درست از همان روزهایی که اکثر ابزارآلات به سمت دیجیتال شدن پیش رفتند و هر روزه شاهد تکنولوژی های به کار گرفته شده در لوازم های ریزودرشت هستیم، افراد محدودی دیگر ظروفشان را با دست می شویند و معمولا در هر خانه ی مدرنی چشمتان به یک ماشین ظرفشویی خواهد خورد؛ با به کارگیری این ماشین ظرفشویی های دوست داشتنی باید با یک سری مشکلات ابتدایی نیز دست و پنجه نرم کرد، یکی از مشکلاتی که شاید برایتان اتفاق افتاده باشد سروصدای ماشین ظرفشویی در حین انجام کار است که قصد داریم در ادامه به بررسی دلایل صدا دادن ماشین ظرفشویی بپردازیم.

بررسی دلایل صدا دادن ماشین ظرفشویی

دلایل زیادی نیست که می توانند صدای ماشین ظرفشویی را در بیاورند، اما همان معدود دلایل و راهکارشان را در ادامه مقاله بررسی دلایل صدا دادن ماشین ظرفشویی خدمتتان عرض خواهیم کرد، یکی از اصلی ترین موضوعات طریقه چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی است که می تواند ایجاد سروصدا کند و آرامش منزلتان را از شما بگیرد.

یاتاقان

با اولین صدای غیر منتظره ایی که شنیدید به سراغ یاتاقان آن بروید، زیرا ماشین ظرفشویی های جدید سابقه ی خوبی در یاتاقان های به کار گرفته شده ندارند. همانطور که مستحضر هستید یاتاقان یک حلقه پلاستیکی است که وظیفه نگهداری اسپری آب یا آبپاش را دارد و در صورتی که پاره، شکسته و یا ساییده شود باعث بروز سروصدا درون دستگاه خواهد شد؛ در صورت اطمینان از اینکه سروصداها از یاتاقان است باید آن را تعویض کنید زیرا این قطعه تعمیری نیست.


نکات کاربردی برای ماشین ظرفشویی که آب را تخلیه نمی کند


بازوی آبپاش (بازوی اسپری)

بازوی آبپاش وظیفه پخش کردن آب روی ظروف درون دستگاه را به عهده دارد، همانطور که در ابتدای مقاله خدمتتان اعلام کردیم باید به چیدمان ظروف اهمیت بدهید زیرا اگر به خوبی آنها را کنار هم نچینید بازوی آبپاش به ظروف برخورد می کند و سروصدا ایجاد می کند. در صورتی که جای ظروف را چک کردید و باز هم صدایی به گوشتان می رسید شل بودن اسپری را چک کنید و مطمئن بشوید که صدا از بازوی آبپاش نیست.

بررسی دلایل صدا دادن ماشین ظرفشویی

پمپ

مسیر تخلیه آب را هم چک کنید، ممکن است در حین شستشو یک شی کوچک درون پمپ تخلیه گیر کند و با چرخیدن پروانه یروصدا ایجاد کند که اگر زود متوجه نشوید امکان شکستگی پروانه ها وجود خواهد داشت.

صداهای مزاحم ماشین ظرفشویی

گاهی امکان دارد که ماشین ظرفشویتان صداهای مختلفی ایجاد کند که هر یک بیان کننده یک ایراد داحلی در دستگاه خواهد بود، صداهای زوزه مانند بیان کننده این است که قسمت تخلیه آب شروع به کار کرده و در قسمت تخلیه مقداری مواد غذایی گیر کرده که صدای زوزه مانندی از آن خارج می شود؛ اگر بعد از شنیدن صدای زوزه مانند صدایی شبیه به کوبیده شدن به گوشتان خورد مطمئنا دستگاه در حین آبگیری، هوا کشیده است و آب با شدت وارد لوله‌ها شده و باعث ضربه زدن به آنها شده است.

صداهایی شبیه به وز وز به گوشتان می خورد؟ این صدا می تواند نشان دهنده خرابی فن یا موتور باشد که پس از بررسی و اطمینان باید تعویض بشود.شایان ذکر است که اگر در هر مرحله ایی از کار ماشین ظرفشویی صداهای ناهنجار شنیدید باید آن را خاموش کنید.

 

معرفی برند های برتر ماشین ظرفشویی

 

خرید اینترنتی لوازم خانگی

قیمت ماشین ظرفشویی ارتباط مستقیم با عواملی چون برند، تعداد برنامه های شست و شو، میزان مصرف انرژی و میزان ظرفیت دارد. در سایت نفیس 24 می توانید لیست کاملی از انواع برند های ایرانی و خارجی با تنوع بالای قیمتی را دیدن کنید و نقد و بررسی متخصصان ما را مطالعه کرده و بعد تصمیم به خرید بگیرید. در صورت ثبت سفارش در سایت اینترنتی نفیس 24 کالای سفارشیتان در تهران کمتر از 24 ساعت بدون هزینه ارسال به دستتان خواهد رسید و اگر ساکن دیگر شهر ها هستید طی 3 روز کاری به دستتان خواهد رسید.

اگر قصد خرید اینترنتی لوازم خانگی اللخصوص ماشین ظرفشویی را دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی جامعی در مورد میزان ظرفیت، تعداد برنامه های شست و شو و میزان مصرف انرژی دریافت کنید و یا با استفاده از فیلتر های تعبیه شده در سایت برند و ویژگی های مورد نظرتان را انتخاب کنید تا بهترین کالا را به شما معرفی کند. کافی است تنها میزان بودجه و فضای مورد نظرتان را با همکاران ما در میان بگذارید تا بهترین ماشین ظرفشویی با کارایی بالا را به شما معرفی کنند.