تلويزيون هاي پيشرفته با فناوري هاي جديد، داراي قابليت هاي زيادي هستند. يكي از اين قابليت ها، امكان اتصال موبايل به تلويزيون مي باشد. با استفاده از اين روش مي توان تمام محتويات داخل موبايل خود را در فضايي بزرگتر بر روي تلويزيون تماشا كرد. نكته مهمي كه در اينجا وجود دارد اين است كه نحوه اتصال تلفن هاي همراه، نسبت به طرز اتصال آن ها با وسايل پيشرفته ديگر متفاوت مي باشد. ما در اين مطالب سعي داريم آموزش كامل، در مورد نحوه اتصال تلفن هاي همراه به تلويزيون، با سيستم عامل هاي مختلف مانند ios و اندرويد را براي شما عزيزان شرح دهيم.

آموزش اتصال گوشي هاي آيفون به تلويزيون

شركت اپل كه توليد كننده گوشي هاي آيفون مي باشد سيستم عاملي با نام ios در اين گوشي ها قرار داده است. اين سيستم عامل به روش هاي مختلفي به دستگاه تلويزيون متصل مي شود. اين كار يا از طريق اتصال با كابل مخصوص Lightening Digital AV و يا به كمك اپل TV انجام مي شود. با استفاده از اين دو روش، اتصال موبايل به تلويزيون از طريق گوشي هاي آيفون امكان پذير مي باشد كه در ادامه نحوه اتصال هر يك از اين روش ها را براي شما توضيح خواهيم داد.

نحوه اتصال گوشي آيفون به وسيله اپل TV

در ابتدا براي انجام اين كار، علاوه بر تبلت و تلفن همراه، نياز به يك دستگاه اپل TV هم داريم. محصولاتي كه مجهز به سيستم عامل ios هستند با قابليت Airplay، تمام محتواي تلفن همراه را انتقال مي دهند. اپل TV جزو محصولات شركت اپل مي باشد كه به كمك كابل HDMI به دستگاه تلويزيون وصل مي شود. بعد از اينكه اتصال برقرار شد دستگاه واي فاي، تلفن همراه شما را پيدا كرده و به آن متصل مي شود.

شما با استفاده از اپل TV، علاوه بر اينكه مي توانيد تمام محتويات تلفن همراه خود را بر روي تلويزيون ببينيد با آن مي توانيد گوشي موبايل خود را به يك ريموت كنترل تبديل كنيد. در ابتدا دستگاه اپل TV را به تلويزيون وصل كنيد بعد آن را به شبكه Wifi كه تلفن همراهتان متصل است وصل كنيد سپس يك آهنگ دلخواهتان را play كنيد در همين لحظه گزينه Apple TV براي شما نمايان خواهد شد با انتخاب آن گوشي شما به تلويزيون متصل مي شود.

نحوه اتصال گوشي آيفون به وسيله اپل

اتصال موبايل آيفون به تلويزيون با استفاده از كابل Lightening Digital AV

اگر دستگاه اپل TV نداريد و قصد داريد با تلفن همراهتان به تلويزيون متصل شويد، يكي ديگر از روش هاي اتصال موبايل به تلويزيون، كابل آداپتور Lightening Digital AV مي باشد. اين كابل از يك طرف به گوشي شما و از طرف ديگر به كابل HDMI و اتصال آن به تلويزيون تمام محتويات تلفن همراه شما را بر روي تلويزيون نمايش مي دهد و شما مي توانيد به راحتي در يك محيط بزرگتر در صفحه نمايش گوشي خود فعاليت كنيد.

