دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

اگر شما قصد خرید ماشین ظرفشویی را دارید اما راهکار ها و ترفند های استفاده از آن را بلد نیستید، بهتر است در این مقاله با نفیس 24 همراه شوید تا تمامی فوت و فن‌های استفاده از ظرفشویی را یاد بگیرید.

برای اکثر شما پیش آمده است که بعد قرار دادن ظروف در ماشین های ظرفشویی و شستن آن ها، متوجه شدید که ظروف به خوبی شسته نشده و یا لکه های آب بر روی برخی از آن ها باقی مانده است.

سوال هایی که در اینجا مطرح خواهد شد این است که چرا ظروف سفیدک زده و علت این لکه های سفید چیست؟

به انقضا رسیدن تاریخ نمک ظرفشویی و یا تنظیمات نادرست ماشین ظرفشویی باعث ایجاد این لکه ها خواهد شد. اما اگر نکاتی که در ادامه این مطلب برای شما ارائه شده است را رعایت کنید، هنگام خرید ماشین ظرفشویی نگران ایجاد لکه نخواهید شد.

  • نکته اول توجه به تاریخ مصرف مواد شوینده می باشد که قبل از استفاده باید حتما آن را بررسی کنید. استفاده از مواد شوینده و یا قرص ماشین ظرفشویی که تاریخ مصرف آن گذشته است می تواند از دلایل تمیز شسته نشدن ظروف در ظرفشویی شود.
  • نکته دوم این است که ممکن است در ترکیبات شوینده های ظرفشویی مقدار زیادی جلا دهنده وجود داشته باشد؛ در این صورت باید تنظیمات ماشین ظرفشویی و جلا دهنده آن را روی عدد 1 قرار دهید. در غیر اینصورت، یعنی اگر در آن جلادهنده وجود نداشت، جلادهنده دستگاه را روی اعداد 2 و 3 قرار دهید.
  • حتما اطمینان حاصل فرمایید قبل از استفاده ظرفشویی، درب قسمت نمک مخصوص ظرفشویی بسته باشد.
  • سعی کنید تا از برنامه شستشوی سریع و یا Quick به طور مکرر استفاده نکنید. چرا که برخی از قابلیت ها در این برنامه به طور کامل انجام نشده و باعث ایجاد لکه روی ظروف شما خواهد شد.

با رعایت این نکات هنگام خرید ماشین ظرفشویی نگران تمیز نشدن ظروف خود نباشید.

خرید ماشین ظرفشویی
خرید ماشین ظرفشویی

راهکار کدر شدن ظروف در ظرفشویی

در برخی مواقع دیده شده که ظروف پس از شسته شدن توسط ظرفشویی، به صورت مات و یا کدر بیرون آورده شده اند. خب برای حل این مورد می توانیم چند نکته کلیدی را با شما در میان بگذاریم.

  • قدم اول نیز مانند قبل، برای کدر و مات نشدن ظروف، حتما از تاریخ انقضا مواد شوینده اطمینان حاصل کرده و یا حتما از برند معتبر آن ها را تهیه کنید تا از کیفیت آن مطمئن باشید.

برای خرید مواد شوینده باکیفیت بالا اینجا کلیک کنید.

  • گام بعدی این است باید بررسی کنیم که آیا دستگاه شما دارای عملکرد مناسب است و یا باید به فکر خرید ماشین ظرفشویی جدید باشیم. برای بررسی این مورد بهترین راه حل استفاده از چند قطره مایع جلادهنده می باشد. اگر پس از ریختن مایع جلادهنده آب همچنان کدر بود، پس کدر شدن ظروف شما جای تعجب ندارد.
  • تنظیمات ماشین ظرفشویی خود را مطابق با مورد قبل تنظیم کنید. یعنی اگر در ترکیبات شوینده های ظرفشویی شما جلادهنده وجود داشته باشد باید تنظیمات ماشین ظرفشویی و جلادهنده آن را روی عدد 1 قرار دهید. در غیر اینصورت، یعنی اگر در آن جلادهنده وجود نداشت، جلادهنده دستگاه را روی اعداد 2 و 3 قرار دهید.

نکته: اگر درجه جلادهنده را افزایش دهید ممکن است باعث ایجاد خط و خش روی ظروف شود.

حتما باید قسمتی که در آن جلادهنده میریزید را به میزان کافی پر کرده باشید.

