لباس هايي كه قرار است تميز شوند به دليل الياف مختلفي كه دارند اين امكان وجود ندارد كه با يک برنامه ثابت توسط ماشین لباسشویی شسته شوند. اگر دماي آب در بعضي برنامه ها بالا باشد ممكن است به بافت لباس آسيب بزند و يا برعكس؛ اگر لباس ها از جنس پارچه هاي سخت و ضخيم باشند ممكن است با يک برنامه شست و شوي معمولي لباس ها به خوبي تميز نشوند. در اينجا استفاده از انواع برنامه هاي ماشين لباسشويي متفاوت كه در بازار محصولات خانگي وجود دارد، مي تواند كار شما را در شست و شوي لباس ها راحت كند.

قبل از خريد ماشين لباسشويي و استفاده از آن اطلاعات لازم در مورد روش هاي مختلف شست وشو و كاربرد هر برنامه را بدانيد. اولين نكته اين است كه جنس و الياف پارچه را به دقت تشخيص دهيد و سپس برنامه شست و شو و دماي متناسب با آن را انتخاب كنيد.

در برنامه هاي ماشين لباسشويي انتخاب و نحوه شستشوي مناسب هر لباس علاوه بر اين كه از آسيب زدن به لباس هاي شما جلوگيري ميكند كمک مي كند كه از اين لباس سال هاي متوالي استفاده كنيد. زماني كه شما برنامه شست و شوي هر لباس را انتخاب مي كنيد دستگاه به طور خودكار زمان شستشو، سرعت چرخش، سرعت آبگيري و خشك كم را به طور دقيق و متناسب با جنس لباس تنظيم مي كند. تمام ماشين هاي لباسشويي پيشرفته، بيشتر كار ها را به طور خودكار انجام مي دهند. زماني كه شما نوع پارچه و ميزان زمان شست و شو را مشخص نكنيد، دستگاه شما هيچ كار متفاوت ديگري انجام نخواهد داد و همه لباس ها به يك شكل شسته خواهند شد. با مطالعه و شناخت درست از برنامه هاي ماشين لباسشويي مي توانيد بهترين كارايي و عملكرد را از محصول خود دريافت كنيد.

برنامه هاي ماشين لباسشويي

شست و شوي لباس هاي تيره (Dark wash): يكي از برنامه هاي شست و شوي ماشين لباسشويي شست و شو مخصوص لباس هاي تيره مي باشد. اين برنامه به شكلي تنظيم شده كه به كيفيت و جنس لباس ها آسيبي وارد نكند؛ همچنين از تغيير رنگ لباس هاي مشكلي كه اكثر اوقات به مرور پس از شستن رنگ آن ها به قرمزي مي زند جلوگيري كند. در انتخاب اين برنامه آب نسبتا زيادي براي شست و شو مصرف مي شود و دليل آن هم ايجاد شوره توسط مواد شوينده بر روي لباس هاي تيره مي باشد انتخاب اين گزينه تمام شوره ها و لكه هاي موجود بر روي لباس را از بين مي برد.

شستشو سریع و یا Quick wash: اين برنامه براي شست و شوي يک تا دو كيلو لباس تعيين شده كه معمولا به دوشكل 15 و 30 دقيقه اي وجود دارد.

شست وشوي سرويس خواب و ملحفه (Bedding): براي شست و شوي پارچه هايي كه جنس خاص و حساسي دارند بايد از گزينه Bedding استفاده كرد. اين گزينه يكي از كاربردي ترين برنامه هاي ماشين لباسشويي مي باشد. معمولا خانم ها هر هفته اقدام به شست و شوي ملحفه و پتو ها مي كنند که اين گزينه بهترين اتنخاب براي پارچه هاي مخمل و ملحفه كه از جنس الياف مصنوعي هستند مناسب است. به دليل اينكه ضخامت اين پارچه ها نسبتا زياد است نوع شست و شوي آن ها هم كاملا متفاوت است ميزان آب مورد استفاده و زمان شست و شو براي اين نوع الياف بالا مي باشد.

My Cycle: با انتخاب اين گزينه مي توانيد هر برنامه اي كه مد نظرتان هست را به طور دلخواه تنظيم كنيد.