 

آموزش اتصال گوشي هاي موبايل اندرويد به تلويزيون

براي اتصال گوشي هايي كه مجهز به سيستم عامل اندرويد هستند، روش هاي مختلفي وجود دارد. اما اگر شما تلويزيون هوشمند سامسونگ داريد با استفاده از اپليكيشن Smart View، مي توانيد به آساني به تلويزيون خود متصل شويد. اپليكشن Smart View در چند ورژن متفاوت وجود دارد كه براي سيستم عامل هاي ديگر هم طراحي و برنامه ريزي شده است. اگر تلويزيون شما، هوشمند سامسونگ باشد مي توانيد با هر سيستم عاملي با استفاده ازورژن هاي مختلف اپليكيشنSmart View، عمليات اتصال موبايل به تلويزيون را انجام دهيد.

آموزش اتصال گوشي هاي موبايل اندرويد به تلويزيون

روش هاي اتصال گوشي هاي موبايل اندرويد به تلويزيون به روش بي سيم

اتصال به روش بي سيم، ملزم به وجود چند ويژگي مهم در تلويزيون و تلفن همراه شما مي باشد. تلويزيون شما حتما بايد مجهز به تكنولوژي Miracast باشد تا امكان اتصال موبايل به تلويزيون به صورت بي سيم وجود داشته باشد. در غير اين صورت نياز به يك دانگل ميراكست داريد كه با آن به تلويزيون متصل شويد تا تلفن همراهتان هم به صورت بي سيم به دستگاه تلويزيون وصل شود. نكته مهمي كه در اينجا وجود دارد اين است كه، انجام تمام اين كارها در صورتي امكان پذير است كه ورژن سيستم عامل اندرويد گوشي شما 4.2 به بالا باشد.

دومين روشي كه مي توان به صورت بي سيم به تلويزيون متصل شد، تهيه يك دانگل Google Chromecast مي باشد. اين دانگل چيزي مشابه يك فلش مموري مي باشد كه به USB تلوزيون وصل مي شود و امكان اتصال بدون سيم را بر قرار مي كند.

روش ديگر استفاده از قابليت WiDi يا Wireless Display مي باشد. تلويزيون شما بايد از اين قابليت پشتيباني كند. در غير اين صورت، اتصال موبايل به تلويزيون ممكن نخواهد بود. مگر اينكه دانگل آن را تهيه كرده و به تلويزيون متصل كنيد تا امكان اتصال بي سيم برقرار شود. قابليت WiDi چيزي شبيه به روش Airplay در گوشي هاي آيفون است.

روش اتصال گوشي هاي موبايل اندرويد به تلويزيون با استفاده از سيم

اگر هيچ يك از امكانات اتصال بي سيم را نداشته باشيد با استفاده از تبديل و سيم هاي مختلف كه در هنگام خريد كنار شارژر و لوازم جانبي تلفن همراه وجود دارد، مي توانيد به تلويزيون متصل شويد. اولين روش، استفاده از پورت هاي مختلف HDMI مي باشد كه در سه شكل مختلف وجود دارد و شما با توجه به نوع سوكت تلفن همراه خود، يكي از آن ها را انتخاب و يا خريداري كرده و امكان اتصال موبايل به تلويزيون را فراهم مي كنيد.

مجصولات پبشنهادی نفیس 24

روش اتصال گوشي هاي موبايل اندرويد به تلويزيون با استفاده از سيم

سخن پاياني

ما در ارائه اين مطالب، سعي كرديم تمام نكات مربوط به آموزش اتصال موبايل به تلويزيون را در اختيار شما عزيزان قرار دهيم. پس از مطالعه دقيق اين مقاله به راحتي مي توانيد با گوشي هاي آيفون و گوشي هاي اندرويد به دستگاه تلويزيون خود متصل شويد و تمام محتويات تلفن همراه خود را بر روي صفحه نمايش تلويزيون مشاهده كنيد. اكثر تلويزيون هاي ال جي و تلویزیون های سامسونگ با فناوري پيشرفته، قابليت اتصال به گوشي هاي موبايل را دارند.

نفيس 24، تمام محصولات با كيفيت از برند هاي مختلف را در فروشگاه خود قرار داده است تا شما عزيزان با مراجعه به این فروشگاه لوازم خانگی، كالاي مورد نياز خود را به صورت آنلاين خريداري كنيد.