قطعا اگر شما هم قصد خرید کولر گازی را داشته باشید و بخواهید خانه یا محل کارتان را به یک کولرگازی مجهز کنید باید بدانید که کولر گازی ایستاده بهتر است یا دیواری، برای جواب دادن به این سوالات باید به مواردی چون میزان مصرف انرژی، بودجه، فضای اشغالی، کدام یک برای منزل شما مناسب است، میزان سرمایش و گرمایش کدامیک برای شما بهتر است و تفاوت های اصلی این دو مدل چیست؟ برای آگاهی بیشتر و انتخاب بهتر با ما همراه باشید تا به صورت تخصصی این دو مدل را مورد نقدوبررسی قرار دهیم.

سرمایش و گرمایش

هر دو دستگاه دارای دو بخش داخلی و بیرونی هستند و باید برای استفاده هر دو قسمت را به طور کامل نصب کنید، هر دو مدل دارای کمپرسور یکسانی هستند؛ بعضی افراد به اشتباه فکر می کنند که کولرگازی های ایستاده نیازی به بخش بیرونی ندارند و به آسانی می توان آن ها را مثل کولرهای گازی پرتابل جا به جا کرد، این تصور کاملا اشتباه است و باید آن را از ذهنتان خط بزنید زیرا جابه جایی هر دو مدل به سختی امکان پذیر خواهد بود.

در پارگراف قبل اشاره کردیم به یکسان بودن کمپرسور و روش عملکرد که در هر دو نمونه یکسان است، اما شایان ذکر است که بدانید ظرفیت و توان سرمایش کولرهای گازی ایستاده از انواع زمینی خیلی بیشتر است؛ به همین دلیل ابعاد کمپرسور و تمام تجهیزات داخل کولر گازی ایستاده بزرگ تر از انواع دیواری است. همین توان بالای نوع ایستاده باعث شده است که از آن بیشتر در محیط های پر رفت و آمد چون بانک ، سالن ها و…. استفاده شود. همانطور که مستحضر هستید، هوای گرم سبک است و به بالا می‌رود کولرهای ایستاده نیز ارتفاع بیشتری دارند و این امر موجب می شود فضا را سریع تر خنک کند.

کولر-گازی-ایستاده


خرید کولر گازی ، به خنکی قطب شمال


یکی از معایب کولرگازی های ایستاده مناسب منزل این است که نباید در مسیر باد مانعی چون کمد، مبل و… قرار بگیرد تا بتواند تمامی محیط را به طور یکسان خنک یا گرم کند در صورتی که اسپیلیت ها این مشکل را ندارند و به راحتی دمای اتاق را به صورت یکسان گرم یا سرد می کنند.

بهترین کولر گازی برای من کدام است؟

جواب این سوال را تنها شما می دانید، زیرا باید به موارد زیادی توجه کنید و در نهایت تصمیم بگیرید؛ برخی افراد به زیبایی ساختمانشان اهمیت می دهند و دوست ندارند به دیوار منزلشان آسیب وارد کنند برای این افراد کولر گازی ایستاده گزینه مناسب تری است، این در صورتی است که فضای کافی برای قرار دادن آن در مزل داشته باشند. همانطور که می دانید کولر های گازی ایستاده توان سرمایشی بیشتری دارند و برای محیط های بزرگ چون پاساژ، سالن، باشگاه ، اداره جات و… مناسب تر است این در حالتی است که اسپیلیت ها نمی توانند همچین محیط هایی را خنک کنند؛ میزان سرمایش بالای کولر گازی ایستاده خود به تنهایی می تواند دلیل انتخاب این مدل باشد. یکی از مهمترین موضوعات در انتخاب کولرگازی می تواند میزان پرتاپ باد آن باشد که چند کیلومتر می تواند باد را پرتاپ کند.

مصرف انرژی کدام یک مقرون به صرفه تر است؟

کمپرسور نمونه ایستاده مصرف انرژی بالاتری دارد زیرا باید فضای بزرگتری را خنک کند پس در نتیجه هزینه های شما بالاتر خواهد بود، البته این میزان از مصرف انرژی برای کارآیی هایی که دارد کاملا مقرون به صرفه است و می تواند شما را راضی نگه دارد؛ توجه داشته باشید که به دنبال نمونه های کم مصرف با درجه A باشید.

کولر گازی بی سروصدا

کاملا طبیعی است که صدای فن انواع ایستاده کولر گازی از انواع دیواری آن بیشتر است. استفاده از نوع ایستاده برای منازل چندان منطقی به نظر نمی رسد، به طور معمول افراد از کولر گازی های ایستاده برای مکان های پر رفت آمد استفاده می کنند تا سروصدای آن آرامش منزلشان را خراب نکند.

کولر-گازی-دیواری

خرید کولر گازی

اگر قصد خرید کولر گازی را دارید بسته به معایب و مزایا و هزینه ایی که باید صرف کنید تصمیم به خرید بگیرید، زیبایی ظاهری همیشه در مرحله دوم مهم است و می تواند تصمیمتان را عوض کند پس به کارآیی های دستگاه بیشتر توجه کنید که چندین سال به خوبی بتواند به شما کمک کند؛ اگر برای خرید هر یک از لوازم کوچک و یزرگ خانه مردد بودید مشاوران متخصص ما در نفیس 24 می توانند شما را راهنمایی کنند تا انتخابی مقرون به صرفه و کارآمد داشته باشید.