  • همچنان باید از بسته بودن درب نمک ظرفشویی مطمئن باشید تا باعث نشتی آن روی ظروف نشوید.
  • داخل کابین ظرفشویی را تمیز نگه دارید. قبلا در مقاله دیگری برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی آموزش کافی برای پاکسازی درون دستگاه را داده ایم. برای کدر نشدن ظروف هم حتما داخل کابین دستگاه را می توانید با همان روش‌ها پاکسازی کنید.

برای این کار کافی ست تا مقدار دویست سی ‌سی سرکه سفید را داخل یک ظرف قرار داده و در سبد بالای دستگاه بگذارید. درب ماشین ظرفشویی را بسته و آن را روی برنامه ECO یا AUTO قرار دهید و اجا بدید دستگاه کار خود را انجام دهد.

 

معرفی برند های برتر

 

نکته: در این بخش حتما باید داخل دستگاه خالی از ظرف باشد.

خرید ماشین ظرفشویی
خرید ماشین ظرفشویی

علت باقی ماندن لک و چربی روی ظروف

در این بخش از مقااله مربوط به “علت تمیز نشدن ظرف ها داخل ظرفشویی” قصد داریم تا دلایل باقی ماندن لکه چربی روی ظروف را با شما درمیان بگذاریم.

مطمئنا شما هنگام خرید ماشین ظرفشویی به این فکر کردید که از این پس این دستگاه فوق العاده قرار است تمامی ظروف مختلف شما را شسته و شما فقط باید پا روی پا گذاشته و استراحت کنید؛ اما حالا با باقی ماندن لک و چربی‌ها روی ظروف کارهایتان 2 برابر شده است.

عصبانی نشوید و دست نگه دارید. راه حل شما پیش ماست!

از نکات تکراری در این مورد بررسی کیفیت و تاریخ مصرف مواد شوینده می باشد. دلیل تکرار این موضوع نیز اهمیت بیش از اندازه آن در ظرفشویی می باشد.

قرار دادن به موقع ظروف درون دستگاه: اگر قرار است بعد از گذشت ساعت ها از کثیف شدن ظرف ها، آن ها را بشویید پس انتظار معجزه نداشته باشید. ظروف خود را حتما به موقع داخل دستگاه قرار دهید.

اگر امکان رعایت این موضوع کمی برایتان دشوار است، هنگام خرید ماشین ظرفشویی دقت داشته باشید که دارای برنامه PREWASH باشد. در این صورت می توانید از زیر بار این مسئولیت فرار کنید.

مورد بعدی علت باقی ماندن لک چربی روی ظروف استفاده نکردن از نمک یا مایع جلادهنده می باشد.

اگر هنگام شستن ظروف درب مخصوص قسمت پودر به خوبی باز نشود ظروف تمیز شسته نخواهد شد و باعث باقی ماندن لک چربی روی ظروف خواهد شد.

اگر فقط روی برخی از ظروف شما لک چربی باقی مانده باشد بسیار ساده است. شما با نحوه صحیح چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی‌تان مطلع نیستید؛ ما این موضوع را نیز در مطالب دیگری برایتان گرد آوری کرده ایم که برای مطالعه آن لازم است اینجا کلیک کنید.

حدس بعدی نفیس 24 انتخاب نکردن برنامه شستشو مناسب با ظروف و یا میزان کافی استفاده از مواد شوینده می باشد.

آخرین مورد هم تمیز نبودن فیلتر ماشین ظرفشویی می باشد که اگر این قسمت به خوبی شسته نشده باشد، قادر به شستشوی تمیز ظروف شما نخواهد بود.

خرید ماشین ظرفشویی
خرید ماشین ظرفشویی

خرید ماشین ظرفشویی از نفیس 24

اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی را دارید می توانید با کارشناسان حرفه ایی نفیس 24 ما تماس بگیرید تا راهنمایی جامعی در مورد میزان ظرفیت، تعداد برنامه های شست و شو و میزان مصرف انرژی دریافت کنید.

یا با استفاده از فیلتر های تعبیه شده در سایت، برند و ویژگی های مورد نظرتان را انتخاب کنید تا بهترین کالا را به شما معرفی کند.

کافی است تنها میزان بودجه و فضای مورد نظرتان را با همکاران ما در میان بگذارید تا بهترین ماشین ظرفشویی با کارایی بالا را به شما معرفی کنند.