اجاق گاز ها، قلب تپنده آشپزخانه شما هستند. ممکن است در طول روز تعداد دفعات زیادی پیش بیاید که شما مجبور به استفاده از اجاق گازتان باشید. با توجه به این نکته، سعی کنید اجاق گاز مناسبی را انتخاب کنید که بتواند مدت زیادی را در آشپزخانه شما ماندگار باشد. این روز ها برند های زیادی این محصول را تولید و وارد بازار کرده اند. قصد داریم انواع اجاق گاز را به شما معرفی کرده و قیمت اجاق گاز بدون فر و اجاق گاز فر دار را باهم مقایسه کنیم.

انواع اجاق گاز

اجاق گاز ها بر اساس نوع سوختشان به دو گروه تقسیم می شوند؛ گروه اول اجاق گاز های گازی، گروه دوم اجاق گاز های برقی. البته باید بدانید که نوع ترکیبی یعنی اجاق گاز هایی که هم سوختشان گاز است و هم برق نیز وجود دارد. در قیمت این دو نوع اجاق گاز، تفاوت زیادی وجود ندارد، اما شاید بالاتر بودن هزینه برق دلیلی بر این باشد که بخواهیم قیمت اجاق گاز های برقی را کمی‌ بالاتر بدانیم.

از نظر ایمنی، در اجاق گاز هایی که با سوخت گاز کار می کنند، احتمال وقوع خطراتی مانند نشت گاز و آتش گرفتگی وجود دارد. البته این موضوع به این معنا نمی باشد که اجاق گاز های برقی بدون هیچ خطری هستند، اما طبیعتا خطر آن ها از نوع گازی بسیار کم تر است.

اجاق گاز های فر دار

به این اجاق گاز ها، اجاق گاز های مبله هم می گویند. نخستین اجاق گاز های مبله ای که ساخته شدند، تنها دارای یک شعله برای پخت و پز و یک فر بودند و امکانات فر آن ها محدود بود. با پیشرفته تر شدن تکنولوژی، به تعداد شعله های این گاز اضافه شد و همینطور امکانات فر آن ها بیشتر شد.

جنس این نوع اجاق گاز ها از استیل و یا لعاب است؛ جنس استیل باعث بیشتر شدن عمر محصول و وجود جنس لعاب در این اجاق گاز ها باعث این می شود که بتوانید به راحتی گاز را تمیز کنید. تفاوت گاز بدون فر و گاز های مبله در وجود فر آن ها است. قیمت اجاق گاز مبله و یا فر دار، بالا تر از قیمت اجاق گاز بدون فر می باشد.

اجاق گاز بدون فر

اجاق گاز های بدون فر، همانطور که از نام آن ها مشخص است فاقد فر می باشند. این اجاق گاز ها فضای کمی را در آشپزخانه شما اشغال می کنند و ظاهر زیبایی دارند. در هنگام خرید اجاق گاز به جنس آن  توجه زیادی بکنید. اجاق گاز های رو میزی معمولا از جنس استیل، شیشه و یا سرامیک می باشند.

درست است که جنس شیشه ای، زیبایی بسیار زیادی دارد اما ما به شما جنس شیشه این اجاق گاز ها را پیشنهاد نمی کنیم زیرا به دلیل استحکام پایینی که دارند، احتمال شکستن آن ها بالا است. جنس سرامیک این اجاق گاز ها نسبت به جنس شیشه ای دارای مقاومت بالاتری است و قابلیت تحمل حرارت بیشتری را دارد.

جنس استیل بهترین انتخاب است به این دلیل که این جنس در اجاق گاز ها علاوه بر مقاومت بالایی که دارند، به آسانی تمیز می شوند و آثار لکه، کمتر روی آن ها دیده می شود. قیمت اجاق گاز بدون فر معمولا پایین تر از اجاق گاز های مبله و یا فر دار می باشد.

در ادامه می خواهیم چند نمونه از اجاق گاز های بدون فر را به شما معرفی کرده و شما را با قیمت اجاق گاز بدون فر آشنا کنیم.

انواع اجاق گاز

اجاق گاز صفحه ای رادیس A23

این اجاق گاز صفحه ای دارای 5 شعله است. جنس صفحه آن از شیشه سکوریت با مقاوت بالا است و رده مصرف انرژی این اجاق گاز B می باشد. از امکانات این اجاق گاز، می توان به فندک اتوماتیک و شعله پلوپز اشاره کرد. یکی از معایب این محصول فاقد ترموکوپل بودن آن است. اگر درباره این قطعه اطلاعات کافی را ندارید، می توانید مقاله ما درمورد ترموکوپل را مطالعه کنید.

قیمت اجاق گاز بدون فر رادیس حدودا 1 میلیون تومان می باشد.

اجاق گاز صفحه ای آ اس تی مدل Apx

تعداد شعله های این اجاق گاز 5 عدد می باشد. جنس صفحه این محصول از استیل می باشد که در مقایسه با جنس شیشه، مقاوم تر است. این اجاق گاز دارای شعله پلوپز و فندک اتوماتیک می باشد و نوع شیر آن ساباف ایتالیایی است. این محصول نیز مانند اجاق گاز قبلی بدون ترموکوپل است.

قیمت اجاق گاز بدون فر آ اس تی 1 میلیون و 350 هزار تومان می باشد.

اجاق گاز صفحه ای لامیرا مدل BTE 320

این محصول از برند لامیرا از قطعات ایتالیایی درجه یک ساخته شده و جنس صفحه آن شیشه می باشد. این اجاق گاز دارای دکمه های لمسی و همچنین سیستمی برای قطع کردن خودکار حرارت است. تعداد شعله های این اجاق گاز 2 عدد می باشد که یکی از شعله ها 1800 وات و شعله دیگر 1200 وات است. این محصول فاقد فندک اتوماتیک و شعله پلوپز می باشد.

قیمت اجاق گاز بدون فر لامیرا حدودا 7 میلیون تومان است.

اجاق گاز صفحه ای لامیرا مدل

 

اجاق گاز صفحه ای بوش مدل PSQ9B

اجاق گاز های صفحه ای برند بوش، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این اجاق گاز با 5 شعله پر قدرت دارای مصرف انرژی A می باشد. همچنین دارای فندک اتوماتیک و شعله پلوپز است و جنس سر شعله های آن ساباف است.
تمامی شعله های این محصول دارای سیستم امنیت Electromagnetic هستند. قیمت این محصول از برند بوش، 14 میلیون و 500 هزار تومان است.

اجاق گاز صفحه ای بوش مدل PSQ9B

درباره ما

فروشگاه نفیس 24 با سابقه ای درخشان در زمینه فروش محصولات و لوازم خانگی فعالیت می کند. شما می توانید برای مشاهده تمامی محصولات و اطلاعات آن ها و همچنین مشاهده انواع اجاق گاز ها به صفحه نفیس 24 مراجعه کنید. و پس از بررسی محصولات و کسب اطلاعات، محصول مورد نظر خود را با اطمینان کامل سفارش دهید و پس از دریافت محصول، هزینه آن را پرداخت کنید.