از زمانی که ماشین های لباسشویی پا به دنیای ما گذاشتند، شستن لباس های کثیف تبدیل به یک کار فوق العاده راحت و بی دردسر شد. دیگر نیازی به شستن لباس ها با دست و ساعت ها زمان صرف این کار کردن نیست. کافی است لباس های خود را داخل ماشین لباسشویی ریخته تا در کوتاه ترین زمان ممکن، آن ها را تمیز و پاکیزه تحویلمان دهد. شما در طول هفته چند بار از ماشین لباسشویی برای شستن لباس هایتان استفاده میکنید؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر ماشین لباسشویی شما خراب شود چه کاری باید بکنید؟ در اینجا می خواهیم  اطلاعات خود را درباره ارور ماشین لباسشویی ال جی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ارور های ماشین لباسشویی ال جی

همانطور که می دانید برند ال جی یکی از برند های مطرح در زمینه تولید لوازم خانگی می باشد. محصولات برند ال جی از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند این برند امتحان خود را در مورد کیفیت بالای محصولاتش پس داده است. اما ممکن است برای هر وسیله ای مشکلی بوجود بیاید و این موضوع امری کاملا طبیعی است. هنگامی که لباسشویی ال جی شما با مشکلی رو به رو شود، شما شاهد یک سری اعداد و حروف بر روی صفحه نمایشگر آن خواهید بود.

هرکدام از این ارور ها معنای بخصوصی دارند که اگر شما با این ارور ها آشنایی داشته باشید می توانید خودتان در خانه به راحتی مشکل ماشین لباسشویی خود را حل کنید و نیازی به تعمیرکار ندارید. اگر پس از کسب اطلاعات درباره ارور های ماشین لباسشویی ال جی باز هم موفق به عیب یابی لباسشویی نشدید، آن وقت بهتر است که به یک تعمیر کار حرفه ای مراجعه کنید. در برخی موارد مشکلات ماشین لباسشویی شما با یک ریست کردن ساده رفع خواهد شد. برای این کار در مرحله نخست حتما اتصال لباسشویی خود را از برق جدا کنید. سپس دکمه START را چند دقیقه نگهداشته و سپس مجددا ماشین لباسشویی خود را به برق وصل کنید. در این صورت مشکل شما حل خواهد شد. اما در مواردی اشکال ماشین لباسشویی شما به صورت یک ارور بر روی نمایشگر نشان داده می شود.

نمونه هایی از ارور ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر می باشد:

ارور های ماشین لباسشویی ال جی

ارور IE در ماشبن لباسشویی ال جی

ارور IE در ماشین لباسشویی  ال جی، معمولا به منابع آب دستگاه مربوط می شود اگر با این خطا مواجه شدید دلیل می تواند یکی از گزینه های زیر باشد:

 • طولانی شدن بیش از حد مراحل آبگیری اولیه ممکن است دلیل این ارور باشد.
 • امکان مسدود شدن شیر آب ورودی وجود دارد پس، از اینکه شیر آب ورودی لباسشویی کاملا باز باشد اطمینان حاصل کنید.
 • امکان تا شدن یا پیچ خوردن شلنگ های آب وجود دارد.
 • ممکن است شیر برقی آب ماشین لباسشویی ال جی شما مشکل داشته باشد که در این صورت باید آن را عوض کنید.
 • اگر شیر برقی آب سالم باشد، ممکن است مشکل از برد الکترونیک اصلی ماشین لباسشویی باشد.

ارور UE در لباسشویی ال جی

ارور UE معمولا در زمانی رخ می دهد که میزان ظرفیت و گنجایش لباس شما مشکل داشته باشد. برای مثال مقدار لباس های شما زیاد و یا کم باشد. اگر از مناسب بودن مقدار لباس ها اطمینان دارید پس خطای UE به دلیل تراز نبودن ماشین لباسشویی شما رخ داده است.

