يكي از لوازم اساسي و كاربردي در اتاق نشيمن ميز تلويزيون مي باشد. به همان اندازه كه خريد تلويزيون براي شما اهميت دارد انتخاب يك ميز مناسب هم تكميل كننده اين وسيله در خانه شما مي باشد. هنگام خريد ميز تلويزيون علاوه بر مدل و طراحي زيبا، جنس ميز هم بسيار مهم مي باشد. شما مي توانيد اين ميز ها را با جنس هاي مختلف فلزي، شيشه اي و چوبي در بازار تهيه كنيد.

ميزهاي فلزي به نسبت جنس چوبي سبك تر هستند و استحكام و مقاومت بالايي دارند. ميز هاي جنس شيشه هم از ظرافت و زيبايي بالايي برخوردارند و البته بسيار حساس بوده و ممكن است در اثرات ضربات شديد و ناگهاني آسيب ببينند. ميزهاي جنس چوبي جزو متريالي مي باشد كه اين روزها بسيار پرطرفدار بوده زيبايي خاصي به دكوراسيون منزل شما مي بخشد.

نكته مهم ديگري كه بايد هنگام خريد ميز تلويزيون بايد به آن توجه كنيد اندازه و سايز اين وسيله مي باشد كه بايد با توجه به متراژ نشيمن و فضايي كه قرار است ميز در آن جا قرار گيرد كالاي خود را انتخاب كنيد. رنگ و طرح ميز هم با توجه به سبك و رنگ دكوراسيون منزل بايد انتخاب شود. در ادامه اين مطالب سعي داريم به معرفي و بررسي مدل هاي مختلف ميز تلويزيون بپردازيم با ما همراه باشيد.

ميز تلويزيون در جنس هاي مختلف

ميز تلويزيون در جنس هاي مختلف

همانطور كه در مطالب بالا اشاره كرديم جنس ميزتلويزيون هم جزو نكات مهم در هنگام خريد مي باشد كه در ادامه به طور كامل آن را براي شما شرح خواهيم داد.

ميز تلويزيون فلزي

ميزهاي فلزي بسيار مقاوم هستند و وزن كمتري نسبت به ميزهاي چوبي دارند اما به دليل تنوع كمي كه در بازار دارند خيلي مورد استقبال قرار نگرفته است.

ميز تلويزيون شيشه اي

در ساختار بعضي از قسمت هاي ميزهاي شيشه اي معمولا جنس فلز هم به كار برده شده است. اين نوع ميزها از قيمت مناسبي برخوردارند هنگام خريد دقت كنيد جنس شيشه هاي ميز نشكن باشد.

ميز تلويزيون چوبي

تنوع ميز تلويزيون هاي چوبي بسيار بالا مي باشد اين روز ها افراد بيشتر به سمت اين جنس روي آورده اند اين ميزها معمولا از جنس چوب هاي مصنوعي و طبيعي هستند و بيشتر مناسب دكوراسيون هاي كلاسيك مي باشند. این نوع میز ها زیبایی خاصی به محیط خانه شما می بخشند.

ميز تلويزيون چوبي

ميز تلويزيون مدل كنسولي

مدل هاي كنسولي ميز تلويزيون جزو پرطرفدارترين بين مشتريان مي باشد دليل محبوبيت اين ميزهاي كنسولي طراحي زيبا و ساده و همچنين هماهنگي آن با اغلب دكوراسيون ها مي باشد شما مي توانيد اين مدل ها را بر هر چيدماني كه داريد هماهنگ كنيد. مزيت ديگري كه ميزهاي كنسولي دارند اين است علاوه بر قرارگيري تلويزيون بر روي آن شما مي توانيد از اين محصول استفاده ها ديگري هم بكنيد براي مثال وجود كشو در برخي از اين مدل ها اين امكان را براي شما فراهم مي كند تا ابزار و تجهيزات متعلق به تلويزيون را در آن قرار دهيد.

