مرتب بودن و نوع پوشش شما نشانگر شخصيت شماست. استفاده مدام از خشكشويي ها هم اين روزها هزينه بر شده و ممكن است شما در طول روز چندين بار لازم داشته باشید تا لباس هايتان را اتو بزنيد. اگر هر بار بخواهيد لباس ها را به خشكشويي ببريد، قطعا هر ماه هزينه بالايي را بايد براي اتوكشي لباس ها پرداخت كنيد. چروك روي لباس ها، تمام استايل و تيپ شما را به هم مي زند؛ بهترين راه حل براي رفع اين مشكل خريد اتوي مناسب مي باشد. قبل از اقدام به خريد حتما راهنماي خريد اتو را مطالعه كنيد.

راهنماي خريد اتو

براي اينكه خريد رضايت بخشي داشته باشيد در زمان خريد اتو بايد به چند نكته مهم و اساسي توجه كنيد.

راهنماي خريد اتو

بودجه كافي براي خريد اتو

قطعا ميزان هزينه اي كه در نظر گرفته اید در كيفيت عملكرد محصول خريداري شده، بي تاثير نخواهد بود؛ اما با توجه به اينكه در گروه لوازم خانگي كوچك قرار مي گيرد، نيازي نيست براي تهيه اين محصول هزينه گزافي را پردازيد.

در هنگام خرید اتو به نوع آن دقت کنید

تمام جوانب را در زمان خريد اتو در نظر بگيريد. فضايي كه قرار است اتو در آنجا باشد مهم است؛ مثلا اتو هاي پرسي قطعا حجم و فضاي بيشتري را نسبت به اتوهاي بخار اشغال مي كنند. پس باتوجه به نياز مصرف و فضايي كه داريد نوع اتو را پرسي يا بخار انتخاب كنيد.

توجه به ميزان توان اتو در هنگام خرید

قدرت و ميزان و توان خروجي اتو از جمله مواردي است كه بايد در هنگام خريد اتو به آن توجه كنيد. هرچقدر ميزان توان خروجي اتو، بالاتر باشد در كيفيت و زمان اتوكشي شما تاثير زيادي خواهد داشت. سعي كنيد محصولي را انتخاب كنيد كه توان خروجي آن بيشتر از 1200 وات باشد.

در زمان خريد اتو مدت زمان داغ شدن آن را بسنجید

مدت زماني كه طول مي كشد اتوي شما داغ شود، يكي از نكات مهمي است كه بايد در راهنماي خريد اتو ذكر شود. وجود گزينه Heat up time در اكثر اتوها نشان از مدت زمان اوليه اتو براي گرم شدن است. معمولا يك اتوي خوب و با كيفيت، نهايتا تا دو دقيقه به طور كامل داغ مي شود اين نكته مهمي در زمان اتوكشي لباس مي باشد.

در زمان خريد اتو مدت زمان داغ شدن آن را بسنجید

قابليت ضد چكه

اين قابليت در اتو، مانع از چكه كردن آب و ريختن قطرات بر روي لباس هاي شما مي شود و از لك و خيس شدن لباس شما جلوگيري مي كند. چنانچه قصد خريد اتو را داريد به اين قابليت در محصول دقت كنيد.

خرید اتو با قابلیت ضد رسوب

يكي از مشكلاتي كه از عمر اتوي شما مي كاهد و باعث مي شود دستگاه شما زودتر از كا بيافتد، رسوب گيري و جمع شدن رسوبات در منافذ اتو مي باشد. قابليت رسوب گيري اين مشكل را تا حد زيادي برطرف كرده است و موجب جلوگيري از تجمع رسوبات در منافذ اتو شده است. در زمان خريد اتو دقت كنيد كه دستگاه داراي سيستم ضد رسوب باشد اين قابليت اتوكشي طولاني مدت را براي شما بسيار راحت و بدون دردسر كرده است.