ارور OE در ماشین لباسشویی های ال جی

این ارور ماشین لباسشویی ال جی مربوط می شود به مراحل تخلیه  و به دلایل زیر رخ می دهد:

 • اگر زمان تخلیه لباسشویی، بیش از 10 دقیقه طول بکشد.
 • مانعی در مسیر تخلیه ماشین لباسشویی وجود داشته باشد.
 • کثیف بودن فیلتر پمپ تخلیه می تواند یکی از دلایل این ارور باشد.

خطای FE در لباسشویی ال جی

اگر با این ارور در لباسشویی خود مواجه شدید، باید مقدار لباس های داخل لباسشویی را کمتر کنید. اگر با این کار همچنان این ارور را مشاهده کردید، باید اقدام به تعویض سنسور وزن دستگاه کنید.

ارور DE

ارور DE مربوط به زمانی است که در درب دستگاه مشکلی وجود داشته باشد. و موارد زیر می توانند دلایل این ارور ماشین لباسشویی ال جی باشند:

 • ممکن است درب ماشین لباسشویی شما باز مانده باشد.
 • این ارور در ماشین لباسشویی ال جی ممکن است به دلیل مشکل قفل درب و یا سیم کشی سوئیچ باشد.
 • ارور DE

 

ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی

 • این ارور ماشین لباسشویی ال جی مربوط به بخش دمای لباسشویی می شود.
 • ابتدا اتصال دستگاه را از برق جدا کرده و اتصالات سیم ها و سنسور های دما را بررسی کنید.
 • به وسیله اهم متر، مقاومت سنسور ها را بررسی کنید. این مقدار باید 40000 اهم در دمای 85 درجه اندازه گیری شود.
 • ممکن است المنت حرارتی شما آسیب دیده باشد، پس اقدام به تعویض آن کنید.

خطای LE در ماشین لباسشویی

علت خطای LE در لباسشویی ال جی شما مربوط می شود به اشکالی در موتور محرک، ممکن است موتور محرک لباسشویی قفل شده باشد. در این صورت باید به مراحل زیر عمل کنید:

 • اقدام به بررسی موتور لباسشویی و تاکومتر کنید.
 • سیم های خراب و آسیب دیده را تعویض کنید.
 • اجزای آسیب دیده موتور را چک کنید.
 • اگر مشکل حل نشد اقدام به تعویض سنسور اصلی کنید.

ارور EE در لباسشویی ال جی

این ارور در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به بخش برد کنترل الکترونیکی می باشد و نشانگر خراب شدن حافظه برد اصلی است.

ارور PF در ماشین لباسشویی های ال جی

ارور PF در ماشین های لباسشویی مربوط به بخش نوسانات برقی می باشد. در صورت مواجه شدن با این ارور چه کنیم؟ این ارور ممکن است به دلیل قطع و وصل شدن جریان برق در حین فعالیت ماشین لباسشویی رخ دهد. در این صورت ماشین لباسشویی خود را خاموش روشن کنید.

ما سعی کردیم چند مورد مهم از ارور ماشین لباسشویی ال جی را برای شما مطرح کنیم اما اگر پس از بررسی تمام مشکلات همچنان شاهد این خطاها و ارور ها بودید بهتر است که با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

اگر قصد خرید ماشین لباسشویی را دارید می توانید با ورود به سایت نفیس 24 اقدام به خریدی مطمعن کنید. در فروشگاه نفیس 24 شاهد تنوع بسیار بالایی از انواع ماشین های لباسشویی در طرح ها و برند های مختلف از جمله برند آریستون، برند اسنوا، برند بوش ، برند سامسونگ و بسیاری از برند های دیگر خواهید بود. می توانید با مطالعه محصول و کسب اطلاعات مورد نیازتان اقدام به خرید کرده تا محصول خریداری شده در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت رایگان برای شما ارسال شود. فروشگاه نفیس 24 جهت جلب رضایت مشتریانش امکان پرداخت درب منزل را برای شما فراهم کرده است.