اپیلاتور وسیله ای است که این روزها شاید تعداد بیشتری از بانوان با آن سروکار دارند و احتمالا گاهی با عیب های کوچکی در نحوه کار آن رو به رو می شوند، ایراداتی همچون خاموش شدن در حین کار، شارژنشدن و… که در ادامه مقاله رفع خرابی اپیلاتور به آن خواهیم پرداخت. اپیلاتور یک دستگاه کوچک و نسبتا گران قیمت است که تعمیرکاران آن چندان زیاد نیستند و قیمت های باور نکردنی برای تعمیر به شما پیشنهاد می کنند به طوری که اکثر افراد تصمیم می گیرند یک دستگاه اپیلاتور جدید بخرند و خودشان را از شر دستگاه قدیمی راحت کنند اما برخی از این اشکالات به راحتی قابل حل هستند و تنها کافی است اطلاعات پایه محدودی در رابطه با آنها داشته باشید.

اپیلاتور شارژ نمی شود؟

رفع خرابی اپیلاتور هنگامی که به خوبی شارژ نمی کند چندان هم دشوار نیست، ابتدا باید پیریز برق را چک کنید به این صورت که اپیلاتورتان را به یک پیریز دیگر وصل کرده و چک کنید که به درستی شارژ می شود یا خیر، اگر همچنان مشکل دارید باید سیم اپیلاتورتان را چک کنید امکان دارد کابل برق اپیلاتورتان قطعی داشته باشد و باعث شده باشد که برق به درستی به باطری نرسد؛ در صورتی که همچنان مشکل شارژ دارید و دلیل آن را در کابل شارژ و پیریز پیدا نمی کنید احتمالا این ایراد از باتری دستگاه خواهد بود که در صورت امکان باتری را باید تعویض کنید.

خاموشی اپیلاتور در حین کار

برای رفع خرابی اپیلاتور وقتی که روشن نمی شود ابتدا چراغ روی دستگاه را چک کنید اگر نارنجی شده است هر چه سریعتر دستگاه را به پیریز برق وصل کرده و اجازه دهید تا به طور کامل شارژ شود، اگر به طور کامل شارژ شد و باز هم شروع به کار نکرد سری اپیلاتور را چک کنید شاید در آن چیزی گیر کرده باشد که بعد از تمیز کردن سری دستگاه به خوبی شروع به کار کند.

یکی از مواردی که در حین انجام کار به آن توجه نمی شود این است که دستگاه را بیش از حد روی بدن بفشارید، این موضوع می تواند باعث خاموشی دستگاه شود؛ سعی کنید قبل از روشن کردن دستگاه را روی سرعت مدنظرتان تنظیم کنید و بعد شروع به کار کنید و به آرامی آن را بر روی بدنتان بکشید.

رفع خرابی اپیلاتور

اپیلاتور روشن نمی شود

لحظه ایی که با این مشکل رو به رو شدید برای رفع خرابی اپیلاتور ابتدا چراغ روی دستگاه را چک کنید اگر به رنگ قرمز و به صورت چشمک زن بود نشان دهنده داغی بیش از اندازه دستگاه است که باید به آن مدتی استراحت بدهید و صبر کنید تا کمی خنک شود؛ اگر اپیلاتورتان شارژی نیست احتمالا مشکل از پیریز و یا کابل است ابتدا آن ها را چک کنید اگر رفع نشد اشکال از موتور دستگاه است.


راهنمای خریدسشوار


اپیلاتور روشن است اما کار نمی‌کند

پس از اینکه دستگاه به طور کامل شارژ شد دکمه پاور آن را می فشارید و اپیلاتور را روشن می کنید و اماده شده اید که کار رفع موهای زائد را از روی بدنتان شروع کنید اما درست لحظه ایی که آن را روی پوستتان قرار می دهید متوجه می شوید که هیچ مویی را از روی پوستتان جدا نمی کند، ذهنتان درگیر می شود که مشکل از کجاست؟ در این جور مواقع دو فرضیه وجود دارد، اول اینکه به احتمال زیاد سری اپیلاتور کثیف شده و چیزی درون آن گیر کرده ؛ در این مواقع باید سری را کاملا جدا کرده و سری را کاملا تمیز کنید اگر دستگاه اپیلاتورتان ضد آب است برای رفع خرابی اپیلاتور آن را زیر شیر آب بشورید و بعد دوباره دستگاه را تست کنید اگر مجددا کار نکرد گیره ها و موچین های به کار گرفته شده در دستگاه از کار افتاده اند.

موتور اپیلاتور، قدرت لازم برای کندن مو‌های زائد را به چرخ دنده‌هایی که در قسمت زیرین گیره‌ها قرار دارند می‌فرستد. اگر این چرخ دنده‌ها ساییده و یا از هم جدا شوند، گیره یا موچین اپیلاتور قادر به چرخش و گرفتن مو نخواهد بود. در چنین شرایطی شما صدای اپیلاتور را می‌شنوید، اما می‌بینید که موچین‌ها تکان نخواهند خورد.

رفع خرابی اپیلاتور

سروصدای بد موقع

درست لحظه ایی که عجله دارید و قرار است خودتان را برای مهمانی و دورهمی آماده کنید درست همان لحظه سروصداهای بدی از دستگاه اپیلاتورتان خارج خواهد شد، برای رفع هرچه سریعتر این سروصداها تنها راه تمیز کردن سری است زیرا این سروصدا برای موهای گیر کرده لا به لای گیره های دستگاه است؛ کافی است اپیلاتور را از برق کشیده و با استفاده از دفترچه راهنمای آن عملیات پاکسازی را شروع کنید.

اپیلاتورتان سلامت!

از آن جایی که اگر تصمیم بگیرید به جای تعمیر اپیلاتور قدیمی تان یک نمونه جدید تهیه کنید باید هزینه های نه چندان پایینی خرج کنید پیشنها می کنیم قبل از خرید اپیلاتور با کارشناسان متخصص فروشگاه اینترنتی نفیس 24 تماس بگیرید تا بسته به میزان بودجه، کارآیی مورد نظرتان و برند محبوبتان یک اپیلاتور مقرون به صرفه با کارآیی بالا را به شما عزیزان پیشنهاد کنند؛ در صورتی که علاقه داشته باشید برای خرید اینترنتی لوازم خانگی از کوچک تا بزرگ اللخصوص اپیلاتور اقدام کنید می توانید از فروشگاه اینترنتی نفیس 24 خریدتان را انجام بدهید و از خدمات ویژه مشتریان استفاده کنید. هر دستگاهی را بر هر برندی تهیه کردید سعی کنید به خوبی از آن استفاده کنید تا عمر مفیدی داشته باشد و بتوانید چندین سال بدون بروز کوچک ترین مشکلی از آن استفاده کنید.