اگر شما هم جزو آن دسته از افرادي هستيد كه به كيفيت غذا اهميت مي دهيد و تمايل داريد تمام مواد اوليه غذايي خود، مانند چرخ كردن گوشت را در منزل انجام دهید، بايد اقدام به خريد چرخ گوشت كنيد. درست است كه وجود چرخ گوشت در آشپزخانه ضروري نمي باشد اما استفاده از آن براي افرادي كه علاقه مند هستند خودشان مواد اوليه هر غذا را به شكل تازه آماده كنند بسيار مناسب است. شما مي توانيد با اين دستگاه، انواع و اقسام سوسيس هاي گوشتي، همبرگر، كوفته و كباب كوبيده را به راحتي در منزل با كيفيتي عالي و مطمئن تهيه كنيد. در اين مقاله، سعي داريم راهنماي خريد يك چرخ گوشت مناسب را برای شما ارائه دهیم. در ادامه با ما همراه باشيد.

راهنماي خريد چرخ گوشت

برای این که ویژگی های یک چرخ گوشت خوب را بدانید و بتوانید چرخ گوشت مناسبی را خریداری کنید باید به نکات زیر توجه کنید:

انتخاب موتور پر قدرت در زمان خريد چرخ گوشت

اولين نكته مهمي كه در زمان خريد چرخ گوشت بايد به آن توجه كرد، قدرت بالاي موتور است. به هر اندازه اي كه توان دستگاه بالاتر باشد، زماني كه بايد براي چرخ كردن گوشت صرف كنيد هم كمتر است. در نتيجه به دستگاه شما فشار كمتري وارد مي شود و باعث بالا رفتن طول عمر چرخ گوشت مي شود.

انتخاب چرخ گوشت محكم و مقاوم

چرخ گوشت هم، مانند ديگر لوازم آشپزخانه نياز به دقت و مراقبت بالايي دارد؛ در زمان خريد چرخ گوشت مدلي را انتخاب كنيد كه بدنه و تمام قطعات آن از استيل ضد زنگ باشد تا در مقابل شست و شوي مداوم و استفاده زياد مقاوم باشد و آسيب نبيند و طول عمرش افزایش پیدا کند. تيغه هاي دستگاه را هم ترجیحا از جنس فولاد ضد زنگ انتخاب كنيد تا پس از هر بار شستن زنگ نزنند.

انتخاب چرخ گوشت محكم و مقاوم در زمان خريد

نهايت ظرفيت چرخ گوشت

به ميزان خروجي گوشت از دستگاه، ظرفيت نهايي چرخ گوشت گفته مي شود. اين ظرفيت در هر واحد دقيقه بيان مي شود. اندازه خروجي با توان چرخ گوشت، رابطه مستقيم با هم دارند. چنانچه قصد خريد چرخ گوشت را داريد، انتخاب دستگاهي با خروجي بالاي يك و نيم كيلوگرم در دقيقه، ظرفيتي مناسب و مورد قبول براي مصرف شخصي شما مي باشد.

در خريد چرخ گوشت به تنوع تعداد شبكه ها دقت کنید

وجود شبكه هاي مختلف در چرخ گوشت، به شما اين امكان را مي دهد تا سايزهاي مختلفي از رشته های مواد غذایی را داشته باشيد. در زمان خريد چرخ گوشت دقت كنيد، محصول انتخابي شما از تنوع شبكه هاي بالايي برخوردار باشد تا بتوانيد با توجه به نیازتان، راحت تر سايز رشته ها را انتخاب كنيد. اين محصول متشكل از تيغه هاي مختلف مي باشند كه شامل: سري هاي مخصوص سوسيس ساز، كبه ساز، و سيني هايي كه به شكل پلاستيك می باشد.

توجه به جنس تيغه ها در هنگام خريد چرخ گوشت

يكي از مهمترين نكات در زمان انتخاب و خرید چرخ گوشت، توجه به جنس تيغه هاي دستگاه است كه بايد از كيفيت بالايي برخوردار باشد. چرخ گوشتي را انتخاب كنيد كه در اثر استفاده مداوم، تيغه هاي آن كند يا فرسوده نشوند. جنس اين تيغه ها، حتما بايد از فولاد ضد زنگ باشند تا در زمان شست و شو نگران زنگ زدن آن ها نباشيد.