خريد ميز تلويزيون طبقاتي يا قفسه اي

ساده ترين نوع ميز تلويزيون مدل هاي طبقاتي هستند كه گاهي با نام قفسه اي هم در بازار به چشم مي خورند اين ميز ها با طقات مختلفي كه دارند بيشتر مناسب افرادي مي باشد كه علاقه مند به ابزار و لوازم دكوري و تزئيني هستند. اين مدل ها كمي قديمي هستند و شايد ديگر كمتر كسي از اين مدل ها استفاده كند و قيمت آن ها به نسبت مدل هاي ديگر مناسب تر است.

اما در هر صورت اگر شما جزو آن دسته از افرادي هستيد كه طرفدار دكوري و لزام تزئيني هستيد ما به شما خريد ميزهاي قفسه اي را پيشنهاد مي كنيم.

خريد ميز تلويزيون طبقاتي يا قفسه اي

ميز تلويزيون پايه بلندگويي

ميز تلويزيون هاي مدل پايه بلندگويي مناسب افرادي مي باشد كه از تجهيزات و سيستم هاي صوتي مانند ساندبارها و سينماي خانگي استفاده مي كنند. در اطراف اين ميزها فضاي بزرگي براي قرارگيري اسپيكر و بلندگو ها وجود دارد كه باعث هماهنگي و يك نظيم خاصي در ظاهر ميز نمايشگر شما مي شود. البته كه تلويزيون هايي كه مجهز به سيستم هاي صوتي مختلف هستند نيازمند يك فضاي نسبتا بزرگ براي قراگيري تجهيزات خود مي باشد.

ميز تلويزيون مدل كابينتي

ميزتلويزيون هاي كابينتي با طراحي خاص خود توجه اكثر خريداران را در بازار به خود جلب كرده است. علت نام گذاري اين ميز ها قرا گيري كابين هاي كوچك در قسمت زيري ميز مي باشد. ساختار و طراحي حرفه اي اين ميزهاي كابينتي زيبايي خاصي به خانه شما مي بخشد. علاوه بر زيبايي منحصربه فرد كلي فضاي مناسب براي نگهداري لوازم مورد نياز در اختيار شما قرار مي دهد.

ميز تلويزيون سلطنتي

ميز هاي تلويزيون سلطنتي جزو مدل هاي قديمي هستند كه تقريبا از لحاظ ظاهري شبيه به مدل هاي كابينتي هستند اين ميزها اكثرا از جنس چوب هستند كه در قسمت جلويي آن دو درب براي پوشاندن تلويزيون قرار گرفته است.

ميز تلويزيون سلطنتي

ميز تلويزيون مدل شناور يا معلق

مدل هاي معلق ميز تلويزيون معمولا قابل نصب بر روي ديوار هستند و از ديوار فاصله دارند. از اين مدل هاي مدرن و پيشرفته معمولا در اكثر خانه ها با فضاي كوچكتر استفاده مي شود.

مجصولات پبشنهادی نفیس 24

نكات مهم در زمان خريد ميز تلويزيون

  • هنگام خريد ميز تلويزيون حتما به جنس پايه هاي آن دقت كنيد چون قرار است اين وسيله كل وزن تلويزيون شما را تحمل كند.
  • اگر تلويزيون شما مجهز به بلندگو و ساندبار مي باشد حتما هنگام خريد ميز تلويزيون به محل قرارگيري اسپيكرها و فضاي مناسب آن دقت كنيد.
  • براي صرفه جويي در مصرف هزينه ها مي توانيد از ميزهاي جنس ام دي اف استفاده كنيد اين متريال علاوه بر قيمت مناسب وزن سبك تري هم نسبت به چوب دارد.
  • سايز ميزي كه انتخاب مي كنيد حتما بايد متناسب با تلويزيون شما باشد.

نكات مهم در زمان خريد ميز تلويزيون

سخن آخر

با توجه به اطلاعاتي كه در مورد انواع ميز تلويزيون و متريال هاي مختلف آن در اختيار شما عزيزان قرار داديم مي توانيد نسبت به سليقه شخصي و همچنين دكوراسيون منزل خود محصول مورد نظر را خريداري كنيد. با مراجعه به فروشگاه اينترنتي نفيس 24 مي توانيد با مقايسه انواع مختلف ميز تلوزيون ها اقدام به خريد كنيد.

نفیس 24 این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا پس از خرید از این فروشگاه بتوانید هزینه محصول خریداری شده را درب منزل پرداخت کنید.