از مشکلات رایج این روزها بین مصرف کنندگان تلویزیون با کیفیت UHD و یا همان 4K که با آن سروکله می زنند، تفاوت بین آن تصویری که در فروشگاه مشاهده کردند با تصویر کانال های تلویزیون خود می باشد. فراموش نکنید که این به این معنا نیست که مشکل از تلویزیون و یا ساختار آن می باشد.

معمولا در فروشگاه ها برای نشان دادن حداکثر کیفیت صفحه نمایش دستگاه های تلویزیون، فیلم هایی با رزولوشن UHD و یا FHD پخش می کنند. خب مسلما در این شرایط تصویری که شما در فروشگاه میبینید با شبکه های تلویزیونی دارای تفاوت کیفیت تصویر زیادی می باشند.

معمولا تصویری که با کیفیت پایینی فیلم برداری شده است، در بهترین تلویزیون با بالاترین کیفیت نیز تغییری نخواهد کرد؛ فقط کمی نسبت به بقیه کیفیت ها، بهتر نمایش داده خواهد شد. اما ما به شما راهکاری برای افزایش کیفیت تلویزیون پیشنهاد خواهیم کرد.

اما این راهکارها به دلیل تخصصی بودن، نیاز به مطالعه ادامه این مطلب و آشنایی کامل با آن را دارد تا بتوانید به راحتی به بهترین نحو ممکن، کیفیت تصویر تلویزیون خود را بالا ببرید.

نکته: این توضیحات با توجه به منوی یک دستگاه سطح بالا، برای تلویزیون های ال جی در سطح بالا و یا اسمارت داده شده است. اگر دستگاه شما قدیمی می باشد ممکن است برخی از این گزینه ها در آن وجود نداشته باشد.

نحوه بالا بردن کیفیت تلویزیون

در منو و بخش تنظیمات مربوط به تصویر، حالت های تصویر دارای گزینه های مختلفی چون وضوح، تنظیم دستی نور و غیره می باشد. اولین گام مناسب بودن اندازه تصویر به نسبت صفحه نمایش می باشد؛ حتما باید تصویر از نظر اندازه به درستی بر روی صفحه نمایش داده شود.

پس در بخش ابعاد مربوط به تنظیمات ابعاد تلویزیون، نسبت ابعاد را روی 16 به 9 و یا 16:9 تنظیم کنید.

در بخش تنظیمات نور نیز، گزینه هایی چون حالت‌های ویژه برای محیط روشن و تیره، فوتبال، استاندارد، سینما، اقتصادی ویا درخشان وجود دارد که این بخش سلیقه ای بوده و می توانید نسبت به برنامه ای که می خواهید تماشا کنید آن را انتخاب کنید.

اما بهترین حالت پیشنهادی از سوی نفیس برای شما مد تصویر درخشان و یا Vivid می باشد که در این حالت به دلیل درخشنگی بالا، تصاویر زیبا تر به نظر خواهند رسید.

البته حالت بازی و یا Game هم برای کسانی که از تلویزیون خود برای تماشای تصویر کنسول بازی استفاده می‌کنند نیز مناسب است.

افزایش کیفیت تصاویر تلویزیون

تنظیمات دستی ویژگی‌های تصویر

1- کنتراست و روشنایی

به طور عادی کنتراست و روشنایی در حالت های تصویر تلویزیون ها در سطح بالایی قرار دارد که پیشنهاد نفیس 24 به شما این است که اجازه دهید تا کنتراست همچنان در سطح بالایی قرار داشته باشد و روشنایی را به صورت دلخواه تغییر بدهید.

افزایش کیفیت تصاویر تلویزیون

2- دمای رنگ و تنظیم رنگ تلویزیون

برای این که تصاویر دلپذیری در تلویزیون خود داشته باشید، بهتر است دمای رنگ را تنظیم کنید. در برخی از دستگاه های تلویزیون شدت رنگ تصاویر بسیار بالا و در برخی از آن شدت رنگ پایین می باشد که در این صورت اصطلاحا می گویند تصاویر کمرنگ می باشد.

خب معمولا چنین تصاویری در دسته بندی مورد علاقه شما قرار نخواهد داشت. در صورت نیاز می توانید از رنگ های گرم برای تلویزیون خود استفاده کرده و یا آن را روی رنگ های سرد تنظیم کرده و از شدت رنگ ها بکاهید.

