هیچ فردی نمی تواند در برابر بوی بد واکنش نشان ندهد اللخصوص که این بوی بد تنها وقتی کولرگازی را روشن می کنیم به مشام می رسد، نیازی نیست که نگران مخارج پیش آمده باشید زیرا این مشکل می تواند ناشی از یک فیلتر هوا یا کنداسور کثیف باشد که به راحتی قابل حل خواهد بود. در مقاله رفع بوی بد کولر گازی می خواهیم کاملا رایگان مشکل بوی بد کولر گازی را حل کنیم.

بوی سوختگی کولر گازی

با استشمام بوهای این چنینی اولین کاری را که تمام افراد انجام می دهند خاموش کردن کولر گازی است، این کار اشتباه نیست اما امکان دارد این بوی سوختگی تنها از گرد و غبار جمع شده در دستگاه باشد و پس از پانزده ثانیه از بین برود پس بهتر است در دقایق ابتدایی که این بو به مشامتان خورد کولر گازی را خاموش نکنید و پانزده ثانیه به آن زمان بدهید، اما اگر بعد از پانزده دقیقه اگر همچنان آن بوی سوختگی کولر گازی ادامه داشت کولر را خاموش کرده و موتور و سیم کشی دستگاه را چک کنید اگر از لحاظ فنی موتور کولر گازی را نمی شناسید لطفا با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا بوی بد کولر گازی را به سرعت رفع کند.

بوی باروت کولر گازی

بوی بد کولر گازی توجه تمام افراد حاضر در محیط را به خودش جلب می کند اگر آن بو، بوی باروت کولر گازی باشد بیش از پیش می تواند مهم باشد زیرا این بو تنها براثر بروز مشکل در برد الکترونیکی مدار یا موتور فن ایجاد شده باشد که هر یک از این دو باشد باید به سرعت تعمیر شود در غیر اینصورت هزینه های گزافی را روی دستتان می گذارد.

بوی تخم مرغ گندیده یا گوگرد؟

اکثر شرکت های تولید کننده کولر گازی در دفترچه راهنمایشان کاملا هوشدار می دهند که اگر بوی تخم مرغ گندیده یا گوگرد به مشامتان خورد سریعا پنجره ها را باز کرده و نشت گاز را چک کنید و یا اگر این بو خیلی شدید را به شرکت گاز اطلاع بدهید؛ لطفا این بو را سرسری نگیرید زیرا نشت گاز می تواند خسارت های جبران ناپذیری در پی داشته باشد.


کولر گازی ایستاده بهتر است یا دیواری ؟


دود اگزوز، از کولر گازی!

حتی در کولر هایی که در آن ها از گاز استفاده نمی شود امکان این وجود دارد که با این مشکل مواجه شوید، در صورت نشت مایعات از اجزای اساسی، ممکن است دود اگزوز مانندی از آن خارج شود؛ برای پیشگیری از این وضعیت، کولر گازی تان را به صورت کاملا تخصصی بررسی کنید. سوختن روغن و مایعات می توانند مقادیر زیادی از گازهای سمی را آزاد کنند که بسیار برای سلامتی شما می تواند مضر باشد.

بوی ماده‌ی شیمیایی

در تمامی کولر گازی ها مقدار قابل توجهی از ماده های شیمیایی مورد استفاده قرار گرفته اند که اگر سیستم تهویه کولر گازیتان به هر دلیلی از کار بی افتد این بو به مشامتان می رسد که به راحتی با درست کردن فن قابل رفع شدن است.

بوی کپک کولر گازی

بوی بد کولر گازی همانطور که در دلیل های قبل می توانست بسیار خطرناک باشد اما این سری خطر لحظه ایی ندارد و می توانید تا آمدن تعمیرکار از کولر گازی استفاده کنید، اما اگر کاملا بی خیال تعمیر آن شوید این بو می تواند باعث ایجاد مشکلات تنفسی در افراد سالمند و کودکان شود؛ بوی کپک کولر گازی بر اثر از کار افتادن تهویه ایجاد می شود.

رفع بوی بد کولر گازی

جمع بندی

در انتها باید خدمتتان عرض کنیم که قبل از وقوع هر یک از این ایرادات بهتر است به صورت سالیانه در اواسط فصل بهار کولر گازیتان را سرویس کنید تا در طی سال که از آن استفاده می کنید دچار مشکل نشود و بتوانید به صورت مداوم از آن در چند سال متوالی استفاده کنید.

خرید اینترنتی لوازم خانگی 

در گرمای تابستان و سرمای زمستان می توانید با استفاده از کولر گازی هوای محیط را مطبوع کرده و از آن لذت ببرید؛ یکی از مزایای کولر گازی این است که دمای محیط را به صورت یکنواخت خنک خواهد کرد، اکثر اسپیلت ها دارای تایمر و یا حالت خواب هستند که به صورت خودکار بسته به دمای محیط خاموش و یا روشن می شود و شروع به کار می کند. در خرید کولر گازی لازم است به نکاتی چون امکان گرمایش و سرمایش سریع، تایمر، حالت خواب و شروع خودکار، حالت سلامت، رطوبت‌زدایی، پره‌های طلایی Goldfin، هم سرمایش و سرمایش Dual operation  و دارا بودن حسگرهای حرارتی توجه کنید تا کولر گازیتان عمر بیشتری داشته باشد و بهتر بتواند دمای محیط را یکنواخت کند و در واقع یک پکیج کامل محصولی را به شما ارائه کند.

اگر قصد دارید منزل و یا محیط کارتان را به یک کولر گازی مجهز کنید با متخصصان ما در فروشگاه اینترنتی نفیس 24 تماس بگیرید.