يكي ديگر از لوازم برقي پر كاربرد در آشپزخانه، مخلوط كن ميباشد. اين دستگاه از قطعات مختلفي تشكيل شده كه همزمان كار چند وسيله را انجام میدهد. وجود يك مخلوط كن در آشپزخانه، كار شما را راحت تر كرده و به شما كمك مي كند انواع نوشيدني و معجون هاي خوشمزه را براي اعضاي خانواده تهيه كنيد. وظيفه اصلي مخلوط كن، هم زدن و مخلوط كردن مواد ميباشد. با خريد مخلوط كن شما مي توانيد با انواع ميوه ها، اسموتي هاي جذاب و خنك آماده كنيد.

اين محصول به واسطه داشتن تيغه هاي تيز، اين قابليت را دارد كه هر ماده غذايي را به شكل پوره در بياورد. مخلط كن ها در انواع و اقسام مدل هاي مختلف در بازار محصولات خانگي وجود دارند. بعضي از آن ها تك كاره و بعضي مدل ها چند كاره مي باشند و قابليت آسياب كردن مواد خشك را هم دارند. در ادامه اين مقاله، با ما همراه باشيد تا راهنماي خريد مخلوط كن و قابليت هاي آن را در اختیار شما قرار دهیم.

راهنماي خريد مخلوط كن

مخلوط كن ها در مدل هاي مختلفي توليد مي شوند كه برخي از آن ها تك كاره هستند و اجزاي آن تشكيل شده از يك پارچ به همراه پايه اي كه پارچ بر روي آن قرار گرفته می باشد. مخلوط كن هاي چند كاره، به همراه خود، يك آسياب برقي كوچك هم براي خرد كردن مواد خشك، مانند فلفل، گردو و … دارند كه قطعا با اضافه شدن اين قطعه، قيمت اين دستگاه نسبت به نوع تک كاره آن بيشتر خواهد بود. گاهي اوقات مخلوط كن ها علاوه بر آسياب، يك دستگاه خرد كن هم همراه خود دارند كه به مجموعه كامل اين قطعات غذاساز گفته مي شود.

اگر قصد خريد مخلوط كن را داريد و در كنار آن به يك آسياب و خرد كن هم احتياج داريد، مي توانيد با مراجعه به راهنماي خريد غذاساز در سايت فروشگاه اينترنتي نفيس 24، مطالب مربوط به غذاساز را به طور كامل مطالعه كرده و اقدام به خريد این محصول کنید. شما می توانید يك مجموعه كاملي از خردكن، آسياب و مخلوط كن را خریداری كنيد. اما خيلي از افراد هم ترجيح مي دهند اين تجهیزات را به طور جداگانه و تك تك تهيه كنند. شايد تهيه اين دستگاه ها به طور مجزا كمي هزينه بر باشد اما قطعا فشار وارد شده بر موتور دستگاه كمتر مي شود. در نتيجه وسيله شما طول عمر بيشتري خواهد داشت.

نكات مهمي كه در زمان خريد مخلوط كن بايد به آن توجه كنيد

در اين بخش از مطالب، شما را با قسمت هاي مهم مخلوط كن آشنا خواهيم كرد. همچنين به نكات مهمي كه حتما بايد در هنگام خريد مدنظر قرار دهيد، اشاره خواهد شد تا با استفاده از اين نكات، بتوانيد يك محصول با كيفيت را خريداري كنيد.

نكات مهمي كه در زمان خريد مخلوط كن بايد به آن توجه كنيد

هزينه مورد نظر براي خريد مخلوط کن

اولين قدم براي خريد مخلوط كن تعيين مقدار هزينه اي مي باشد كه بايد براي اين محصول كنار بگذاريد. زماني كه شما بودجه مورد نظر خود را مشخص كنيد، تصميم گيري براي خريد، راحت تر خواهد بود. شما با توجه به هزینه ای که می خواهید بکنید به سراغ محصولاتي در همان رنج قيمت خواهيد رفت. در نتيجه در وهله اول تكليف شما براي خريد، تقريبا مشخص مي شود.

توجه به قدرت توان مخلوط كن در زمان خريد

ميزان توان يك دستگاه، نشانگر قدرت موتور آن محصول مي باشد. هر اندازه توان موتور يك مخلوط كن بيشتر باشد، قدرت دستگاه هم بالاتر مي رود. اين موتور قوي در بالابردن سرعت مخلوط كردن مواد و مدت زمان استفاده تاثير زيادي خواهد گذاشت.

ميزان استفاده شما از مخلوط كن چقدر است؟

يكي ديگر از نكات مهمي كه قبل از خرید مخلوط كن، بايد به آن دقت كنيد، ميزان استفاده و كاربرد اين دستگاه در منزل مي باشد. اگر جزو افرادي هستید كه مدام در حال استفاده از مخلوط كن بوده و تعداد افراد خانواده شما بالا مي باشد، سعي كنيد محصولي را انتخاب كنيد كه از توان و قدرت بالايي برخوردار باشد.

ميزان استفاده شما از مخلوط كن چقدر است؟

ظرفيت پارچ مخلوط كن

ظرفيت پارچ هم يكي ديگر از نكات مهمي مي باشد كه هنگام خريد مخلوط كن بايد به آن توجه كنيد. بسته به نياز خود، ظرفيت پارچ را انتخاب كنيد. ممكن است تعداد افراد خانواده شما كم باشد و كمتر از اين محصول استفاده كنيد. اما هنگام برگزاري جشن ها و ميهماني ها، براي تهيه انواع دسر و نوشيدني ها، بيشتر از اين وسيله استفاده كنيد. در نتيجه هنگام خريد، مخلوط كني با ظرفيت پارچ مناسب انتخاب كنيد كه پاسخگوي نياز شما باشد.

توجه به جنس تيغه هاي مخلوط كن هنگام خريد

اگر شما جزو آن دسته از افرادي مي باشيد كه از مخلوط كن خود مدام براي خرد كردن يخ استفاده مي كنيد، حتما در هنگام خريد مخلوط كن به جنس تيغه هاي آن دقت كنيد. تيغه ها بايد محكم و از جنس استيل ضد زنگ باشند.

خريد مخلوط كن با قابليت محافظ دماي بالا

قابليت محافظ دماي بالا، باعث مي شود تا اگر هنگام استفاده، دستگاه شما بيش از حد داغ شد، سيستم به طور خودكار دستگاه را خاموش كند تا از آسيب هاي احتمالي به دستگاه جلوگيري شود. چنانچه قصد خريد مخلوط كن را داريد، دقت كنيد که دستگاه شما، مجهز به سيستم محافظ دماي بالا باشد.

مخلوط كن مجهز به فيلتر

در داخل برخي از مخلوط كن ها، يك فيلتر قرار گرفته كه از ورود مواد اضافي، مانند: هسته مواد غذايي جلوگيري مي كند. اگر علاقه مند به استفاده از نوشيدني هاي صاف و يكدست هستيد، مي توانيد اقدام به خريد مخلوط كن هاي فيلتر دار كنيد.

مخلوط كن مجهز به فيلتر

سخن پاياني

در بازار محصولات خانگي، انواع و اقسام مخلوط كن در طرح ها و برند هاي مختلف از جمله: فيليپس، برند بوش و پارس خزر وجود دارد كه شما مي توانيد با توجه به بودجه اي كه در نظر داريد، پس از مقايسه محصولات، كالاي مورد نظر خود را خريداري كنيد. اگر قصد خريد مخلوط كن را داريد، مي توانيد با مراجعه به فروشگاه اينترنتي نفيس 24، اقدام به خريد كالاي مورد نياز خود كنيد.