اصلاح صورت، يكي از دغدغه هاي قدیمی آقايان مي باشد. قبلا افراد براي مرتب كردن و تراشيدن موهاي صورت خود از تيغ استفاده مي كردند. اما اين روش ها به مرور قديمي شد و جاي خود را به ماشين ريش يا ماشين اصلاح دادند. با روي كار آمدن دستگاه هاي اتوماتيك، سرعت انجام كارها بالا مي رود و ديگر لازم نيست ساعت ها وقت خود را پاي اين روش هاي قديمي تلف كنيد. با خريد ماشين اصلاح صورت خود را در كوتاه ترين زمان و بدون هيچ خراش و آسيبي مرتب كنيد. اما براي اينكه بتوانيد يك ريش تراش درست را انتخاب كنيد ما در ادامه اين مطالب، راهنماي خريد ماشين اصلاح مردانه و نكات مهم آن را در اختيار شما قرار مي دهيم با ما همراه باشيد.

راهنماي خريد ماشين اصلاح مردانه

در بازار محصولات خانگي، انواع و اقسام ماشين هاي اصلاح در طرح ها و مدل هاي مختلف به فروش مي رسند. اما به طور كلي اين محصولات را مي توان به دو دسته تقسيم كرد:

ماشين اصلاح دوار

اين نوع ماشين اصلاح، داري تيغه هاي چرخشي مي باشد که موهاي صورت را بلند كرده تا شما بتوانيد دستگاه را در تمام جهات صورت خود بچرخانيد و اصلاح كنيد. مهمترين مزيت و ويژگي اين دستگاه، کم صدا بودن موتور آن مي باشد. خرید ماشین اصلاح دوار يا چرخشي، بيشتر مناسب افرادي مي باشد كه موهاي بلند و ضخيمي دارند و دير به دير اقدام به اصلاح صورت خود مي كنند. لازم به ذكر است بدانيد، ريش تراش هاي چرخشي اصلا براي پوست هاي حساس مناسب نيستند در ضمن وزن آن ها در مقايسه با مدل هاي ديگر نسبتا بالا مي باشد.

خريد ماشين اصلاح دوار

ماشين اصلاح فويلي

اين مدل ريش تراش در قسمت پشت ورقه هاي فلزي كه با سوراخ هاي ريز مشاهده مي كنيد، تيغه هايي دارند كه وظيفه تراشيدن موهاي صورت را به عهده دارد. قسمت فويلي ريش تراش، موهاي صورت را بلند كرده و آن ها را به طرف تيغه هاي دستگاه نزديك مي كند. تيغه هاي ماشين اصلاح فويلي، معمولا سه يا چهار عدد مي باشند كه صورت را به طور كامل، مرتب و تميز مي كند. خريد ماشين اصلاح فويلي براي افرادي مناسب است كه موهاي كوتاه تري دارند و براي استفاده افراد با موهاي بلند به هيچ وجه توصيه نمي شود. در ضمن صداي موتور اين نوع ريش تراش ها بسيار بلند مي باشد.

ماشين هاي اصلاح علاوه بر مدل و نوع تيغه به دسته بندي هاي ديگري هم تقسيم مي شوند كه در مطالب زير به آن ها اشاره خواهيم كرد.

خريد ماشين اصلاح برقي

شما از ريش تراش هاي برقي، مي توانيد با استفاده از يك پريز برق ساعت ها استفاده كنيد. بدون اينكه نگران تمام شدن شارژ باتري دستگاه باشيد. اما محل قرار گيري پريز هم مهم مي باشد. شما بايد مدام به دنبال يك پريز برق در نزدیکی آيينه باشيد در ضمن بايد طول سيم دستگاه هم متناسب با فاصله پريز برق و آينه باشد تا شما بتوانيد به راحتي و بدون هيچ مشكلي، شروع به اصلاح صورت خود كنيد. پس در زمان خريد ماشين اصلاح برقي به طول سيم آن هم دقت كنيد.

