در همه خانه ها، يكسري وسايل ضروري وجود دارد كه شايد در طول روز چندين بار از آن ها استفاده كنيم و در صورت نبود آن ها، انجام كارها به سختي پيش ميرود. در مقابل، لوازم ديگري هم هستند كه نبودشان، شايد هيچ خللي در انجام امور كارها ايجاد نکند اما ميتواند به اكثر كارهاي روزانه ما سرعت ببخشد و انجام آن ها را براي ما راحت تر كند. يكي از اين لوازم، بخار شوي ميباشد. اين وسيله، تنها با يك مخزن آب، بدون افزودن مواد پاك كننده، بخاري توليد ميكند كه ميتواند تمام سطوح را به خوبي از آلودگي ها پاك كند. اما اين وسيله هم مانند هر وسيله برقي ديگر، ممكن است گاهي دچار عيب و نقص و ايراداتي شود كه شما با تشخيص درست و به موقع مشكلات بخار شوي بايد در اولين فرصت با يك تعمير كار حرفه اي و يا نمايندگي آن تماس حاصل نماييد.

مشكلات كاهش مكش بخار شوي

كاهش مكش، يكي از مشكلات بخار شوي مي باشد كه ممكن است هنگام استفاده شما را اذيت كند. در صورتي كه با چنين مشكلي مواجه شديد، ابتدا دستگاه را از برق بكشيد، سپس آب داخل مخزن بخارشوي را بررسي كنيد ميزان اين آب بايد استاندار باشد نه كمتر نه بيشتر، در صورتي كه آب مخزن، بيش از حد استاندارد بود، مقدار آن را كم كنيد. دومين نكته اي كه ممكن است باعث كاهش مكش دستگاه شود، حركت و جا به جايي واشر دستگاه است اگر واشر دستگاه به روش درستي نصب نشده باشد در اثر جا به جا شدن به مرور ازبين رفته و باعث كاهش مكش بخاري شوي شما مي شود. سعي كنيد فورا آن را تعويض كنيد. سومين عامل تاثير گذار در كاهش مكش بخارشوي، درست نبستن درب مخزن دستگاه هنگام پر كردن و خالي كردن آب است.

بخار شوي بايد در اولين فرصت با يك تعمير كار حرفه اي و يا نمايندگي آن تماس حاصل نماييد.  مشكلات كاهش مكش بخار شوي

مشكلات بخار نكردن صحيح بخارشوي

بخار نكردن هم از رايج ترين مشكلات بخار شوي مي باشد. علت هاي مختلفي ممكن است براي بخار نكردن بخار شوي وجود داشته باشد. در وهله اول از وجود آب كافي در مخزن دستگاه اطمينان حاصل كنيد. در بعضي مواقع، ممكن است ايراد از فيلتر دستگاه باشد. براي اطلاع از اين موضوع، دستگاه را روشن كرده و حدودا دو دقيقه كامل، انگشت خود را روي دكمه روشن بخار شوي فشار دهيد تا دستگاه اقدام به توليد بخار كند.

اگر اين روش نتيجه اي نداشت مخزن دستگاه را خارج كرده و در قسمت حفره اي كه به فيلتر متصل است، آب خنك بريزيد سپس كليد روشن دستگاه را بزنيد. اگر باز هم بخاري توليد نشد، احتمالا بايد فيلتر دستگاه را تعويض كنيد. آخرين راه براي رفع اين مشكل، گرفتگي منافذي مي باشد كه بخار از آن خارج مي شود. با چك كردن درست اين منافذ، اگر باز هم مشكل توليد بخار رفع نشد، ناچار بايد با نمايندگي معتبر تماس حاصل كنيد.

