شايد بارها پيش آمده كه با يك فرد مرتب و به اصطلاح اتو كشيده رو به رو شده باشيد، قطعا اين افراد خيلي بيشتر از ديگران به سر و وضع خود و اتوي لباس هايشان اهميت ميدهند. توجه به ظاهر، شيك پوشي و مرتب بودن، علاوه بر اين كه اعتماد به نفس شما را بالا ميبرد، شما را در نظر ديگران محبوب ميكند. با پيشرفت تكنولوژي، اكثر لوازم خانگي هم روز به روز پیشرفته تر شدند. يكي از اين محصولات، اتو ميباشد كه هر روز با خلاقيت و آپشن جديد وارد بازار ميشود. اتو كردن هر روز لباس هاي چروك، بخصوص پارچه هاي بزرگ و سنگين، خسته كننده است. شايد اين كارها را بتوان با اتو بخار معمولي هم انجام داد اما زمان بر است. ما براي حل اين مشكل، خريد اتو پرس را به شما پيشنهاد ميكنيم. استفاده از اين دستگاه، بسيار راحت و سريع ميباشد.

همچنين ميتوانيد قسمت هايي از لباس كه ممكن است درست اتو نشوند، مانند خط اتوي شلوار، اتوي پارچه هايي با متراژ بالا و سنگين مانند پرده و پالتو هاي زمستاني با اتو پرس انجام دهيد. اتو پرس، جزو وسايلي بود كه در گذشته فقط در خشكشويي ها از آن استفاده ميشد و معمولا در سايز هاي بزرگ و سنگين تر وجود داشت. اما امروزه نوع سبك تر و مدرن تر اين دستگاه براي مصرف خانگي در بازار عرضه ميشود و طرفداران زيادي هم دارد. مخصوصا افرادي كه به طور حرفه اي در منزل، كار خياطي انجام ميدهند. اين اتوپرس ها، بسيار مناسب كار اين افراد ميباشد. در اين مقاله، مطالب مفيدي در خصوص، كاربرد اتو پرس و نكات مهمي كه در زمان خريد بايد رعايت شود را گرد هم آورده ایم با مطالعه اين نكات، خريدي مطمعن و رضايت بخش را تجربه کنید.

نكات مهم براي خريد اتو پرس

در هنگام خريد اتو پرس توجه به يكسري نكات براي انتخاب محصولي درست و با كيفيت الزامي مي باشد.

نكات مهم براي خريد اتو پرس

توجه به توان اتو پرس در زمان خريد

توان و قدرت اتو پرس هم، مانند اكثر وسايل برقي با اسب بخار يا وات اندازه گيري مي شود كه اين توان، نشان از گرمايي مي باشد كه دستگاه توليد مي كند. هرچه توان اين وسيله بالاتر باشد، قطعا عملكرد بهتري خواهد داشت. گرماي بالا و يكنواخت اتوپرس، لباس هايي لطيف و صاف به شما تحويل مي دهد. يك دستگاه 1000 وات، قطعا توان و قدرتش نسبت به يك اتو پرس 1640 وات كمتر است. پس هرچه وات دستگاه بالاتر باشد، قدرت آن هم بيشتر است. اما اين نكته را به ياد داشته باشيد كه توان بالا كار شما را در اتو كشي راحت مي كند اما در مقابل انرژي و برق بيشتري هم مصرف مي كند. پس اگر قصد خريد اتو پرس را داريد به دنبال دستگاهي با مصرف انرژي كمتر باشيد.

ميزان گنجايش مخزن آب اتو پرس

تمام اتو پرس ها براي اينكه شروع به كار كنند و لباس ها را به خوبي اتو كنند، نياز به آب دارند. به هر اندازه، گنجايش مخزن آب دستگاه بيشتر و بزرگتر باشد، بخار بيشتري هم توليد مي كند. در نتيجه نحوه عملكرد اتو، بر روي پارچه هم بهتر خواهد بود. براي افرادي كه مدام از اتو پرس استفاده مي كنند، مخزن بزرگتر بهتر است ديگر نيازي نيست كه چندين بار مخزن آب را پركنيد. در هنگام خريد اتو پرس دقت كنيد، بعضي از مدل هاي آن قابليت شليك يا پرتاب بخار را دارند و بخار با فشار خيلي زياد به پارچه منتقل مي شود كه به اتو كشي بهتر لباس ها كمك مي كند.

