همانطور که میدانید قلب هر خانه‌ای آشپزخانه آن است و گرمابخش هر آشپزخانه‌ای اجاق گاز آن میباشد. اما سوال اصلی اینجاست! برای آشپرخانه‌های ایرانی کدام اجاق گاز بهتر است خریداری شود؟ اجاق گاز مبله یا اجاق گاز صفحه ای؟

اگر به دنبال خرید اجاق گاز خوب و متناسب با نیازهای خود میگردید و با این حجم از تنوع در بازار دچار مشکل در انتخاب شده‌اید ما به شما پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید تا انتخابی آگاهانه داشته باشید.

خرید اجاق گاز خوب و با کیفیت میتواند خیال هر فردی که قصد آشپزی دارد را راحت کند. اجاق گازها دارای ویژگی های خاص و متنوعی میباشد.

به طور کل اجاق گاز در دو نوع برقی و گازی تولید میشود؛ اجاق های گازی به مراتب بهتر از اجاق های برقی میباشند و تنظیم حرارت آنها راحت‌تر است؛ چون می توانید شعله را با چشم خود دیده و راحت تر به دمای مورد نظر برسید.

در ضمن مصرف انرژی کمتری نسبت به اجاق های برقی دارد. اما بهتر است قبل از اینکه به نتیجه ای برسیم ابتدا برخی مزایا و معایب اجاق گاز مبله و اجاق گاز صفحه ای را در نظر بگیریم.

اجاق گاز مبله

اجاق گاز مبله به اجاق گازهایی گفته میشود که به صورت ایستاده و یا به اصطلاح مبله قرار دارند و معمولا دارای فر میباشند. برخی از اجاق گازهای مبله نیز دارای طرح فر میباشند.

خرید اجاق گاز مبله به نحوی یک سرمایه گذاری به حساب می‌آید. چرا که دارای فر بوده و شما را از خرید و هزینه اضافی بابت دستگاه‌های دیگر معاف میکند. در صورت نبود فر در اجاق گاز مبله میتوانید از فضای خالی به عنوان کابینت برای قرار دادن وسیله ها استفاده کنید.

اجاق گاز مبله معمولا دارای 5 شعله میباشد که شعله وسط آن معروف به شعله پلوپز میباشد و بزرگتر از بقیه شعله هاست. عملکردهای این اجاق گازها بسیار بهتر از دیگر مدلهای این محصول میباشد.

اجاق گاز مبله
خرید اجاق گاز مبله یا صفحه ای

همچنین اجاق گازهای مبله به علت وجود محفظه فر در ابعاد بزرگتری تولید میشوند. یکی از معایبی که این اجاق گازها دارند شاید همین ابعاد آن باشد که به دلیل بزرگ بودن و وجود فر بسیار سنگین میباشند و جابه‌جایی آن ها بسیار سخت میباشد.

این مدل از اجاق گاز به دلیل وجود قابلیت های بسیار و وجود فر دارای قیمت بیشتری نسبت به اجاق گاز صفحه ای میباشد. کیفیت بخش فر این دستگاه و همچنین جوجه گردان آن قابل مقایسه با انواع مایکروفر نمیباشد.

اجاق گاز مبله دارای صفحه نمایش، فندک اتوماتیک و همچنین ترموکوپل میباشند. برخی از مدلهای این محصول نیز دارای 2 فر و یا 3 فر مجزا میباشند که میتوان از آنها به صورت همزمان با دمای متفاوت استفاده کرد.

به طور خلاصه میتوان گفت اجاق گاز مبله دارای راندمان حرارتی بالا، فر، وزن بسیار بالا، ابعاد بزرگ، قابلیت جابه‌جایی و همچنین نیازمند به یک فضای اختصاصی و بزرگ در آشپزخانه شما میباشد.

اجاق گاز مبله
خرید اجاق گاز مبله یا صفحه ای

اجاق گاز صفحه ای

امروزه با کوچکتر بودن فضای آشپزخانه افراد ترجیح میدهند تا از اجاق گاز رومیزی استفاده کنند تا فضای بیشتری برای کابینت و قرار دادن وسایل آشپزخانه داشته باشند.

