.يكي از اساسي ترين وسايل آشپزخانه كه تقريبا براي هر وعده غذايي به سراغ آن مي رويم، اجاق گاز مي باشد. كه امروزه با مدل هاي متنوعي وارد بازار شده است. در حال حاضر به روزترين آن ها مدل هاي صفحه اي هستند كه به صورت استيل، چدن و شيشه اي توليد شده است. اجاق گاز هاي مبله كه از زمان گذشته در اكثر آشپزخانه ها وجود داشته است و در قسمت پاييني آن يك فر گازي قرار دارد.

این مدل از اجاق گاز هنوز هم طرفداران خود را دارد. اگر كمي دقت كنيد، متوجه خواهيد شد كه بيشتر افراد از اين قسمت استفاده چنداني نمي كنند و بيشتر از آن به عنوان، يك كابين كه پر شده از لوازم ريز و درشت، استفاده مي شود، و يا به قدري لوازم و وسايل در آن زياد است كه حتي اگر زماني هم به آن احتياج داشته باشند به دليل انبوه وسايل موجود در آن منصرف مي شوند.

اين روز ها، انواع و اقسام فر هاي گازي و برقي با طرح هاي زيبا و حرفه اي به مرحله توليد رسيده است كه ديگر نيازي به گاز هاي مبله نيست. و بيشتر اجاق گاز ها را طرح فر مي سازند. ظاهر اجاق گاز تغييري نكرده تقريبا همان است فقط با اين تفاوت كه قسمت پايين گاز به صورت يك كابينت ساخته شده و تا زماني كه درب آن باز نشده متوجه تفاوت آن با گاز هاي مبله نخواهيد شد.

قيمت اجاق گاز طرح فر، نسبت به گاز هاي مبله پايين تر است در واقع گاز هاي طرح فر، همان گازهاي مبله اي هستند كه در بازار مي بينید اما بدون فر. ما قصد داريم در اين مطلب در مورد قيمت اجاق گاز طرح فر و كاربرد هاي آن توضيح مختصري برای شما بدهيم.

 

دليل ساخت اجاق گاز هاي طرح فر

اجاق گاز هاي طرح فر، همانطور كه از نامش پيداست فقط طرح فر هستند و يك كابينت شبيه به فر براي آن تعبيه شده دليل آن هم دو مورد است؛ يكي اينكه ممكن است سليقه بعضي از افراد اجاق گاز هاي صفحه اي نباشد و به دنبال اجاق گاز مبله هستند و شكل ظاهري آن را بيشتر دوست دارند اما قيمت و هزينه اي كه پرداخت مي كنند برایشان مهم است پس طرح فر بهترين گزينه براي آن ها مي باشد.

قیمت اجاق گاز طرح فر بسيار كمتر از اجاق گاز هاي داراي فر است. ظاهر و ميزان مصرف و توان شعله ها هيچ تفاوتي باهم ندارد.
دومين نكته اي كه باعث ساخت اجاق گاز هاي طرح فر شده است روي كار آمدن مدل هاي جديد فر هاي گازي، برقي، تو كار و روميزي است. این امر باعث شده از قسمت فر اجاق گازها، بعنوان كابينت براي نگهداري لوازم كوچك آشپزخانه استفاده شود كه عملا كابين فر، هيچ كاربرد ديگري ندارد.

 

دلیل ساخت اجاق گاز های طرح فر

 

ويژگي و مزاياي اجاق گاز طرح فر

اولين ويژگي اين اجاق گاز فضاي كافي و مورد نيازي است كه در اختيار ما قرار مي دهد تا بتوانيم از كابينت زير آن براي استفاده ظروف ادويه، لوازم جانبي فر و ماكروفر و ابزارهاي ريز و درشت آشپزخانه استفاده كنيم. دومين ويژگي خوب آن اين است كه قيمت اجاق گاز طرح فر بسيار مناسب تر از فر دار است. این اجاق گازها معمولا سه يا پنج شعله هستند.

 

معايب اجاق گاز طرح فر

به دليل حجم بزرگ و وزن بالايي كه دارند به راحتي قابل حمل نبوده و اصلا مناسب آشپزخانه هاي كوچك نيستند. و همچنین فضای زیادی را اشغال مي كنند.
نسبت به گاز هاي صفحه اي هم از تنوع كمي برخوردار می باشند. اكثر اين اجاق گاز ها توسط افرادي توليد مي شوند كه هيچ مجوز ساخت معتبري ندارند. در نتيجه اجناس بي كيفيت و بدون استاندارد را با قيميت هاي خيلي كم وارد بازار مي كنند. پس هنگام خريد حتما دقت لازم را داشته باشيد.

 

نكاتي كه بايد براي خريد يك اجاق گاز طرح فر رعايت كنيم

-كالايي كه خريداري مي كنيم حتما بايد علامت استاندارد ملي بر روي آن حك شده باشد.

-يك محصول مطمئن بايد حتما توليد كارخانه باشد و مشخصات و اطلاعات همان كارخانه روي محصول درج شده باشد.

-يك اجاق گاز خوب بايد به شكل درست و حرفه اي بسته بندي شده باشد.

-محصول بايد داراي بدنه محكم و مستحكمي باشد.

-قيمت اجاق گاز طرح فر نبايد خارج از عرف بازار باشد. دقت داشته باشيد كه هر ارزاني بي دليل نيست.

 

چند نمونه از گاز های طرح فر

 

اجاق گاز طرح فر سینجر: دارای پنج شعله و مجهز به ترموکوپل است. این اجاق گاز پنلی شیشه ای دارد و درجه کیفی آن A می باشد. جنس شبکه این گاز چدنی است و ضربه گیری از جنس سیلیکون دارد. قیمت اجاق گاز طرح فر سینجر حدودا 30 میلیون تومان می باشد.

اجاز گاز طرح فر ایران شرق: پنج شعله دارد و دارای عرض و ارتفاع 100 سانتی متری است. و با قیمت 2 میلیون تومان به فروش می رسد.

اجاق گاز طرح فر آلتون: این اجاق گاز طرح فر است. نوع صفحه گاز آن لعابی و جنس سر شعله هایش ساباف ایتالیا می باشد. این مدل فاقد دماسنج بوده و با قیمت 4 میلیون تومان به فروش می رسد.

چند نمونه از گاز های طرح فر

نفیس 24

فروشگاه اينترنتي نفيس24 مرجع فروش لوازم خانگی، شبانه روز با تلاش هاي بي وقفه كارشناسان در صدد این است تا شما خريداران گرامي را در جهت مسير خريد محصولات خانگي و لوازم برقي، ياري كند تا بتوانيد در مدت زماني كوتاه، اقدام به خريدي درست و مطمئن كنيد.

ارسال محصولات براي مشترياني كه ساكن تهران هستند به صورت رايگان بوده. لازم به ذكر است كه مشتريان تهران و شهرستان مي توانند پرداخت خود را درب منزل انجام دهند.