اگر دوست ندارید چندی بعد از خرید فر هزینه های گزافی را برای تعمیر پرداخت کنید و خودتان را زیر بار خرج های اضافه ببرید پس بهتر است قبل از خرید نحوه نگهداری و مراقبت آن را بی آموزید تا در دفعات زیاد و در مدت زمان کم دچار مشکل نشود، پیشنهاد می کنیم هر بار پس از پخت غذا حتما داخل فر را تمیز کنید زیرا اگر موادی که روی دیواره ها پاچیده است را تمیز نکنید بر اثر گرم شدن زیاد سوخته و بوی بدی را تولید خواهند کرد و در انتها نیز به سختی از روی دیواره ها پاک خواهند شد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در رابطه با نگهداری از فر برقی را در اختیارتان قرار بدهیم.

فر برقی تان را اشتباه تمیز نکنید!

فر برقی درست مثل گاز می ماند و باید بعد از هربار استفاده حتما آن را تمیز کرده تا بر اثر حرارت خورده های غذا نسوزد و بوی نامطبوع در فضا ایجاد نکند، میدانید با چه ابزاری باید فر برقی را تمیز کرد؟ برای تمیز کردن فر برقی بهتر است از دستکش، جوش شیرین، سرکه و آب استفاده کنید؛ البته قبل از اینکه شروع به کار کنید مطمئن بشوید که داخل فرتان خنک است وساعت ها است که از آن استفاده نکرده اید.

اولین قدم برای نگهداری از فر برقی این است که باید تمامی قفسه ها و سینی ها را از داخل فر خارج کنید و بعد آنها را روی یک سطح صاف قرار بدهید و محلول جوش شیرین و سرکه را روی آن ها اسپری کنید و اجازه دهید چند دقیقه روی آن ها بماند تا به خوبی تمیز شود. بعد از چند دقیقه با استفاده از یک دستمال مرطوب تمامی قفسه ها و سینی ها را پاک کنید تا به خوبی تمیز شوند.

با این کار دیگر هیچ خبری از لکه های چربی و باقی مانده غذاها نیست، اما اگر دسترسی به جوش شیرین و سرکه ندارید می توانید این کار را با نوشابه انجام بدهید. اگر ترجیح می دهید که قفسه ها و سینی های فر برقی تان را خارج نکنید می توانید ظرف حاوی سرکه سفید را داخل فر قرار بدهید و فر را با دمای تقریبا بالا برای مدت نیم ساعت روشن کنید. بخار سرکه به داخل تمامی مجاری و دستگاه‌های داخلی فر نفوذ کرده و آن را به خوبی تمیز می‌کند. بعد از خاموش کردن و خنک شدن فر می‌توانید با یک دستمال مرطوب تمامی آثار چربی را از فر پاک کنید.

نگهداری از فر برقی

سینی فرتان را کاور کنید

منظور از کاور کردن سینی فر برقی چیست؟ همانطور که مستحضر هستید اگر سینی فر خط و خش داشته باشد تمامی موادی که روی آن قرار می دهید تا بپزد به سینی می چسبد و جدا کردنش بسیار سخت خواهد بود، پس اینجاست که می توان به جلد کردن سینیی فر بیشتر فکر کرد؛ می توانید با استفاده از یک کاغذ روغنی از چسبیدن مواد به سینی جلوگیری کنید و حتی در مواردی که احتمال نشت روغن و پنیر پیتزا وجود دارد از ورقه فویل آلومینیومی استفاده کنید تا از سالم ماندن سینی تان خیالتان راحت باشد و به خوبی عملیات نگهداری از فر برقی را انجام داده باشید.


کابوس چربی ها!


مصرف انرژی

یکی از مهم ترین موضوعات هنگام خرید دستگاه های برقی،گازی و… این است که میزان مصرف انرژیشان در رده A,B قرار بگیرد که هزینه های ماهیانه مان را تا حد چشم گیری افزایش ندهد، گزینه بعدی که باید برای صرفه جویی کردن در میزان مصرف انرژی مدنظر قرار بدهیم این است که هنگام استفاده از فر برقی در آن را باز نگذارید زیرا این کار سبب اتلاف انرژی شده و می تواند موجب خرابی فرتان نیز باشد.شایان ذکر است که فرهای گازی نسبت به فرهای برقی مصرف برق بسیار کمتری دارند و برای خانه بسیار باصرفه‌تر هستند.

حواستان به فر برقی زود رنجتان باشد

لوله‌ها المنتی موجود در فر برقی بسیار حساس هستند و نباید با استفاده از سری های تیز مانند چاقو، اسکاج و سیم ظرفشویی برای تمیز کردن آن اقدام کنید زیرا به صورت غیر منتظره ایی بعد از تمیزکاری فر برقی تان دچار اختلال می شود و به درستی کار نمی کند، این موضوع در نگهداری از فر برقی بسیار هائز اهمیت می باشد.

نکات ایمنی که حتما باید رعایت کنید

  • سعی کنید برای نصب فرتان از شیلنگ های استیل استفاده کنید، این شیلنگ ها از ایمنی بیشتری نسبت به نمونه پلاستیکی برخوردارند.
  • در صورتی که فر توکار استفاده می‌کنید حداقل ۵ الی ۱۰ سانتیمتر فر را از دیوار پشتی خود فاصله بدهید و فضایی برای خروج گرمای اضافی در نظر بگیرید.
  • اکثر فرها دارای سیخ‌های جوجه گردان هستند که باید توجه داشته باشید زمانی که از این سیخ‌ها استفاده نمی‌کنید، آن ها را داخل فر قرار ندهید.

تعمیرات فر برقی

در سال های عاطی این نوع فر بیشتر مورد استقبال کاربران قرار گرفته است، به همین دلیل لوازم مورد نیاز برای تعمیر آن به راحتی پیدا می شود و تعمیرات آن هزینه پایینی نیز دارد؛ بیشترین قطعه ایی که در این دستگاه احتمال خرابی دارد المنت های آن خواهد بود دلیل آن هم این است که مواد را خشک می پزد.

نگهداری از فر برقی

خرید اینترنتی لوازم خانگی

شرکت نفیس 24 پس از 4 دهه فعالیت فروشگاهی در زمینه فروش اینترنتی لوازم خانگی علی الخصوص فر برقی و ارائه خدماتی چون مشاوره تخصصی در راستای خرید بهتر، تضمین اصالت کالا، تحویل کالا به نحو احسنت و پرداخت در محل تصمیم گرفت که سایت فروشگاهی نفیس 24 را راه اندازی کند؛ اعتبار ما نشانه اطمینان شما است.