زیمنس از ابتدای قرن بیستم در حال ساخت لوازم خانگی الکتریکی بوده است. این برند خیلی سریع به نمادی از اعتماد و کیفیت تبدیل شد. کارخانه تولیدی لوازم خانگی زیمنس قبل از شروع قرن بیستم در بازار لوازم خانگی فعال بود. در سال 1904 این شرکت میله‌های کاربیدی سیلیکونی را تولید می کرد که در بشقاب های داغ و بخاری‌های برقی نصب میشدند.

حدود دو سال بعد این شرکت اولین جارو برقی خود را به بازار عرضه کرد. این “پمپ مکش گرد و خاک” هم در محیط‌های تجاری و هم در خانه مورد استفاده قرار میگرفت و مجهز به یک موتور با یک اسب بخار قدرت و فیلتر آب بود. یکی از معایب این جاروبرقی این بود که حدود 150 کیلوگرم وزن داشت.

در آن ایام، لوازم الکتریکی کاملا اشرافی بودند و تنها در خانه اشراف زاده‌ها دیده میشدند. جارو کردن خانه با جاروهای برقی معمولا با استفاده از “پمپ های مکش گرد و خاک” انجام می شد که یک واحد مکش مرکزی و یک سیستم متشکل از لوله‌هایی داشت که در نقاط مختلف ساختمان توزیع شده بودند، که یک واحد دستی هم داشت که به آن متصل می شد.

اولین جارو برقی فن‌دار قابل حمل این شرکت، که کماکان خیلی سنگین بود، در سال 1924 عرضه شد و هفت سال بعد جاروبرقی‌های مخزنی بی صدا برای هتل‌ها و اماکن تجاری به بازار آمد. زیمنس اولین جارو برقی سبک وزن دستی خود را در سال 1935 به بازار عرضه کرد. اما برای اینکه کمی بیشتر با تاریخچه لوازم خانگی زیمنس آشنایی پیدا کنید بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تاریخچه زیمنس

اولین ماشین لباسشویی زیمنس در سالهای 1926/1927

در دهه 1920 خانه‌ آلمانی‌ها بیش از پیش برقی شدند. در حالیکه در سال 1914 تنها پنج درصد از خانه ها در برلین به شبکه برق وصل بودند، این رقم تا سال 1925 به 25 درصد و دو سال بعد به 50 درصد رسید. با توسعه برق، لوازم برقی اولیه کوچک از قبیل اتوهای برقی هم توسعه پیدا کردند. این اتوهای نسبتا ارزان قیمت نیاز به استفاده از اتوهای ذغالی داغ و خطرناک را از بین بردند.

اولین ماشین‌های لباسشویی برقی حدودا در همان ایام به بازار عرضه شدند. زیمنس ماشین لباسشویی پروتوس توربو را در سال 1928 به بازار عرضه کرد؛ یک نوع ماشین درام دار که هم می توانست بشوید و هم خشک کند. این ماشین نیاز به بلند کردن لباس‌های خیس سنگین از قسمت شستشوی ماشین و قرار دادن آن در خشک کن را از میان برداشت.

تولید ماشین ظرفشویی زیمنس در سال 1964

در طول سالهای بازسازی پس از جنگ در آلمان و معجزه اقتصادی این کشور، لوازم خانگی الکتریکی، نماد افزایش رفاه و شکوفایی اقتصادی در میان جمعیت این کشور شد. آن نوع راحتی خانه‌ها که در ایام جنگ در ایالات متحده مسلم فرض شده بود، حالا در آلمان هم به یک استاندارد تبدیل میشد. در اوایل دهه 1960، بازار لوازم خانگی زیمنس چون اجاق گازها، یخچال‌ها و ماشین های لباسشویی شروع به اشباع کردند.

بنابراین در سال 1964، زیمنس اولین ماشین ظرفشویی خود را به بازار عرضه کرد. این دستگاه که جایگزینی برای شستن ظرف‌ها با دست بود، افزایش مقاومت ناپذیری را در مصرف ماشین‌های ظرفشویی به دنبال داشت. حدودا در همان زمان دو پیشرو بازار، یعنی زیمنس و بوش شروع به بررسی راه‌های ممکن برای همکاری کردند و نهایتا در سال 1967، آنها عملیات‌های تولید لوازم خانگی‌شان را در قالب Bosch-Siemens Hausgeräte GmbH (BSHG، امروزه BSH) تلفیق کردند.

