در آشپزخانه شما كنار همه وسايل متنوع و پركاربردي كه وجود دارد، وجود ترازوي آشپزخانه كمك بزرگي براي انجام امور روزمره شما مي باشد. شايد در ظاهر جزو وسايل ضروري به حساب نيايد اما وجود آن بسيار پر كاربرد بوده و فقدان آن گاهي اوقات كار شما را در آشپزخانه سخت مي كند. اين وسيله كاربردي به دو شكل ديجيتالي و ترازوي عقربه اي در بازار محصولات خانگي به فروش مي رسد. در زمان خريد ترازوي آشپزخانه بايد به نكات مهمي توجه كنيد زيرا امروزه با توجه به توليد انبوه و عرضه اين محصولات در بازار، این نکات كمك مي كند بهترين و با كيفيت ترين محصول را براي خود خريداري كنيد. در ادامه اين مطالب، قصد داريم تا حدودي به راهنماي خريد ترازوي آشپزخانه بپردازم و شما را از يكسري نكات مهم و كاربردي در مورد اين محصول، مطلع كنيم با ما همراه باشيد.

آشنايي با انواع ترازوي آشپزخانه

همانطور كه در مطالب بالا هم اشاره كرديم، ترازوي آشپزخانه در دو شکل عقربه اي و ديجيتالي وجود دارد. اين تفاوت فقط بر اساس نوع نشانگر وزن مي باشد كه در مطالب زير در مورد هر كدام از آن ها براي شما توضيح خواهيم داد.

خريد ترازوي عقربه اي برای آشپزخانه

اين مدل از ترازو ها، داراي يك عقربه و اعداد مختلف براي نمايش وزن مواد و اجسام مي باشند. همچنين شباهت زيادي به عقربه هاي ساعت دارند. به هر اندازه كه مقدار مواد را بر روي ترازو افزايش دهيد، جهت حركت عقربه به سمت اعداد بالا تر مي رود تا در نهايت يك وزن دقيق و مشخصي را به شما نشان دهد. اين مدل ترازو هاي عقربه اي از گذشته تا به امروز در اكثر خانه ها وجود دارد. كارايي و عملكرد محصول به همان شكل است، فقط طراحي و شكل ظاهري آن ها به مرور تغيير كرده است. به راحتی میتوانید براي خريد اين مدل ترازوي آشپزخانه اقدام كنيد زيرا هزينه چندان بالايي ندارد.

خريد ترازوي عقربه اي برای آشپزخانه

خريد ترازوي آشپزخانه مدل ديجيتالي

ترازو هاي ديجيتالي به نسبت ترازو هاي عقربه اي پيشرفته و دقيق تر هستند. به جاي عقربه هم داراي يك نمايشگر ديجتال، براي نمايش وزن مواد و اجسام مي باشند. قيمت اين ترازو ها نسبت به مدل عقربه اي بالاتر است. علت آن هم طراحي مدرن و همچنين دقت بالا در نمايش وزن مواد مي باشد.

راهنماي خريد ترازوي آشپزخانه

قطعا هر فردي در زمان خريد ترازوي آشپزخانه يكسري نكات مهم و معيار هايي را ملاك قرا مي دهد. اين كه هدف از خريد اين محصول چيست و چه اندازه قرار است از اين ترازو استفاده شود؟ آيا اصلا وجود آن در آشپزخانه ضروري مي باشد؟ با پاسخ به اين سوالات و توجه به اين نكات مي توانيد، يك خريد مطئن داشته باشيد. دقيق بودن ترازو، مهمترين اصل در زمان خريد اين محصول مي باشد. وزن مواد در ترازو با گرم مشخص مي شود. ميزان اندازه گيري مواد در ترازوهاي مختلف با هم متفاوت هستند. بعضي از آن ها تا هفت كيلو، بعضي مدل ها حتي تا ده كيلو مواد را هم اندازه گيري مي كنند. تمام ترازو هاي عقربه اي از سيستم مكانيزه براي نمايش وزن اجسام استفاده مي كنند. به همين دليل احتياجي به برق ندارند و به راحتي ميشود در هر مكاني از آن ها استفاده كرد.

