تمام ظروف را خود را در هر ماشین ظرفشویی جای دهید

هنگامی که ظروف شما بسیار زیاد می باشد، چیدمان غلط ظروف در سبد ها ممکن است باعث شود تا همه ظروف در ماشین ظرفشویی شما جای نگیرد. اما اگر از نحوه صحیح چیدن ظروف در ماشین ظرشویی آگاهی داشته باشید، این مشکل را رفع خواهید کرد.

هنگامی که در آشپزخانه شما کوهی از ظروف تجمع شده است و می خواهید هر چه زودتر از شرآن ها خلاص شوید، ماشین ظرفشویی بهترین گزینه برای برق انداختن ظروف شما می باشد. می توانید به راحتی تمامی ظروف را درون آن قرار داده و هنگامی که دستگاه کار خود را انجام می دهد به انجام بقیه امور منزل‌تان بپردازید.

اما خب حتما در نظر داشته باشید که اگر از نحوه صحیح چیدن ظروف در ماشین ظرف شویی اطلاع نداشته باشید و یا بیش از ظرفیت دستگاه درون آن ظروف را قرار دهید، باعث شستشو و یا عملکرد نامناسب آن شده که علاوه بر اینکه ظروف به کور کامل تمیز نمیشوند بلکه به مرور باعث خرابی ظرفشویی خواهد شد.

معرفی برند های برتر ماشین ظرفشویی

نکات کلیدی

بهتر است قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی حتما اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی ظرفیت دستگاه را پر کرده اید تا در مصرف برق و آب مصرفی نهایت صرفه جویی را کرده باشیم.

قبل از چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی حتما اضافات غذا را پاک کنید تا باعث خراب شدن فیلتر ظرف شویی نشوید.

حتما به یاد داشته باشید که ظروف با ارزشتان چون طلا، نقره، ظروف آلومینیومی و مسی، چوبی و یا حتی آبکاری شده را درون ظرفشویی قرار ندهید. چرا که باعث خراب شدن و آسیب رساندن به آن ها می شوید. البته در صورتی که ماشین ظرفشویی شما دارای برنامه مخصوص برای شستشو ظروف حساس را دارا بود، این امر مانعی ندارد.

ظروفی که غیر مقاوم می باشند (چون ظروف آهنی یا مستعد زنگ زدن، ظروف سفال دارای لایه طلا، ظروف رنگ شده، ظروف دارای تزیینات فلزی، ظروف روکش دار، ظروف چوبی یا استخوانی، ظروف چدنی، ظروف غیرمقاوم دربرابر حرارت، ظروف دست ساز) قابلیت قرار دادن در ظرفشویی را ندارند.

 

ظروفی که باید در طبقه پایین قرار بگیرند

ماشین های ظرفشویی امروزه دارای 2 الی 3 طبقه یا سبد می باشند؛ در این بخش ما شما را راهنمایی خواهیم کرد که در هر طبقه بهتر است کدوم ظروف را قرار دهید.

آخرین سبد در پایین مناسب ترین طبقه برای قرار دادن ظروفی چون کاسه، بشقاب، ظروف غذاخوری، درب قابلمه و خود قابلمه می باشد. حتما توجه داشته باشید که روی بشقاب ها به سمت وسط باشد؛ چرا که آب پاش ها و بازو های آب پاش چرخشی باید بتوانند آب را به تمام قسمت‌های ظروف برساند و بتواند به طور کامل ظرف را تمیز کنند.

ماشین ظرفشویی

ظروفی که باید در طبقه بالا قرار بگیرند

فنجان، ظروف پلاستیکی، پیشدستی و لیوان ها را در سبد بالایی به صورت بر عکس قرار دهید. کاسه های کوچک را نیز به همین صورت در طبقه بالا قرار داده و آن ها را بهم نچسبانید

نحوه چیدن قاشق چنگال در ماشین ظرفشویی

یک سبد مجزا برای قاشق و چنگال وجود دارد که باید در سبد پایینی قرار گیرد. برای این که استفاده بهتری ازسبد قاشق چنگال ماشین ظرفشویی داشته باشید، می توانید آن را به دو نیمه تقسیم کنید.

برای جدا کردن، سبد ماشین ظرفشویی خود را به دو جهت مخالف بکشید. بعضی از ماشین‌های ظرفشویی ال جی طبقه‌ای مجزا برای قاشق و چنگال دارند.

قاشق‌ ها و چنگال‌ها را به گونه ای درون دستگاه قرا دهید که دسته آنها رو به پایین باشد.

نکته: دسته چاقوها را رو به بالا قرار دهید تا در هنگام بیرون آوردن آن‌ ه

ا به دستتان آسیب نرسد.

نحوه شروع به کار ماشین ظرفشویی

بعضی از مدل‌ ‌های ماشین های ظرفشویی کلید استارت ندارد و با بستن درب، دستگاه شروع به کار می کند. بهتر است قبل از انتخاب برنامه مقداری درب دستگاه باز باشد تا راحت‌تر بتوان برنامه را انتخاب کنید و سپس درب را ببندید. به همین دلیل بعد از چیدمان صحیح ظروف در این مدل‌های ظرفشویی قبل از اینکه درب را ببندید برنامه متناسب با ظروفتان را انتخاب کنید.

نکته پایانی

در این مطلب فروشگاه اینترنتی نفیس 24 سعی داشته تا راه‌ حل‌های کامل نحوه چیدن ظروف و نحوه گذاشتن ظروف در ماشین ظرفشویی را به شما آموزش دهد.

به یاد داشته باشید با رعایت کردن نکات کاربردی و با داشتن اطلاعات کافی می ‌توانید به بهترین شکل از دستگاه‌های خود استفاده کنید. مهمترین نکته برای اینکه به عمر دستگاه‌ کمک کنیم و از تعمیر ماشین ظرفشویی جلوگیری کنیم، این است که هر 6 ماه یک بار سرویس دوره‌ای محصولاتمان را جدی بگیریم.

ما همواره در نفیس 24 سعی داریم با برقراری شرایطی استفاده از محصول را برای مشتریانمان راحت و لذت بخش‌ کنیم.

درباره نفیس 24

نفیس ۲۴ بستر خرید اینترنتی لوازم خانگی را برای مشتریان خود فراهم کرده است که بر حسب پیروی و رعایت اصول خود پیش رفته که به موجب آن ارائه کیفیتی مطلوب و برتر همراه با ظرافت و زیبایی متفاوت از دیگران در کنار قیمتی مناسب شده است و تمامی این موارد رقابتی بوده است.

ایده نفیس۲۴ همواره بر این بوده است که کیفیت، رکن اساسی در جلب رضایت مشتریان می باشد؛ لذا بهبود کیفیت خدمات، نوآوری و خلاقیت مستمر برای ارائه خدمات نوین و همچنین افزایش کارایی

خدمات، همیشه از اولویتهای نفیس۲۴ به شمار رفته است.

در واقع همه این موارد، اهداف اصلی این مجموعه به شمار می رود.

با کسب تجارب متعدد در زمینه های مختلف بر میزان اهداف مشتری مداری این فروشگاه افزوده شده است. نفیس 24 زمینه ای وسیع در راستای سهولت خرید اینترنتی محصولات برند های مختلف را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا تمامی مشتریان با هر سطح آشنایی، قادر به استفاده از سرویس های خرید باشند.

 

ماشین ظرفشویی