قابليت كليد بر گردان (Reverse) در چرخ گوشت

شما بدون اينكه دستگاه خود را خاموش كنيد با استفاده از اين قابليت مي توانيد به راحتي، تكه هاي گوشتي كه در بين دنده ها گير كرده را جدا كنيد. با فشردن كليد برگشت و شروع دوباره، تمام مواد و گوشت هاي باقی مانده خارج شده و مجددا چرخ مي شوند. اگر قصد خريد چرخ گوشت را داريد به وجود اين قابليت هم توجه كنيد؛ زيرا اين كليد برگردان، عملكرد و استفاده از دستگاه را براي شما آسان تر مي كند.

سيستم محافظت حرارتي موتور در چرخ گوشت

وجود اين سيستم در چرخ گوشت، لازم و ضروري است. نحوه عملكرد سيستم محافظت حرارت به اين صورت می باشد که هنگامي كه دستگاه با سرعت بالايي شروع به حركت و چرخش مي كند، موتور دستگاه داغ مي شود و احتياج دارد براي مدتي استراحت كند تا خنك شود. اين سيستم لحظه اي كه حس كند چرخ گوشت بيش از حد گرم شده، دستگاه را خاموش مي كند و تا قبل از خنك شدن موتور، اجازه راه اندازي دوباره را نخواهد داد. هنگام خريد چرخ گوشت دقت كنيد كه حتما دستگاه شما مجهز به سيستم محافظ حرارتي باشد. اگر دستگاه شما اين قابليت را ندارد حتما هر از گاهي آن را خاموش كنيد تا استراحت كند در غير اين صورت چرخ گوشت شما آسيب خواهد ديد.

رعايت نكات مهم در زمان استفاده و خرید چرخ گوشت

  • دستگاه چرخ گوشت مخصوص چرخ كردن گوشت و برنج و حبوبات مي باشد. به هيچ عنوان از آن براي چرخ كردن سبزي استفاده نكنيد زيرا باعث كند شدن تيغه هاي دستگاه مي شود. همچنين احتمال اينكه آب سبزيجات به داخل موتور نفوذ كند بالاست در اين صورت موتور دستگاه سوخته و شما مجبور به خريد چرخ گوشت جديد خواهيد شد.
  • چرخ گوشت را براي مدت طولاني روشن نگذاريد و دقت كنيد استفاده از چرخ گوشت بيشتر از 15 دقيقه نباشد؛ زيرا به موتور دستگاه آسيب وارد مي كند.
  • پس از خريد چرخ گوشت و استفاده مكرر از آن ممكن است بعد از مدتي تيغه هاي آن كند شوند؛ تحت هيچ شرايطي خودتان اقدام به تيز كردن تيغه ها نكنيد. اين كار كاملا غير اصولي مي باشد. تيغه ها را به دست شخصي كه در اين زمينه تخصص دارد بسپاريد.
  • هرگز دستگاه را با محفظه خالي روشن نكنيد. اين كار باعث مي شود در اثر چرخش تند، سرعت دور موتور بالا رفته و چرخ گوشت داغ كند. که در این صورت احتمال سوختن قطعات آن بسيار بالا مي باشد.

رعايت نكات مهم در زمان استفاده از چرخ گوشت

نتیجه خرید چرخ گوشت

ما در اين مطالب سعي كرديم، راهنماي خريد چرخ گوشت را در اختيار شما عزيزان قرار دهيم تا با آگاهي كامل از نحوه خريد و استفاده اين محصول، كالاي مورد نياز خود را تهيه كنيد. اگر قصد خريد چرخ گوشت را داريد در بازار لوازم خانگي، برند هاي معتبري همچون چرخ گوشت پارس خزر، چرخ گوشت برند بوش، برند فيليپس، برند مولينكس و پاناسونيك وجود دارند. شما مي توانيد با مراجعه به فروشگاه اينترنتي نفيس 24، با مطالعه دقيق مقالات محصولات خانگي و برند هاي مختلف به صورت آنلاين خريد كنيد و هزينه محصول خود را درب منزل پرداخت كنيد.