لوازم جانبي ماشين اصلاح

خريد ماشين اصلاح با باتري

اين مدل از ماشين اصلاح در دو گروه شارژي و غير قابل شارژ وجود دارند. اكثر مدل هاي پيشرفته و به روز قابل شارژ هستند و همين مزيت، موجب بالاتر رفتن قيمت دستگاه مي شود. استفاده از این نوع براي افراد بسیار راحت تر است. باتري ماشين هاي اصلاح غير قابل شارژ را بايد مدام تعويض كرد و قطعا پس از مدتي متوجه خواهيد شد، خريد ماشين اصلاح شارژي به صرفه تر خواهد بود و شما همان ابتدا فقط يك هزينه كلي را پرداخت مي كنيد.

نكات مهم هنگام خريد ماشين اصلاح مردا

Guide-to-buying-a-men's-shaving-machine71.jpg

خريد ماشين اصلاح با قابليت تعويض تيغ

فويل و تيغ هاي تمام ماشين هاي اصلاح برقي، پس از گذشت يك سال به مرور فرسوده و كند مي شوند كه نياز به تعويض دارند. چنانچه قصد خريد ماشين اصلاح برقي را داريد، دقت كنيد كه بعنوان يدك حتما سري فويل، سري چرخشي يا تيغه همراه محصول باشد.

خريد ماشين اصلاح الكتريكي معمولي يا ضد آب

بيشتر آقايان، مايل هستند از ماشين ريش خود در حمام استفاده كنند. رطوبت موجود در حمام، موهاي صورت را نرم مي كند و اصلاح راحت تر انجام خواهد شد. همچنين خيلي از افراد در كنار اصلاح، ژل يا كرم هاي مخصوص اصلاح استفاده مي كنند در اين صورت شما بايد به دنبال خريد ماشين اصلاحي باشيد كه ضد آب باشد و قابليت اصلاح در محيط هاي مرطوب و خيس را داشته باشد. هنگام خريد به اين موضوع دقت كنيد.

نظافت آسان ماشين اصلاح

يكي از ويژگي هاي مهم ماشين اصلاح آقايان، سهولت در تميز كردن دستگاه مي باشد بعضي از مدل ها اين قابليت را دارند كه به سادگي با آب شسته شوند. بعضي مدل ها را نمي توان با آب تميز كرد. داخل جعبه دستگاه، چند برس و فرچه مخصوص براي تميز كردن وجود دارد. مدل هاي پيشرفته و البته گران قيمت هم مجهز به سيستم تميز كننده خودكار هستند كه با چند قطره مايع دستگاه شما به خوبي تميز خواهد شد.

نكات مهم هنگام خريد ماشين اصلاح مردانه

لوازم جانبي ماشين اصلاح

تمام ماشين هاي اصلاح، يكسري لوازم جانبي همراه خود دارند كه مجموعه كاملي از سري هاي مختلف، براي سر و صورت مي باشند. مهمترين آن ها تريمر مي باشد كه وظیفه مرتب کردن ریش را بر عهده دارد. سري موزن بيني و گوش هم جزو لوازم جانبي اين دستگاه مي باشد. هنگام خريد ماشين اصلاح حتما لوازم جانبي آن را چك كنيد.

کلام آخر

در اين مقاله، سعي كرديم راهنماي خريد انواع ماشين اصلاح مردانه را در اختيار شما عزيزان قرار دهيم. هر چه امكانات و قابليت هاي ماشين اصلاح بيشتر باشد به طبع قيمت آن محصول هم بالاتر مي رود. قبل از اينكه اقدام به خريد كنيد، حتما تمام نكات و ويژگي هايي كه مدنظرتان هست را يادداشت كنيد. با اطلاعاتي كه در اختيار شما قرار گرفت، محصولات مختلف را جستجو و با يكديگر مقايسه كنيد. در بازار محصولات خانگي، انواع برند هاي معتبر ماشين اصلاح مانند: برند پاناسونیک وجود دارد. شما با توجه به بودجه اي كه در نظر داريد محصول خود را خريداري كنيد.
فروشگاه اينترنتي نفيس 24، در راستاي كمك به شما خريداران گرامي، براي خريد محصولات خانگي با كيفيت، اين امكان را براي شما فراهم كرده است تا از هر كجاي كشور اقدام به خريد اينترنتي كنيد.