خريد اتو پرس با قابليت تنظيم بخار

معمولا اكثر اتو پرس ها، قابليت تنظيم بخار و كنترل دما را دارند. به ندرت پيش مي آيد دستگاهي فاقد اين ويژگي باشد. بر روي دستگاه، يك پنل وجود دارد كه شما مي توانيد توسط گزينه هايي كه بر روي آن قرار دارد، نحوه خروج بخار را نسبت به هر پارچه تنظيم كنيد. تمام اين تنظيمات به صورت ديجيتالي از قبل تنظيم و مشخص شده است. تنها كاري كه شما بايد انجام دهيد، نوع پارچه را انتخاب مي كنيد. قطعا پارچه هاي ضخيم تر بخار بيشتري احتياج دارند.

خريد اتو پرس با قابليت تنظيم بخار

ميزان سطح قسمت پرس اتو در زمان خريد

ميزان مساحتي كه براي قسمت پرس دستگاه طراحي شده از نكات مهمي مي باشد كه بايد در زمان خريد اتو پرس به آن دقت كرد. ميزان سطح اين قسمت، اگر كوچك باشد در زمان اتوكشي لباس هاي بلند، مانند پرده ها كار شما سخت مي شود و مراحل اتوكشي بسيار خسته كننده خواهد بود. به این دلیل که بايد مدام لباس را بچرخانيد و هر بار يك قسمت را اتو كنيد. هر اندازه فضاي سطح پرس بزرگتر باشد، اتوكشي آسان تر خواهد بود. در ضمن اين نكته را به ياد داشته باشيد به نسبت فضاي بيشتر پرس، اندازه دستگاه هم بزرگتر مي شود. پس قبل از اقدام به هر كاري فضايي كه براي اتو پرس در نظر داريد را بررسي كرده سپس اقدام به خريد كنيد. معمولا سايز استاندارد و پرفروش اين دستگاه ها به طول 22 در عرض 25 سانتي متر است.

انتخاب وزن مناسب براي خريد اتو پرس

نكته مهم ديگري كه بايد در زمان خريد اتو به آن توجه كنيد، انتخاب وزن مناسب دستگاه مي باشد. معمولا اكثر اتو پرس ها، سنگين هستند و لازم است كه يك فضاي ثابت و مشخص براي آن تعيين كنيد به این دلیل که به راحتي قابل جا به جايي نيستند. اما مدل هاي سبك تر اين دستگاه با وزن هشت تا ده كيلو هم در بازار محصولات خانگي به فروش مي رسند.

ميز مخصوص اتوي آستين

هميشه اتوكشي آستين و حلقه در لباس ها، سخت ترين قسمت آن مي باشد. چناچه قصد خريد اتو پرس را داريد، مي توانيد مدلي را انتخاب كنيد كه ميز مخصوص براي اتوي آستين در كنار آن نصب شده باشد.

سخن پاياني

اتو پرس يك وسيله كاربردي براي افرادي مي باشد كه مدام در حال اتوكشي لباس ها، پرده ها و… هستند. خیالتان از بابت ایمنی این دستگاه راحت باشد. تمام اتو پرس ها قابليت خاموش شدن خودكار پس از ده ثانيه را دارند. در هنگام خريد اتو پرس حتما ضمانتنامه آن را از فروشنده دريافت كنيد. فروشگاه اينترنتي نفيس 24، با راه اندازي اين مجموعه به شما مشتريان عزيز خدمات شاياني ارائه می دهد تا با اطمينان كامل در هرجايي از كشور كه هستيد، اقدام به خريد غير حضوري كنيد.