 

برنامه هاي ماشين لباسشويي

شست و شوي لباس هاي ظريف و حساس

بعضي از لباس ها هستند كه براي ما بسيار با ارزش و از اهميت خاصي بر خوردارند؛ همچنين جنس پارچه آن ها به قدري لطيف و حساس است که ممكن است كوچكترين آسيب به بافت آن ها صدمه بزند. در بين برنامه هاي ماشين لباسشويي انتخاب گزينه شست و شوي لباس هاي ظريف Delicates، پرده ها و لباس هاي حساس شما بدون هيچ آسيبي و با دقت تمام شسته مي شود.
نحوه چرخش و شست و شو در اين برنامه به صورت كاملا آهسته مي باشد تا پارچه ها آسيب نبينند. دقت كنيد همراه اين پارچه ها لباس هاي ديگري را درون لباسشویی قرار ندهید؛ همچنين بهتر است از مايع به جاي پودر استفاده كنيد.

برنامه WoolCare در ماشین لباسشویي

اين گزينه در برنامه هاي ماشين لباسشويي به شستن لباس هاي بافت و پشمي مي پردازد. در اين برنامه از آب سرد براي شست و شو استفاده مي شود همچنين سرعت چرخش اين برنامه كاهش مي يابد؛ برای این كه به بافت لباس آسيبي وارد نشود، سعي كنيد لباس هاي بيشتر از 3 كيلو در لباسشويي قرار ندهيد به دليل حجم و وزن زياد لباس ها عملكرد دستگاه پايين مي آيد.

در ادامه چند نمونه دیگر از برنامه هاي ماشین لباسشویی را نام می بریم:

Outdoor car: كاردبرد اين گزينه براي شست و شوي لباس هاي مي باشد كه آب به داخل آن ها نفوذ نمي كند و شست و شوي آن سخت است؛ مانند لباس هايي ورزشي. اين گزينه كمك مي كند آب به راحتي داخل لباس نفوذ كند و كاملا تميز شود.

Daily wash: ممكن است در طول روز لباس هايي را استفاده كنيد كه لازم باشد روزانه اين لباس ها را بشوييد و يكي از برنامه هاي ماشين لباسشويي كه مناسب شست و شوي روزانه است، گزينه Daily wash مي باشد.

Spin: با انتخاب اين دكمه يك دور خشك كن اضافه براي لباس هايي که هنوز خيس هستند صورت می گیرد. اگر اين دكمه را همراه با گزينه Rinse + Spin انتخاب كنيد علاوه بر خشك كن يك دور آبكشي اضافه هم خواهد داشت.

Super Eco Wash: با انتخاب اين گزينه در برنامه هاي ماشين لباسشويي مصرف انرژي و آب كمتر شده و شست و شوي شما اقتصادي مي شود.

برنامه Eco Drum Clean در ماشین هاي لباسشويي

پس از شست وشوي لباس ها هر از گاهي لازم است ديگ دستگاه تميز وضدعفوني شود. با انتخاب اين گزينه لباسشويي شما شروع به تميز كردن لوله ها ديگ داخل دستگاه بادماي 70 درجه مي كند. اصطلاحات و گزينه هاي ديگري از برنامه ماشين هاي لباسشويي هستند كه براي ازبين بردن لكه هاي مختلف كاربرد دارند كه به اختصار براي شما نام مي بريم.

Active sport: لكه روي لباس هاي ورزشي

Active kids: لكه روي لباس كودكان

Gardening: لكه هاي مانند لکه گل و گياه و مواد باغباني

Hygiene: ازبين بردن لكه هاي خون بر روي لباس

Cooking and Dining: لكه هايي كه در اثر استفاده از مواد غذايي ايجاد شده

Working & Everyday: لكه هايي شبيه به جوهر خودكار كه در طول كار روزانه بر روي لباس ايجاد مي شود.

راهنمای خريد ماشين لباسشويي

اگر قصد خريد ماشين لباسشویی را داريد، حتما به نوع برنامه هاي آن توجه كنيد. در زمان شست و شو هم اولين نكته اين است كه جنس و الياف پارچه را به دقت تشخيص دهيد و سپس برنامه شست و شو و دماي متناسب با آن را انتخاب كنيد. می توانید با ورود به فروشگاه نفیس 24 اقدام به خرید ماشین لباسشویی با از برند های مختلف و یا لوازم خانگی در انواع مختلف کنید.

راهنمای خريد ماشين لباسشويي