همانطور که مستحضر هستید آبسردکن ها انواع مختلفی دارند و شما باید قبل از انتخاب یک نمونه از آن ها انواع آن را بشناسید و بسته به نیازتان یکی را انتخاب کرده و به کاربگیرید تا کمتر یرای رفع مشکلات آبسردکن وقت بگذارید. در روزهای سرد زمستان و یا در روزهای گرم تابستان تنها یک آبسردکن آب گرم کن فوق العاده می تواند راه نجاتتان باشد، البته این امر که اگر در شرکتتان یک آبسردکن آب گرم کن داشته باشید دیگر نیازی به چایی ساز نخواهید داشت و همین امر موجب می شود که هزینه هایتان تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

برای محیط های کاری چون باشگاه بدنسازی، بانک ها و ادارات نسبتا بزرگ وجود یک آبسردکن لازم و ضروری خواهد بود، آبسردکن ها در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند که اصلی ترین دسته بندی آن را می توان آبسردکن رومیزی، آبسردکن گرم کن اداری و آبسردکن استیل نام برد.

انواع آبسردکن های موجود در بازار

آبسردکن های رومیزی

این نوع از آبسردکن ها بیشتر برای مصارف خانگی، شرکت های کوچک و… کاربرد دارند، یکی از بارزترین مزایای این نوع این است که فضای اشغالی آن بسار کم خواهد بود و توانایی این را دارد که در طول 5 دقیقه میزان 1 لیتر آب را خنک کند که موجب می شود کمتر برای رفع مشکلات آبسردکن وقت بگذارید؛ تامین آب این دستگاه در دو مدل طراحی شده و به بازار عرضه می شود که این دو مدل شامل :

با مخزن: دیگر نگرانی از جهت قطعی آب نوشیدنی نداشته باشید! آبسردکن هایی که مخزن دارند می توانند در زمان قطعی آب شما را نجات بدهند؛ برای مخزن این دستگاه می توانید از مخزن های آب معدنی موجود در بازار استفاده کنید.

بدون مخزن: در این نمونه امکان اتصال به لوله آب و تصفیه آب وجود دارد اما در زمان قطعی آب نمی تواند کمکی برای شما باشد.

آبسردکن های ایستاده

از این نوع بیشتر در محیط هایی با رفت و آمد بالا استفاده می شود که همان رفت آمد های مکرر و استفاده ی بیش از توان آبسردکن موجب بروز اشکالاتی می شود که در ادامه مقاله رفع مشکلات آبسردکن به آن ها می پردازیم، این دستگاه ها مجهز به آبسردکن و آب گرم کن هستند که لزوم خرید کتری برقی را در شرکت ها رفع می کنند و می تواند هزینه ها را تا حد معقولی کاهش بدهد.

رفع مشکلات آبسردکن

توجه داشته باشید که قبل از خرید آبسردکن به میزان استفاده و محل استفاده از دستگاه دقت کنید تا بتوانید بهتر انتخاب کنید، هرچه انتخاب مناسب تری داشته باشید کمتر با ایرادات احتمالی آبسردکن مواجه خواهید شد؛ آبسردکن شما از هر مدل و برندی که باشد احتمال خرابی را دارید قرار است با هم به رفع مشکلات آبسردکن بپردازیم تا بدون نیاز به تکنسین مشکلات آبسردکنمان را رفع کنیم.

رفع مشکلات آبسردکن


رفع بوی بد کولر گازی


آبسردکن نشتی دارد

سینی تخلیه را چک کنید ممکن است سینی تخلیه ی آبسردکنتان لبریز شده باشد که این امر سبب سرازیر شدن آب از آبسردکن می شود که می تواند شما را به اشتباه بی اندازد که آبسردکن نشتی دارد ؛ سینی تخلیه زمانی که تعداد زیادی از کاربران از آبسردکن استفاده می کنند خیلی زود پر می شود و صد البته زودتر نیز باید تخلیه شود که اگر آبسردکن نشتی پیدا کرد زود متوجه شوید.

گاها امکان دارد دریچه عقب درب به صورت کامل بسته نشده باشد و شما را به اشتباه بی اندازد که آبسردکن نشتی دارد اما تنها کافی است این پیچ را کمی سفت کنید و یا به قول معروف آب بندی کنید تا از این مشکل هم سر باز بزنید. رفع مشکلات آبسردکن بسیار راحت خواهد بود زیرا این دستگاه چندان با مشکلات فنی رو به رو نخواهد شد.

آبسردکن آب را خنک نمی کند

در روزهای گرم تابستان درست وسط روز که نیاز دارید با یک لیوان آب خنک خودتان را ریکاوری کنید متوجه می شوید که آب آبسردکنتان خنک نیست و کاملا هم غیرقابل آشامیدن است، آن وقت است که باید به فکر راه چاره باشید.

رفع مشکلات آبسردکن اینجا به دادتان می رسد و دلیل اینکه چرا آبسردکن آب را خنک نمی کند را برایتان توضیح می دهد؛ داخل آبسردکن یک ظرفیت برای سرد کردن و گرم کردن آب وجود دارد که آب را از قبل گرم و خنک کرده و زمانی که شما می خواهید لیوانتان را از آب پر کنید از آن قسمت بر ایتان آب ریخته می شود و سپس از مخزن اصلی آّ درون آن دو مخزن می شود، هر آبسرد کن قادر است حدود ۵/۴ لیتر آب را در یک ساعت خنک کنند و نمی توان بیشتر از این را از آن انتظار داشت.

برای رفع مشکلات آبسردکن ابتدا باید مطمئن بود که آیا آن اتفاق واقعا ایراد است و یا اینکه مکانیزم دستگاه به آن صورت است، در صورتی که آبسردکن آب را خنک نمی کند یک ساعت به دستگاه فرصت دهید و بعد از آن با تکنسین تماس بگیرید.

آب آبسردکن طعم خوبی ندارد

مخزن آب شما فیلتر دار است؟ ناگهان متوجه می شوید که آب آبسردکن طعم خوبی ندارد؟ ابتدا مطمئن شوید که از روند تصویه 9 مرحله ایی برای آب استفاده می کنید و آبتان هیچ مشکلی از جهت تصویه ندارد و سپس مابقی مواردی که برای رفع مشکلات آبسردکن هنگامی که آب آبسردکن طعم خوبی ندارد بر می شماریم را چک کنید:

آبسردکن نشتی دارد

  • اگر با یک پارچه قسمت داخلی مخزن را تمیز کرده اید می تواند موجب ایجاد بود برد روی سطح شده باشد و در نتیجه آب آبسردکن طعم خوبی ندارد.
  • اگر شیرهای آبسردکن را با استفاده از یک پارچه تمیز کرده اید، دقت کنید که آن پارچه بو ندهد و کاملا تمیز باشد و تنها برای این کار باشد و سپس به مدت چند دقیقه آب شیر را باز بذارید تا دهانه شیر کاملا تمیز شود و دیگر هیچ اثری از ذرات بد بو روی آند باقی نماند.
  • سعی کنید داخل مخزن آب سردکن را با آب گرم شست و شو دهید تا از شر این مشکل که آب آبسردکن طعم خوبی ندارد راحت شوید.

تمامی موارد ذکر شده تنها برای این بود که شما بتوانید بدون صرف هزینه برای تعمیرات اینچنین راحت در کوتاه ترین زمان ممکن به رفع مشکلات آبسردکن بپردازید.