به این کالا امتیاز دهید

اگر شما هم به دنبال خرید لوازم خانگی در چند ماه اخیر بوده اید، شاهد این موضوع هستید که فروشندگان یا جنس نمیفروشند یا بالاتر از قیمت اعلام شده جنس را تحویل می دهند. وضع خرید و فروش در بازار فعلی کمی ناراحت کننده است. خریداران با پرداخت مبلغ بیشتر از خرید خود راضی نیستند. در طرف مقابل فروشندگان با جایگزینی به قیمت بالاتر کالای فروخته شده نیز ترس از فروش دارند. اگر نیاز شدیدی به خرید لوازم خانگی برای منزل خود ندارید، تا ثبات اقتصادی کمی صبر کنید. چناچه در حال تشکیل خانواده هستید و نیاز مبرم به لوازم مورد نیاز خود دارید، شاید بهترین زمان برای خرید حالا باشد.

کمی در شرایط خود تامل کرده و سپس اقدام به تصمیم گیری نهایی نمایید …

ترس از گرانی و برند‌های جدید

کسبه بازار لوازم خانگی یکی از دلایل شلوغ بودن بازار را ترس از گران شدن لوازم و پیدا نشدن برخی برند‌ها می‌دانند. علی قلیچزاده، فروشنده لوازم خانگی، از افزایش تعداد مشتریان خود نسبت به مدت مشابه سال گذشته می‌گوید: “از آغاز بازگشایی مجتمع مردم از ترس اینکه اقلام بیش از این گران و پول آن‌ها بی‌ارزش شود برای خرید و به‌ویژه قیمت گرفتن به بازار‌هایی که اقلام لوازم خانگی دارند، مراجعه می‌کنند.”

قلیچ‌زاده با اشاره به مقایسه تعداد مشتریان خود در سال گذشته و امسال ادامه می‌دهد: “با افزایش حضور مردم به‌ویژه در اردیبهشت، تعداد مشتریان نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد، اما تعداد اقلامی که در ماه گذشته و این ماه فروختیم تفاوت چندانی نداشت. دلیل افزایش پیدا نکردن فروش اقلام نیز قدرت خرید خانواده‌هاست. تا سال گذشته برخی از مشتریان تمام جهیزیه فرزند خود را از یک مغازه می‌خریدند، اما حالا خانواده‌ها برای خرید یک یا نهایت دو وسیله می‌آیند و البته پیش از خرید به ده‌ها مغازه می‌روند.”

ترس در خرید و فروش لوازم خانگی

برند‌های جدید باعث پیدا شدن قیمت‌های جدید شده است. این را احمد یکی دیگر از کسبه بازار لوازم خانگی می‌گوید و ادامه می‌دهد: “متأسفانه برخی از همکاران من به مشتریان خود می‌گویند دیگر برند‌های معروف به ایران نمی‌آیند و تعداد معدودی در انبار آن‌ها از برند‌های معروف باقی مانده است که اگر مشتریان الان نخرند دیگر پیدا نخواهند کرد.»

فروشنده لوازم خانگی با اشاره به برند‌های جدید بازار می‌افزاید: “تا پیش از این مشخص بود که یخچال فریزر برند سامسونگ چه قیمتی دارد. حالا با پیدا شدن برند‌های مختلف، مشتریان اطلاع چندانی از کیفیت و قیمت اجناس ندارند و فروشنده می‌تواند با توجه به شرایط مشتری‌اش روی اجناس قیمت بگذارد. یکی از دلایلی که کمتر در مغازه‌ها برچسب می‌بینیم نیز همین است.”

ترس در خرید و فروش لوازم خانگی به صورت اینترنتی

خرید آنلاین شیوه خرید بعضی افراد را تغییر داده است و تبدیل به جزء اصلی زندگی آن ها شده و همچنین راحت ترین راه خرید برای مردم شده است. خرید آنلاین سبب صرفه جویی در وقت و هزینه می شود چون مادام که در خانه یا اداره یا هر جای دیگری هستید، می توانید اقدام به خرید آنلاین کنید و آن را درِ منزل خود دریافت کنید.
ماهنامه معیشت – امیدرضا فرهادی پور: “خرید آنلاین شیوه خرید بعضی افراد را تغییر داده است و تبدیل به جزء اصلی زندگی آن ها شده و همچنین راحت ترین راه خرید برای مردم شده است. خرید آنلاین سبب صرفه جویی در وقت و هزینه می شود چون مادام که در خانه یا اداره یا هر جای دیگری هستید، می توانید اقدام به خرید آنلاین کنید و آن را درِ منزل خود دریافت کنید.

از طرفی فروشندگان نیز در بسیاری موارد فروش اینترنتی را ترجیح می دهند چون بسیاری از معضلات فروش مانند ازدحام و شلوغی یا چانه زدن های بی دلیل با مشتری را کاهش می دهد.”

ترس در خرید و فروش لوازم خانگی

عموما اجناسی که شما می توانید به صورت آنلاین سفارش دهید، غیرمعمول هستند و نمی توانید آن ها را در هر فروشگاهی بیابید. در حال حاضر تقریبا همه محصولات مورد نیاز ما به صورت آنلاین به فروش می رسند و صدها وب سایت برای فروش محصولات متنوع می بینیم که قیمت های پایین ترین هم دارند، همچنین شما می توانید حین خرید اینترنتی از نظرات سایر خریداران محصول یا محصولات مدنظر خود مطلع شوید و مقایسه و تصمیم گیری بهترین داشته باشید.

اما برخی مشکلات عمده در خرید آنلاین وجود دارد که ممکن است با آن ها مواجه شوید. ما در اینجا فهرستی از مشکلات رایج در خرید آنلاین را برای آگاهی شما آورده ایم.

کیفیت و درستی محصول

کیفیت و درستی محصول یکی از مشکلات اصلی در خریدهای آنلاین است. پس از دریافت محصول ممکن است متوجه شوید که محصول اشتباهی برای شما ارسال شده است. ممکن است سایز محصول ارسالی با رنگ مد نظر شما تفاوت داشته باشد یا شما رنگ محصول ارسالی را نپسندید. گاهی ممکن است کیفیت محصول کمتر از حد استاندارد باشد یا کیفیت آن کمتر از میزان هزینه ای باشد که پرداخت کرده اید.

شاید امکان تعویض یا دریافت مبلغ پرداختی برایتان وجود داشته باشد، اما باز هم باید هزینه حمل و نقل کالا را متقبل شوید. بنابراین قبل از سفارش آنلاین یک محصول بهتر است که مروری بر وضعیت آن داشته باشید، حتی ممکن است شرح وضعیت محصول هم واهی باشد، اما کمک می کند که شناختی از محصول مد نظر خود در این خرید داشته باشید.