در همان سال، این شرکت اولین ماشین ظرفشویی خود را با یک محفظه داخلی از فولاد ضد زنگ به بازار عرضه کرد که عمر طولانی‌تر دستگاه را تضمین میکرد. اولین ماشین ظرفشویی تو کار این شرکت در سال 1980 عرضه شد.

سیستم متوقف کردن مایعات|سال 1985

پس از جنگ، خسارت‌های ناشی از سرریز شدن ماشین‌های لباسشویی یا ظرفشویی یک نگرانی عمده برای خریداران و تولید کنندگان لوازم خانگی زیمنس بود. سیستم متوقف کردن مایعات در سال 1985 توسط Bosch-Siemens Hausgeräte GmbH به ثبت رسید و راه حلی را برای این موضوع ارائه کرد.

همانطور که نام آن نشان میدهد، این فن آوری یک سیستم امنیتی است که بطور قابل اطمینانی مانع از خسارت های ناشی از ترکیدن یا جدا شدن شیلنگ یا نشت آن می شد.

این تکنولوژی آنقدر قابل اطمینان بود که شرکت یک گارانتی مادام العمر در برابر خسارت آب به مشتریان خود پیشنهاد کرد. شرکت به این فعالیت خود ادامه داد و دو سال بعد در سال 1987، BSH یک سیستم توسعه یافته تر را به مشتریان خود عرضه کرد که میتوانست از سرریز شدن یا نشتی در داخل لوازم خانگی و نیز خسارت به لوله‌های زه‌کش خانه‌ها نیز محافظت کند.

10 سال بعد، BSH یک نوآوری جدیدتر را به بازار عرضه کرد که نام را حسگر مایعات گذاشت. این حسگر، تشخیص میداد که آب تا چه اندازه کثیف است و مقدار پودر لباسشویی و برنامه شستشو یا خشک کن را مطابق با آن تنظیم می کرد که این عمل یک ویژگی مهم برای پایداری زیست محیطی بود. تمامی لوازم خانگی زیمنس طرفداران زیادی داشتند.

سال 1997 |حسگر اجاق گاز

زیمنس از دهه 1920 در زمینه آشپزخانه هم فعال بوده است. در سال 1950 این شرکت اولین بشقاب برقی الکتریکی خود را ارائه کرد. این تکنولوژی، آشپزی را خیلی آسانتر کرد؛ زیرا درجه حرارت را به صورت اتوماتیک ثابت نگه میداشت. زمانی که در اوایل دهه 1960، آشپزخانه‌های توکار مُد شدند، زیمنس، لوازم خانگی توکار را به مشتریان خود از قبیل اولین اجاق گاز توکار یونیورسال را در سال 1962 عرضه کرد.

به دنبال آن، در سال 1980، این شرکت اولین اجاق گاز خود را عرضه کرد که یک مایکروویو یکپارچه را شامل میشد و چهار سال بعد، اولین اجاق گاز اینداکشن (القایی) به بازار آمد که آشپزی را متحول کرد و در عین حال تا 50 درصد برق کمتری مصرف میکرد.

اجاق گازهای شیشه-سرامیک که زیمنس در سال 1998 عرضه کرد، حسگرهای انبساط پذیری داشتند که درجه حرارت قابلمه را با استفاده از مادون قرمز حس میکردند و آن را با دقت بالا در یک درجه حرارت دلخواه ثابت نگه میداشتند. مزیت این اجاق گازها آن بود که نیازی به برداشتن در قابلمه نبود و مصرف برق نیز تا 80 درصد کاهش پیدا کرد. کارخانه تولیدی لوازم خانگی زیمنس در همه حال به فکر مشتریان بود.

