اگر از یک منبع و یا بانک اطلاعاتی معتبر راهنمایی های لازم و صحیح را درباره لوازم خانه‌تان بدست آورید، حتما می توانید وسایل برقی و غیره را خودتان در منزل تعمیر کنید. در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با تعمیر مایکروویو ال جی در منزل آشنا کنیم.

خیلی از مشکلات به وجود آمده در سولاردام و مایکروویو های ال جی به راحتی در منزل قابل حل می باشند. طبق گفته متخصصان دفاتر خدماتی گلدیران، بیش از نیمی از تماس های گرفته شده توسط مشتریان با این مرکز، در خصوص جرقه زدن مایکروویو ال جی بوده است.

اکثر آن ها نیز خواهان اعزام تکنسین های این مرکز برای حل مشکل به منزلشان می باشند. اما اگر در این مطلب با ما همراه باشید می توانید بدون نیاز به تعمیرکاران و یا تکنسین ها متخصص دستگاه خود شده و مشکل را حل رفع نمایید.

جرقه زدن مایکروویو ال جی

شاید کمی ترسناک و خطرناک به نظرتان برسد که مایکروویو ال جی در حال جرقه زدن می باشد؛ اما این امر بازتاب برخورد نادرست شما با دستگاه‌تان می باشد. اگر نکات کلیدی و مهم را هنگام استفاده از مایکروفر خود رعایت نکنید، دستگاه هنگام کار جرقه خواهد زد.

یکی از علت هایی که باعث می شود دستگاه شما دچار جرقه زدن شود، قرار دادن ظروف فلزی یا ظروفی که دارای تزئینات و یا آبکاری می باشند، داخل مایکروویو ال جی است. پس اولین نکته ایی که در این بخش آموختیم، قرار ندادن این نوع ظروف در مایکروفر می باشد.

ظروفی که در مایکروویو قابل استفاده می باشد عبارت است از:

 • ظروف پیرکس
 • ظروف آرکوپال و سرامیکی
 • ظروف پلاستیکی، ملامین و ظروف یکبار مصرف در حد گرم کردن و یخ زدایی
 • ظروف سلیکونی

نکته : فقط در برنامه کانوکشن می‌توانید از قالب‌های فلزی استفاده کنید.

مایکروویو ال جی

ظروفی که در مایکروویو قابل استفاده نمی باشد عبارت است از:

 • ظروف فلزی از قبیل آلومینیوم
 • استیل
 • لعاب
 • چدن
 • مسی
 • روحی
 • برنجی
 • برنزی
 • طلا و نقره
 • فویل
 • کاغذ
 • زرورق ساندویچ
 • ظروف غذاهای آماده
 • قوطی کنسرو
 • ظروف کریستال تراش خورده
 • ظروف تفلون

همچنین سعی کنید اگر قصد دارید لوازم جانبی چون ظروف پایه بلند و کوتاه را درون دستگاه قرار دهید، حتما از برنامه متناسب با آن ها استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایل جرقه زدن مایکروویو ال جی شما کثیف بودن داخل آن و وجود ذرات غذا می باشد. اگر وسایل داخل مایکرویوو شما کثیف باشند، منتظر جرقه زدن نیز باشید.

نکته بعدی وجود ظروف لب پر داخل دستگاه می باشد. این ظروف سبب جرقه زدن مایکروویو ال جی شما خواهد شد.

خش افتادن روی درپوش  بخار پز و آب شدن پین های زیر سه پایه نیز یکی دیگر از دلایل جرقه زدن مایکروویو ال جی می باشد که در این صورت باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید.

اگر این قطعات مورد نظر را نتوانستید در فروشگاه های فروش لوازم جانبی بیابید، در این شرایط وقتش رسیده که با تکنسین های متخصص این زمینه تماس حاصل فرمایید تا وارد عمل شوند.