اما در ترازوهاي ديجيتالي حتما به يك منبع برق، براي روشن شدن دستگاه و نمايش وزن اجسام نياز داريد. براي تامين اين انرژي از باتري هاي قلمي و نيم قلم استفاده مي شود. ترازوي آشپزخانه عقربه اي و قديمي تر، معمولا داراي يك كفي نسبتا گود براي قرار دادن مواد بر روي آن هستند. اما در مدل هاي پيشرفته و ديجيتالي تغيراتي به جود آمده كه يك صفحه تخت براي آن ها طراحي شده است.  واحد هاي اندازه گيري ترازو ها در كشور هاي مختلف متفاوت مي باشد. در كشور ما ترازو هاي عقربه اي با واحد كيلوگرم، وزن مواد را نشان مي دهند. در موارد زير به نكات دقيق تري برای خريد ترازوي آشپزخانه اشاره خواهيم كرد.

نكات مهمی که در هنگام خريد ترازو باید به آن توجه کنید

در زمان خرید ترازوی آشپزخانه سعی کنید به نکات زیر توجه کنید تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید.

توجه به نوع ترازو در زمان خريد

قبل از اينكه براي خريد ترازوي آشپزخانه اقدام كنيد، حتما مشخص كنيد، محصولي كه مدنظرتان است جزو كدام دسته مي باشد؟ ترازوهاي عقربه اي، كه بدون نياز به برق و باتري كار مي كنند؟ يا قصد شما از خريد، ترازوهاي ديجيتال با طراحي مدرن مي باشد.

توجه به ميزان سطح ترازو در زمان خريد

يكي ديگر از نكاتي كه در زمان خريد بايد به آن دقت كرد، اندازه سطحي است که مواد بر روي آن قرار میگيرند. محصولي را انتخاب كنيد كه داراي سطح محكم و مقاومي باشد تا در زمان قرار دادن مواد آسيب نبيند. بيشتر مدل هاي پيشرفته ترازوي آشپزخانه، به طور مجزا يك مخزن جداگانه براي نگهداري مواد غذايي دارند كه از كثيف شدن دستگاه هم جلوگيري مي كند.

توجه به ميزان سطح ترازو در زمان خريد

قيمت ترازوي آشپزخانه نكته مهم در زمان خريد

در زمان خريد ترازوي آشپزخانه با قيمت هاي مختلفي رو به رو خواهيد شد. اما قيمت يك ترازوي خوب و با كيفيت با توجه به شركت توليد كننده، اندازه و شكل ظاهري، ديجيتالي يا عقربه اي بودن آن مشخص مي شود كه با توجه به سليقه شخصي خود و هزينه اي كه مد نظرتان است انتخاب مي كنيد.

اهميت نمايش درست اعداد در ترازوي آشپزخانه

اعداد، روي ترازوي آشپزخانه بايد به طور واضح مشخص باشند و به هيچ عنوان نبايد احتياجي به فشار يا ضربه به دستگاه براي نمايش اعداد باشد. پس در زمان خريد ترازوي آشپزخانه محصولي را انتخاب كنيد كه صفحات عقربه و اعداد آن درشت باشند و يا سايز اعدادي كه به صورت ديجيتال نمايش داده مي شوند بزرگ باشد.

سخن آخر

ضرورت وجود ترازوي آشپزخانه، براي افرادي مي باشد كه مدام در حال پخت و پز و اندازه گيري دقيق مواد غذايي هستند. ما در اين مقاله سعي كرديم راهنماي خريد ترازوي آشپزخانه را در اختيار شما عزيزان قرار دهيم تا قبل از اينكه اقدام به خريد كنيد با مطالعه اين مطالب و كسب اطلاعات درست و دقيق محصولي با عملكرد و كيفيت بالا خريداري كنيد. در فروشگاه اینترنتی نفیس 24 انواع مختلفی از این محصول به فروش می رسد که می توانید اقدام به خرید آن ها کنید. البته علاوه بر این محصول، شما می توانید اطلاعات کاملی از محصولات برند سامسونگ، محصولات برند جی پلاس و بسیاری از برند های دیگر را کسب کنید و لوازم مورد نیاز خود را به راحتی از این فروشگاه تهیه و در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزلتان دریافت کنید.