این محصول به علت توکار بودن زیبایی عجیبی به آشپزخانه شما میدهد. اما یکی از عیب های این نوع اجاق گاز این است که نمیتوان آنها را جابه‌جا کرد و علت آن هم این است که به طور ثابت روی کابینت نصب میشود.

قیمت این محصول نیز به نسبت بقیه مدلها به علت عدم وجود فر ارزان تر میباشد. اما خب اگر از آن دسته افرادی میباشید که علاقه به پخت کیک و شیرینی دارید، باید نسبت به خرید مایکروفر اقدام کنید.

اجاق گاز صفحه ای
اجاق گاز صفحه ای یا مبله؟

اجاق گاز صفحه ای نیز دارای 2 نوع برقی و گازی و دارای شعله هایی بین 2 تا 5 میباشد.

پس اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد میباشد و یا میهمان زیادی به خانه شما رفت و آمد میکند و یا حتی در آشپزخانه شما فضای کافی برای نصب آن دارد بهتر است اجاق گاز صفحه ای را خریداری کنید.

اجاق گاز رومیزی یا همان اجاق گاز صفحه ای بسیار سبک بوده و فضای کمتری را اشغال میکند و نمای بسیار لوکسی به آشپزخانه شما میدهد.

برخی از اجاق گازهای صفحه ای دچار کمبود خروجی گاز هنگام روشن بودن همه شعله میباشند. این اجاق گاز ها در انواع استیل، شیشه‌ای و سرامیکی تولید میشوند.

به طور خلاصه اجاق گاز صفحه‌ای دارای راندمان حرارتی پایین، وزن کمتر، عدم قابلیت جابه‌جایی، نیازمند فضای کمتر و فاقد فر میباشد.

اجاق گاز صفحه ای
خرید اجاق گاز صفحه ای

فروش ویژه اجاق گاز

اجاق های گازی از محصولات مهم در هر آشپزخانه می باشند که توسط آن ها می توانید غذاهای لذیذ و خوش طمع تهیه کرده تا لحظات خوشی را کنار خانواده سپری کنید.

به زبان دیگر می توان گفت آشپزخانه بدون اجاق گاز بی معناست؛ این محصول از انواع مختلفی برخوردار می باشد که می توانید با توجه به نیاز و فضای موجود در آشپزخانه و تعداد افراد خانوادتان آن را انتخاب کنید.

فروشگاه اینترنتی نفیس 24 علاوه بر فروش اجاق گاز و دیگر لوازم آشپزخانه، می تواند مشاور و مرجع خوبی برای امر خرید باشد.

قبل از خرید هر کالایی علی الخصوص خرید اجاق گاز، حتما توضیحات و نقد و بررسی آن را مطالعه کرده تا هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید؛ اما پش از آن حتما از انواع آن و ویژگی های آن مطلع شوید.

با توجه به اینکه وجود گاز که از لوازم مورد استفاده روزانه در هر آشپزخانه ایی می باشد الزامی ست، هنگام خرید این وسیله حتما برای کیفیت مرغوب و قیمت مناسب اهمیت زیادی قائل شوید.

گام بعدی برای خرید اجاق گاز مناسب، توجه به مقدار فضای موجود در آشپزخانه تان می باشد. با توجه به فضا میتوانید نسبت به خرید اجاق گاز صفحه ای و یا مبله اقدام کنید.

مورد بعدی نیز توجه به جنس شیشه ایی و استیل بودن آن، تعداد شعله و نوع آن نسبت به گاز صفحه ایی، گاز رومیزی و گاز مبله می باشد.

فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی نفیس 24 بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را برای خرید اجاق گاز ارائه می دهد.

نفیس ۲۴ بستر خرید اینترنتی لوازم خانگی را برای مشتریان خود فراهم کرده است که بر حسب پیروی و رعایت اصول خود پیش رفته که به موجب آن ارائه کیفیتی مطلوب و برتر همراه با ظرافت و زیبایی متفاوت از دیگران در کنار قیمتی مناسب شده است و تمامی این موارد رقابتی بوده است.

فروش ویژه اجاق گاز
خرید اجاق گاز صفحه ای یا مبله؟