جنس كف اتو

مهم ترين نكته در خريد اتو توجه به جنس كف آن است. معمولا جنس كف اتوها استيل يا سراميك است اما اين بار بر خلاف هميشه كه استيل حرف اول را ميزد در اتو، كفي هايي از جنس سراميك مي باشند در اولويت هستنند و بهترين كيفيت را دارند. از اين جهت كه امكان چسبيدن لباس به آن بسيار كم است و همچنين در مقابل ضربه و خط و خش مقاوم است و به راحتي بر روي پارچه حركت مي كند.

سيستم فشار بخار

معمولا ميزان فشار بخار اتو به دو شكل پيوسته و لحظه اي مي باشد. هر چه ميزان بخار در لحظه اتوكشي بيشتر باشد به همان نسبت لباس ها صاف خواهند شد. اگر قصد خريد اتو را داريد و جزو آن دسته از افرادي هستيد كه مدام در حال شست و شو و اتوي پرده ها مي باشيد، بعضي از مدل ها مجهز به سيستم بخار عمودي هم هستند كه اين امكان را به شما مي دهد به طور ايستاده لباس هاي آويزان يا پرده ها را در همان حالت اتو كنيد.

سيستم قطع خودكار برق اتو

يكي از نكاتي كه در ايمني اتو بسيار مهم است، سيستم قطع خودكار مي باشد. حواستان باشد هنگام خريد اتو محصولي را انتخاب كنيد كه مجهز به سيستم قطع خودكار باشد؛ اين قابليت باعث مي شود اگر يك زمان طولاني از اتو استفاده نكرديد و يا فراموش كرديد اتو را خاموش كنيد، سيستم به طور خودكار قطع مي شود و از بروز آسيب هاي احتمالي مانند سوختگي و آتش سوزي جلوگيري مي كند.

ويژگي هاي دیگری كه در زمان خريد اتو بايد به آن دقت كرد

وزن مناسب اتو: بعضي از افراد سعي مي كنند در زمان خريد اتو محصولي را انتخاب كنند كه وزن سبكي دارد. بهتر است بدانيد وزن سبك، فشار كافي را بر روي لباس ها نمي آورد و ممكن است چروك لباس هايتان به طور كامل از بين نرود. متقابلا وزن بيش از حد اتو هم مانع از حركت راحت دستگاه بر روي لباس ها مي شود پس سعي كنيد محصولي متناسب با قدرت بدني خود انتخاب كنيد.

گنجايش مخزن آب: يكي ديگر از نكاتي كه بايد در زمان خريد اتو در نظر بگيريد، ظرفيت مخزن آب اتو مي باشد. در اتوبخار ها آبي كه داخل مخزن است بخار مي شود پس هر چه ميزان ظرفيت مخزن آب بيشتر باشد دستگاه بخار بيشتري توليد مي كند در نتيجه لباس هاي شما بهتر اتو خواهند شد.

طول سيم اتو بخار: يكي از مشكلات رايج در استفاده از اتو، طول سيم كوتاه است كه در جا به جايي و اتوكشي كار شما را سخت مي كند. اگر شما مدام درحال استفاده از اتو هستيد و پارچه هايي با متراژ زياد اتو مي كنيد، حتما در زمان خرید اتو دستگاهي را انتخاب كنيد كه داراي سيم بلند باشد.

ويژگي هاي دیگری كه در زمان خريد اتو بايد به آن دقت كرد

سخن پاياني

در فروشگاه نفیس 24 محصولات زیادی باتنوع بالا به فروش می رسد. از جمله انوع اتو ها در برند های مختلف. شما مي توانيد با مراجعه به فروشگاه اينترنتي نفيس 24 اقدام به خريد اتو كنيد. فروشگاه نفيس 24 با كارشناسان مجرب خود شبانه روز در حال تلاش است تا با ارائه خدمات مناسب شما مشتريان عزيز را در جهت خريد محصولات لوازم خانگي ياري كند.