زیمنس

تولید ماشین ظرفشویی ecoStar2 در سال 2010

در سال 2010، زیمنس یک قهرمان واقعی در زمینه صرفه جویی انرژی را به بازار عرضه کرد. ماشین ظرفشویی ecoStar2 نسبت به آنچه برای نرخ کارآیی انرژی کلاس A لازم بود، تا 30 درصد صرفه جویی بیشتری در مصرف برق داشت. مصرف آب نیز تنها هفت لیتر به ازای هر دور شستن ظرف‌ها بود. این میزان یعنی تقریبا نصف مقداری که توسط ماشین‌های ظرفشویی قبلی مصرف میشد و شستن ظرف‌ها تنها 0.73 kWh برق مصرف میکرد.

این امر مهم به واسطه تکنولوژی زئولیت ممکن شد، تکنولوژی که در سال 2008 توسط زیمنس توسعه داده شد و برنده چندین جایزه شد. این تکنولوژی منحصر به فرد از زئولیت (سیلیکات های آلومینوم) استفاده میکرد که سطح بسیار بزرگ و درونی متخلخل دارد که میتواند آب زیادی جذب کند و گرم شود.

بنابراین هوای مرطوب در میان زئولیت‌ها جریان پیدا میکند و آنها را گرم میکند و باعث جذب رطوبت توسط آنها میشود و فرایند خشک شدن را به طور قابل توجهی سریع تر و کارآمدتر میکند. یک دور استاندارد در درجه حرارت 50 درجه سلسیوس تنها دو ساعت طول میکشید. حدود 30 دقیقه کمتر از آن چیزی که ماشین‌های ظرفشویی معمولی نیاز داشتند. برای اطلاع از لوازم خانگی زیمنس هوشمند بخش بعدی را مطالعه کنید.

سال 2014| لوازم خانگی سازگار با وای فای

در سال 2014، لوازم آشپزخانه زیمنس شروع به هوشمند شدن کردند. زیمنس اولین لوازم خانگی شبکه شده خود، اجاق گاز iQ700، بخارپزها و ماشین های ظرفشویی را به بازار عرضه کرد. تمامی این لوازم خانگی هوشمند را میشد به طور مستقیم از یک کنترل پنل معمولی کنترل کرد، اما از طریق یک تلفن هوشمند یا تبلت هم این کار امکانپذیر بود، زیرا آنها را میشد از طریق وای فای یا WLAN به صورت شبکه درآورد.

تنها پیش شرط لازم اپلیکیشن Home Connect بود که عملکردهایی دقیقا سفارشی را برای لوازم‌های خانگی زیمنس متصل به آن ارائه میکرد. به عنوان مثال، این اپلیکیشن یک کتاب آشپزی دیجیتال داشت و عملکردهایی برای کمک به تهیه لیست خرید یا دستور پخت و به کار انداختن اجاق گاز به صورت مستقیم را دارا بود.

دستورالعمل‌های استفاده از دستگاه (به صورت نوشته، تصویر و ویدیو) در این اپلیکیشن Home Connect تعبیه شده بود. این اپلیکیشن نکات و ترفندهایی را نیز برای استفاده از لوازم شامل میشد و در مورد ماشین ظرفشویی اطلاعاتی را نیز در مورد بهره‌وری مصرف در دورهای مختلف ارائه میکرد. یک اتصال مستقیم به خدمات پس از فروش و قطعات یدکی، داده‌هایی را در مورد لوازم خانگی زیمنس و تعمیر آنها فراهم میکرد که در صورت بروز عیب و نقص در دستگاه، کارها را برای کاربران راحت تر میکرد.

برند زیمنس

فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی نفیس 24 با بیش از 40 سال سابقه در زمینه فروش اینترنتی لوازم خانگی، تمامی برندهای مختلف محصولات خانگی را با ضمانت نامه اصلی و معتبر ارائه میدهد. در صورت تمایل خرید از این وبسایت میتوانید به راحتی با چند کلیک ساده اقدام کنید و محصول خریداری شده را درب منزل تحویل بگیرید. در صورتی که ساکن تهران باشید نیز میتوانید به صورت رایگان تحویل بگیرید و یا هزینه محصول را درب منزل پرداخت کنید.