افزایش کیفیت تصاویر تلویزیون

3- تنظیم وضوح تصاویر

اگر کیفیت تصاویر شبکه ها پایین باشد، تلویزیون‌ هایی که رزولوشن FHD و UHD را دارا می باشند، تصاویر بی کیفیت را با وضوح بسیار بالا نمایش خواهند داد. اما ممکن است همچنان شما احساس کنید که کیفیت تصاویر پایین می باشند؛ اما اگر وضوح تصویر تلویزیون را کمی پایین ‌تر از حد تنظیم شده‌ توسط کارخانه انتخاب کنید، دستگاه شما از نظر وضوح با تصاویر کانال‌ها هم خوانی بسیار بیشتری پیدا خواهد کرد.

4- تنظیم رنگ زمینه تلویزیون

ته رنگ یا همان رنگ زمینه! به نظر متخصصین و کارشناسان نفیس 24 بهتر است این گزینه را تغییر ندهید تا زمینه تصویر به یک رنگ خاص تغییر پیدا نکند و رنگ ها واقعی تر به نظر بیایند. پس اجازه دهید این گزینه روی تنظیمات کارخانه باقی بماند.

5- حالت های عکس

حالت های و یا گزینه های عکس نیز زیر مجموعه حالت های تصویر می باشد که نیاز به تنظیمات تخصصی دارد که در ادامه این بخش به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

  • کاهش نویز (با تنظیم این گزینه سعی کنید از تاثیر نویز بر روی سیگنال‌های ارسالی به گیرنده‌ تلویزیون بکاهید)
  •  میزان سیاهی (این حالت میزان روشنایی و کنتراست تصویر را بنا به میزان سیاهی قابل نمایش برای تلویزیون، برای تصویر ورودی تغییر خواهد داد.
  •  سینمای واقعی
  •  مراقبت از چشم (فعال سازی این گزینه، همراه با روشنایی یا تاریکی، نور تصویر نیز تغییر پیدا کرده و مانع آسیب به چشمان حساس خواهد شد)
  • تنظیم Tru Motion (با تنظیم آن می توانید سرعت نمایش تصویر را بهبود ببخشید)

نکته: این گزینه ممکن است در برخی از مدل ها وجود نداشته باشد.

6- کنترل پیشرفته

در برخی از مدل هانیز می توانید با انجام تنظیمات توسط کنترل های پیشرفته، تنظیمات تخصصی ‌تری را انجام دهید. از مهم ترین این گزینه ها عبارت است از:

  • کیفیت بهتری برای تماشای تصاویری با پس زمینه‌ سبز چون فوتبال با گزینه رنگ چمن (Lawn) داشته باشید.
  • برای تماشای تصاویری با پس زمینه‌ آبی چون تصاویر آسمانی، رنگ آسمان (Sky) کیفیت بالاتری از تصویر را به شما ارائه می دهد.
  • با تنظیم رنگ دینامیک، باعث نمایش رنگ‌ها به شکل واقعی ‌تر شوید.

 

مجصولات پبشنهادی نفیس 24

کلام پایانی

حال شما با کمک نفیس 24 تنظیمات تخصصی تصویر تلویزیون را خودتان به تنهایی انجام داده اید! امیدواریم که با استفاده از این راهنما، شاهد تصویر با کیفیت بالاتر بر روی تلویزیون خود باشید.

خرید تلویزیون از نفیس 24

فروشگاه لوازم خانگی نفیس 24 پس از چهار دهه فعالیت فروشگاهی در زمینه خرید تلوزیون و ارائه خدماتی چون مشاوره تخصصی در راستای خریدی بهتر، تحویل کالا به نحو احسنت، پرداخت در محل و تضمین اصالت کالا تصمیم به راه اندازی سیستم خرید اینترنتی به آسان ترین روش ممکن گرفت.

فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی نفیس 24 در زمینه خرید تلویزیون فعالیت گسترده ایی دارد و همچنین کارشناسان و متخصصین ما با ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه شما را برای خریدی بهتر همراهی می کنند و لیست کاملی از بروز ترین قیمت تلوزیون را در اختیارتان قرار می دهند.

حتما به این نکته توجه داشته باشید که تمامی محصولات این شرکت با بهترین کیفیت و گارانتی اصلی به دست شما درب منزل خواهند رسید خواهند رسید.