مشكلات بخار نكردن صحيح بخارشوي

بررسي مشكلات روشن نشدن بخار شوي

يكي از اصلي ترين مشكلات بخار شوي روشن نشدن دستگاه است. عوامل مختلفي ممكن است در روشن نشدن اين دستگاه تاثير گذار باشند. اولين كاري كه بايد بكنيد، اين است كه اتصالا برق را بررسي كنيد كه هيچ مشكلي در اين اتصالات وجود نداشته باشد. دومين راه، بررسي كليد روشن و خاموش دستگاه مي باشد. مهمترين عاملي كه ممكن است باعث روشن نشدن اين وسيله شود، خرابي تسمه مي باشد. تسمه تمام قطعات متصل به خود را در اثر چرخش به حركت درمي آورد، اگر اين قطعه خراب باشد، عملا تمام قطعات متصل به آن هم از حركت بازمي ايستند. حتما اين مسئله را پيگيري كنيد. در صورت رفع نشدن اين مشكل از يك تعميركار حرفه اي كمك بگيريد.

مشكلات خرابي شير دستي دستگاه بخار شوي

وظيفه شير دستي در دستگاه بخار شوي، خارج كردن بخار آب از محفظه هاي ديگ دستگاه مي باشد كه از جنس پلاستيك و شامل مهره، فنر و واشر است. مهمترين علت خراب شدن اين قطعه، جمع شدن رسوبات و املاح داخل آب در داخل محفظه خروجي بخار آب است. تجمع اين رسوبات در اين قسمت، باعث كاهش عملكرد خروجي اين بخش مي شود. با خارج كردن اين رسوبات، مانع از خرابي شير دستي بخار شوي شويد. مشكلات تخصص ديگري هم ممكن است در زمان استفاده از اين دستگاه رخ دهد، مانند لرزش بيش از حد دستگاه، توليد گرماي خيليي زياد و غير طبيعي، بخار بيش از حد و غير عادي، كه در صورت بروز اين مشكلات بخار شوي حتما بايد با يك تعميركار تخصصي تماس بگيريد.

مشكلات خرابي شير دستي دستگاه بخار شوي

سخن پاياني

با پيشرفت هاي پي در پي در زمينه توليد محصولات خانگي، امكان استفاده از دستگاه بخار شوي در اكثر منازل و مكان هاي عمومي، مانند ادارات، مطب ها، هتل ها و يا هر محيط ديگري كه احتياج به نظافت اساسي دارند، ضروري شده است. در ضمن هنگامي كه اين دستگاه به مشكلي بر مي خورد، نحوه عيب يابي بخار شوي و تشخيص در ست آن بسيار مهم است. تمام هدف ما اين است به شما كمك كنيم، هنگام مواجه با مشكلات بخار شوي تا حد امكان با تشخيص درست مشکل دستگاه، خودتان ايراد هاي جزئي را رفع كنيد تا نياز به مراجعه به تعميركار و پرداخت هزينه هاي سنگين نباشد. لازم به ذكر است بدانيد، شما فقط مشكلات جزئي را اجازه داريد بررسي و رفع كنيد. در صورت بروز مشكلات اصلي و بزرگتر، حتما با نمايندگي هاي مجاز محصول مورد نظر تماس بگيريد.

در بازار محصولات خانگي، انواع و اقسام بخار شوي هاي با كيفيت در طرح ها و برند هاي مختلف وجود دارد كه شمامي توانيد با مطالعه دقيق و مقايسه با برند هاي مختلف دنيا در مورد اين محصولات اقدام به خريد كنيد همچنين با مطالعه اين مقاله اين امكان وجود دارد در صورت بروز هر مشكلي با تشخيص درست و به موقع، مشكلات دستگاه خود را رفع كنيد. يكي از اين برند هاي بخارشوي، برند پارس خزر است كه از قديمي ترين برند ها مي باشد.
فروشگاه نفيس 24، مرجع بزرگ محصولات خانگي شما را در جهت خريد درست لوازم خانگي با كيفيت، ياري مي كند. مي توانيد با مراجعه به فروشگاه اينترنتي نفيس24، و مطالعه دقيق مقالات محصولات خانگي و ويژگي هاي آن ها، اقدام به خريد اينترنتي كنيد.