

قرص ماشين ظرفشويي فيري در سال 1837 توسط شركت پروكتراند گمبل توليد و به بازار عرضه شد. اين قرص ها كاملا بدون نقص بوده و جزو پرفروش ترين ها در جهان مي باشند. شما مي توانيد براي تهيه نوع پلاتينيوم قرص ماشين ظرفشويي به سراغ اين برند برويد.

سخن پاياني

اين كه ماشين ظرفشويي شما از چه برندي باشد هيچ تاثيري در خريد قرص ماشين ظرفشويي ندارد. شما مي توانيد با توجه به انتخاب و سليقه خود قرص هاي برند فينيش يا فيري را در تمام ماشين هاي ظرفشويي برند ال جي، برند سامسونگ، برند بوش و … استفاده كنيد. فروشگاه اينترنتي نفيس 24 با چهار دهه سابقه درخشان جزو يكي از بزرگترين فروشگاه هاي اينترنتي محصولات خانگي مي باشد. شما مي توانيد با مراجعه به اين فروشگاه اقدام به خريد محصول مورد نظر خود كنيد.