پس نتیجه می گیریم که نباید متعلقات داخل مایکروویو را با سیم ظرفشویی شست تا باعث ایجاد خط و خش و یا سابیده شدن آن نشویم و اقدامی برای جلوگیری از جرقه زدن مایکروویو شویم.  بهتر است این ظروف را ابتدا بخیسانیم و سپس به شستشو آن بپردازیم.

تست سالم بودن دستگاه

برای اینکه از سالم بودن مایکروفر ال جی خود اطمینان حاصل کنید یک لیوان آب را در وسط سینی مایکروفر قرار دهید و اجازه دهید دستگاه آب را گرم نماید. اگر در این حالت نیز مایکروویو شما جرقه زد در این صورت نیاز به چک شدن از سوی تکنسین ها می باشد.

اگر مایکرویوو شما در حالت بخارپز جرقه زد اما هنگامی که روی برنامه بخارپز بدون متعلقات و درب بخارپز جرقه نزد، در این شرایط ایراد از درب بوده و درب باید تعویض شود.

صدای غیر عادی مایکروویو ال جی

اگر سینی شما در مایکروفرتان به درستی در جای خود قرار گیرد صدای غیر عادی از دستگاه‌تان به گوشتان نخواهد رسید. پس حتما از درست قرار گرفتن آن روی ریل و شف اطمینان حاصل نمایید و حتما سعی کنید تا آن را همیشه تمیز نگه دارید.

البته به یاد داشته باشید اگر ظروف سنگینی داخل مایکروویو قرار داده باشید شنیدن صدا های غیر عادی طبیعی می باشد و به دلیل اینکه بدنه دستگاه از فلز می باشد صداها مثل صدای فن، صدای چرخش سینی و قطعات داخل دستگاه بسیار بلند تر به گوش می رسند.

نکته بعدی شنیدن صدای فن پس از تمام شدن کار مایکروویو می باشد که در این صورت نیز این موضوع بسیار طبیعی می باشد و پس از مدتی به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود.

25

کلام آخر

با مطالعه این مطلب شما با اطلاعات کامل و بدون نیاز به ما می‌توانید در هنگام ایجاد صداهای غیر عادی و جرقه در مایکروویو ال جی خود مشکل را رفع کنید.

“البته فراموش نکنید که شرکت گلدیران با استفاده از خدماتی هم‌چون سرویس دوره‌ای محصولات، از بروز مشکلات و خرابی‌ در دستگاه‌های شما جلوگیری می‌کند. پس جدی گرفتن سرویس دوره‌ای هر 6 ماه یکبار تاثیر به سزایی در عملکرد و طول عمر محصول شما خواهد گذاشت.”

درصورتی که هنگام مطالعه این مطالب سوالاتی در این باره و یا مواردی دیگر مشابه برای شما به وجود آمده، می توانید بقیه مطالب مربوط به مایکروویو ال جی را مطالعه کنید.

نفیس 24

نفیس ۲۴ بستر خرید اینترنتی لوازم خانگی را برای مشتریان خود فراهم کرده است که بر حسب پیروی و رعایت اصول خود پیش رفته که به موجب آن ارائه کیفیتی مطلوب و برتر همراه با ظرافت و زیبایی متفاوت از دیگران در کنار قیمتی مناسب شده است و تمامی این موارد رقابتی بوده است.

ایده نفیس۲۴ همواره بر این بوده است که کیفیت، رکن اساسی در جلب رضایت مشتریان می باشد؛ لذا بهبود کیفیت خدمات، نوآوری و خلاقیت مستمر برای ارائه خدمات نوین و همچنین افزایش کارایی

خدمات، همیشه از اولویتهای نفیس۲۴ به شمار رفته است.

در واقع همه این موارد، اهداف اصلی این مجموعه به شمار می رود.

با کسب تجارب متعدد در زمینه های مختلف بر میزان اهداف مشتری مداری این فروشگاه افزوده شده است. نفیس 24 زمینه ای وسیع در راستای سهولت خرید اینترنتی محصولات برند های مختلف را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا تمامی مشتریان با هر سطح آشنایی، قادر به استفاده از سرویس های خرید باشند.