هنگامی که یک خانواده تصمیم می گیرد برای تعویض تمامی لوازم منزلش اقدام کنند و یا اینکه یک زوج جوان قصد تهیه لوازم منزل برای جهیزیه را دارند بهتر است که قبل از اقدام به خرید یک لیست جهیزیه مختصر و مفید از لوازم های مورد نیازتان را تهیه کنند و اینکه تمامی نیازشان از آن وسیله را نیز مقابل آن بنویسند و البته مشخص کنند که چه برندهایی مورد نظرشان است و چه میزان بودجه برای آن وسیله در نظر گرفته اند تا بتوانند در به راحتی با بودجه مورد نظرشان بهترین های بازار را تهیه کنند. البته چندان خالی از لطف نیست قبل از آنکه اقدام به خرید کنید مقاله راهنمای خرید لوازم خانگی برای جهیزیه را مطالعه کنید.

برخی افراد بر این باورند که باید وسایلی را خریداری کنند که بروز ترین ویژگی ها را دارند و به اصطلاح فول آپشن هستند، اما این تفکر کاملا غلط است زیرا نیازهای دونفر که در ابتدای زندگی شان مهمان چندانی هم ندارند با یک خانواده هشت نفره پر رفت و آمد کاملا متفاوت است و به طور مثال یک ماشین لباسشویی 17 کیلویی به هیچ عنوان مناسب جهیزیه نخواهد بود و هربار که از آن استفاده کنید میزان قابل توجهی آب، برق وانرژی را هدر خواهید داد؛ قبل از اقدام به خرید و گشت و گذار در بازارهای فروش لوازم خانگی بهتر است اطلاعات جامعی در رابطه با لوازم منزل داشته باشید که بعدها از خریدتان راضی باشید و بتوانید از تمامی ویژگی های ارائه شده توسط شرکت سازنده استفاده کنید.

هنگام خرید لوازم خانگی برای جهیزیه به اصالت کالا دقت کنید؟

اگر قصد خرید هر یک از لوازم خانه و آشپزخانه را دارید ابتدا برند محبوبتان را انتخاب کنید و بعد از آن هنگام خرید به اصالت کالا توجه کنید زیرا این روزها به دلیل گران بودن برخی از برندها افراد سودجو آمده اند قطعات بدون کیفیت را در قالب همان برند جمع آوری کرده اند و با قیمتی پایین تر در بازار عرضه می کنند که عمر بسیار پایینی دارد و حتی اندازه پولی که هزینه کرده اید هم برایتان کار نخواهد کرد و هر روز یک قطعه از آن به مشکل خواهد خورد، در نتیجه کالایی که اصلی نباشد می تواند مخارج زیادی را روی دستتان بگذارد.


ابعاد منزلتان را در نظر بگیرید

همانطور که مستحضر هستید باید با توجه به متراژ منزل برای خرید لوازم خانگی برای جهیزیه اقدام کرد شاید ابتدا این موضوع را به طور کامل درک نکنید، اما قصد داریم در این پاراگراف آن را به طور کامل خدمتتان توضیح دهیم؛ به طور مثال اگر قصد خرید یخچال را دارید ابتدا باید از بین مدل های ساید بای ساید ، دوقلو ، یخچال بالا و فریزر پایین و یخچال پایین و فریزر بالا یک مدل را که برای آشپزخانه شما مناسب تر است و برای قرار دادن آن فضا به اندازه کافی دارید را انتخاب کنید و توجه داشته باشید که نباید هنگام باز و بسته کردن در یخچال و فریزر در آن به کابینت ها گیر کند.

شاید هم به دنبال خرید یک تلویزیون 75 اینچ برای یک اتاق 50 متری هستید، باید خدمتتان عرض کنیم که هرچه اتاق کوچک تری دارید باید اینچ اتاقتان را بسته به آن در نظر بگیرید تا دید قابل قبولی از صفحه تلویزیونتان داشته باشید.

راهنمای خرید لوازم خانگی برای جهیزیه

لوازمی را که خریداری کرده اید کجا قرار می دهید؟

قبل از خرید لوازم خانگی برای جهیزیه بهتر است جای لوازمی را که می خواهید خریداری کنید را مشخص کنید، گجت های آشپزخانه چندان چالش برانگیز نیستند و همگی در قفسه های آشپزخانه قرار می گیرند اما ماشین ظرفشویی، بخارشوی و… را باید ابتدای فضای آن ها را مشخص کنید و بعد به دنبال خرید باشید. اگر قصد خرید ماکروفر توکار را دارید باید در نظر بگیرید که بین آن و دیوار باید فضایی را خالی در نظر بگیرید تا هوا پشت آن در جریان باشد.

میزان مصرف انرژی مهم است

در خرید لوازم منزل برای جهیزیه یکی از اصلی ترین مواردی که باید به آن توجه کنید میزان مصرف انرژی آن است زیرا در آینده می تواند تاثیر مستقیم بر فاکتور قبض شما داشته باشد، اللخصوص اگر آن وسیله قرار باشد به طور 24 ساعته روشن باشد مانند یخچال که اگر در رده مصرف انرژی A نباشد یعنی صفرهای باور نکردنی که به قبضتان اضافه خواهند شد.

در این بین امکان دارد که چشمتان یک گجت فوق  العاده را بگیرد که در کنار کارآیی بالا و قیمت مقرون به صرفه ایی که دارد میزان مصرف انرژی نصبتا بالایی نیز داشته باشد اگر این گجت مانند گوشت کوب برقی و مخلوط کن وسیله ایی باشد که قرار است هر چند روز یک بار به مدت چند دقیقه مورد استفاده قرار بگیرد می توانید چندان هم در میزان مصرف انرژیشان سخت گیر نباشید. قبل از تهیه لیست جهیزیه مختصر و مفید به میزان مصرف انرژی آن نیز توجه کنید.

لیست جهیزیه مختصر و مفید

ویژگی های خارق العاده در کنار هزینه های گزاف

بارها و بارها دیده شده که انقدر ویژگی های عجیب و غریبی را فروشنده ها برایتان برشمرده اند آن چنان هوش از سرتان برده و وسوسه تان کرده است که به جای خرید لوازم خانگی برای جهیزیه تصمیم به خرید آن کالا با ویژگی های جدید را باقیمتی فوق العاده بالا را ترجیح داده اید در صورتی که حتی بعضی از این ویژگی ها کارآیی خاصی نیز نمی توانند برای شما داشته باشند و صرفا برایتان جذاب هستند.

گارانتی برایتان مهم باشد

زمانی که تصمیم به خرید هر کالایی با هر برندی را گرفتید توجه کنید که شرکت خدمات پس از فروش آن در منطقه شما قرار داشته باشد تا در صورت بروز خطا مجبور نباشید که هزینه پیک بدهید تا کالایتان را به شرکت خدمات پس از فروش برده و آن را تعمیر کنند، گارانتی باید به گونه ایی کاربرد داشته باشد که با صرف کمترین هزینه بتوانید کالایتان را تعمیر کنید و دوباره مورد استفاده قرار بدهید. مطمئنن متوجه شده ابد که مطالعه مقاله راهنمای خرید لوازم خانگی برای جهیزیه چقدر دارای اهمیت است و می تواند در تهیه لیست جهیزیه مختصر و مفید به شما کمک کند.