اهمیت نظافت ماشين لباسشويي

ماشين لباسشويي، جزو وسايل برقي حساس و پر مصرف آشپزخانه مي باشد كه احتياج به مراقبت زيادي دارد. يکی از روش های افزایش عمر این محصول، نظافت آن مي باشد. اكثر افراد تصور مي كنند چون ماشين لباسشويي يك نوع وسيله شست و شو مي باشد، ديگر نيازي به نظافت و مراقبت ندارد. لباس هايي كه آلودگي زيادي دارند پس از شست و شو، ميكروب هاي زيادي را وارد ماشين لباسشویی مي كنند. اين ميكروب ها، ممكن است به لباس هاي ديگر منتقل شوند. وجود اين آلودگي ها در ماشين لباسشویی به مرور باعث كپك و جرم مي شود و اگر اين آلودگي ها ازبين نروند به مرور زمان دستگاه شما مقاومت خود را از دست مي دهد. پس نظافت ماشین لباسشويي خود را هرگز فراموش نکنید. تمام قسمت هاي داخلي و خارجي لباس شويي، هر از گاهي بايد نظافت شوند.

آموزش نظافت قسمت هاي مختلف ماشين لباسشويي

آموزش نظافت قسمت هاي مختلف ماشين لباسشويي

نظافت محفظه جا پودري ماشين لباسشويي

براي نظافت اين قسمت حتما بايد كشوي محفظه را به آهستگي بيرون بكشيد و توسط يك اسفنج نرم يا اسكاچ با آب و صابون يا مايع به طور كامل شست و شو دهيد. سپس با يك دستمال تميز، آن را خشك كرده و دوباره در جاي خود قرار دهيد.

نظافت فيلتر لباسشويي

آلوده ترين قسمت ماشين لباسشويي فيلتر آن است كه در قسمت پاييني دستگاه قرار گرفته است. اين فيلتر به دليل اينكه تمام پرز هاي لباس، موي سر، دكمه ها و اجسام ريز را در خود جمع آوري مي كند به شدت آلوده مي باشد و بايد حداقل ماهي يك بار آن را خارج كرده و تميز كنيد. يك نوار پلاستيكي در دور محفظه اين فيلتر قرار دارد كه به راحتي توسط يك مسواك و مقداري مايع شست و شو، مي توانيد آن را تميز كنيد. اهميت به پاكسازي فيلتر يكي از نكات مهم و حائز اهميت در نظافت ماشين لباسشويي مي باشد.

نظافت درب ماشين لباسشويي

اهميت و توجه به تميزي درب دستگاه هم جزو نظافت ماشين لباسشويي به حساب مي آيد و نبايد ناديده گرفته شود. واشر دور درب را مي توانيد بايك دستمال، خشك كنيد سپس با مقداري مايع و يك دستمال تميز، شروع به پاكسازي كنيد. قسمت شيشه اي را هم با كمي محلول شيشه پاك كن مي توان تميز كرد.

نظافت محفظه داخل ماشين لباسشويي

محفظه داخلي ماشين لباسشويي، پر از حفره هايي است كه ممكن است آلودگي ها را وارد دستگاه كند. استفاده از قرص هاي ماشين لباسشويي و كمي جوش شيرين براي نظافت داخل محفظه مي تواند بهترين گزينه براي نظافت داخلي دستگاه باشد. قرص را داخل محفظه قرار دهيد و دستگاه را با دماي 60 درجه بدون هيچ لباسي روشن كنيد. استفاده از جوش شيرين در كنار اين قرص ها، نظافت ماشين لباسشويي شما را تضمين مي كند. سعي كنيد حداقل ماهي يك بار اين كار را انجام دهيد.

نظافت محفظه داخل ماشين لباسشويي

كاربرد و استفاده مواد شوينده

استفاده از سركه و جوش شيرين، براي ضد عفوني كردن و نظافت ماشين لباسشويي بسيار مناسب مي باشد. نصف پيمانه سركه داخل محفظه مواد شوينده لباسشويي ریخته و نصف پيمانه جوش شيرين را داخل ديگ دستگاه بريزيد و دكمه شروع را بزنيد. استفاده از سركه و جوش شيرين علاوه بر تميزي دستگاه هر نوع بوي نامطبوعي را ازبين مي برد.

بوي نامطبوع در ماشين هاي لباسشويي، نشان از وجود ميكروب ها و كپك هايي با حجم بالا مي باشد. براي از بين بردن اين شدت از آلودگي و بوي نامطبوع استفاده از اسيد سيتريك در كنار جوش شيرين مي تواند خيال شما را از نظافت ماشين لباسشويي راحت كند. نصف پيمانه جوش شيرين و يك پيمانه اسيد سيتريك را داخل محفظه ديگ بريزيد و يك برنامه طولاني مدت با دماي 90 درجه تعين كنيد. درب ماشين لباسشويي را ببنديد و دكمه شروع را فشار دهيد؛ اين روش، هر بوي نامطبوعي كه داخل دستگاه باشد را از بين مي برد.

چند نكته مهم در زمان استفاده از لباسشویی

حداقل ماهي يكبار لباس ها را با دماي بالاي 60 درجه بشوييد تا دستگاه شما ضدعفوني شود. دماي كمتر از 60 درجه به هيچ عنوان ميكروب ها را از بين نمي برد. به هيچ وجه لباس هاي خيس را داخل دستگاه نگه نداريد، اين كار سلامت ماشين لباسشويي را به خطر مي اندازد. بعد از اتمام زمان شست و شو، حتما درب دستگاه را براي مدتي باز بگذاريد تا رطوبت موجود از بين برود. كپك ها و ميكروب ها در محيط مرطوب به سرعت رشد مي كنند.

سخن پاياني

مراقبت از دستگاه و نظافت ماشين لباسشويي جزو نكاتي مي باشد كه علاوه بر عملكرد بهتر، عمر دستگاه شما را بالا مي برد. همچنين در هنگام استفاده، كمتر به مشكل بر مي خوريد. حداقل ماهي يك بار ماشين لباسشويي خود را نظافت و ضد عفوني كنيد. استفاده به اندازه از مواد شوينده مناسب هم در نظافت دستگاه و جلوگيري از كپك ها بي تاثير نيست. اگر قصد خريد ماشين لباسشويي را داريد، حتما قبل از استفاده نكات مهم در مورد آموزش نظافت ماشين لباسشويي را مطالعه كنيد.

برند هاي معتبري در بازار محصولات خانگي در حال توليد و عرضه ماشين هاي لباسشويي باكيفيت مي باشند. شما مي توانيد با توجه به هزينه اي كه در نظر داريد، محصول مورد نظر را انتخاب كنيد. از جمله اين برند هاي معروف، برند بوش، محصولات برند ال جي و برند سامسونگ مي باشند كه در زمينه توليد لوازم خانگي امتحان خود را به درستي پس داده اند. فروشگاه نفيس 24، آماده ارائه خدمات لازم در جهت خريد محصولات خانگي به شما مشتريان عزيز مي باشد. شما عزيزان مي توانيد با مراجعه به فروشگاه اينترنتي نفيس 24 و مطالعه دقيق مقالات مربوط به محصول مورد نظر خود، تنها با چند كليك ساده به صورت آنلاين خريد كنيد. در زمان پرداخت هزينه، مي توانيد گزينه پرداخت درب منزل را انتخاب كنيد.